حقی: ناشران بزرگ از این نمایشگاه بیشتر بهره می‌برند/ شفافیت بودجه نمایشگاه کتاب مسئله است

پس از کش‌وقوس‌های فراوان، نمایشگاه مجازی تهران به عنوان نمایشگاه بین المللی کتاب تهران از اول بهمن ماه آغاز به کار خواهد کرد.

به گزارش مشرق، پس از کش‌وقوس‌های فراوان، نمایشگاه مجازی تهران به عنوان نمایشگاه بین المللی کتاب تهران از اول بهمن ماه آغاز به کار خواهد کرد.

در این نمایشگاه کتاب‌های تولیدی چاپ اول و مجدد ناشران از سال ۱۳۹۲ به بعد طبق فهرست ثبت شده در خانه کتاب، به معرض دید و انتخاب و خرید علاقه‌مندان و کتاب‌خوانان قرار خواهد گرفت.

مؤسسه فرهنگی هنری قدر ولایت که در نمایشگاه‌های بین‌المللی کتاب تهران همواره با دو غرفه عمومی و کودک و نوجوان حضور می‌یافت اکنون با تازه‌های نشر و تجدید چاپ ۹۲ به بعد خود در هر دو حوزه شرکت کرده است.

آثار ثبت شده در خانه کتاب نشان می‌دهد که این مؤسسه در مجموع با ۲۷۲ عنوان که از این میان ۱۶۳ عنوان کتاب چاپ اول و ۱۰۹ عنوان کتاب تجدید چاپ در نمایشگاه حاضر شده است. بر همین اساس کتاب‌های چاپ اول مؤسسه در حوزه کودک و نوجوان ۶۳ عنوان کتاب و در گروه تاریخ معاصر ایران ۳۱ عنوان و در گروه دفاع مقدس و مقاومت ۴۶ عنوان کتاب را در نمایشگاه مجازی در معرض مخاطبان خود و عموم مردم قرار داده است. در گروه شخصیت و دیدگاه‌های حضرت امام خمینی ۳ و در گروه شخصیت و دیدگاه‌های حضرت امام خامنه‌ای ۱۱ و در گروه تاریخ و معارف اسلامی ۹ عنوان کتاب نیز در نمایشگاه عرضه شده است.

انتشارات قدر ولایت در دو سال اخیر در تعامل با کارشناسان خبره، طراحان تصویرگران گرافیست‌های برجسته و نویسندگان توانمند موفق به تولید آثار خوبی به ویژه در حوزه کودک و نوجوان شده است که تعدادی از آنها در کمتر از یک سال به چاپ چهارم یا پنجم رسیده‌اند. در خصوص تاریخ معاصر ایران علاوه بر تولید عناوین مربوط به تاریخ انقلاب اسلامی و شخصیت‌های اثرگذار آن، به مناسبت یکصدمین سالگرد کودتای سوم اسفند ۱۲۹۹، موفق به تولید ۷ عنوان کتاب در مقطع پهلوی اول (رضاخان) شده که ۳ عنوان آن اعلام وصول شده و در فهرست خانه کتاب آمده است و در این نمایشگاه عرضه می‌گردد.

کتاب‌های شاخصی که طی دو سال اخیر در مؤسسه تولید و در نمایشگاه کتاب تهران برای اولین بار عرضه خواهند شد. عبارت‌اند از:

۱- در حوزه کودک و نوجوان

۱/۱- مجموعه ۱۰ جلدی یادداشت های یک فرشته با عناوین: همسایه‌ها، ستاره‌های طلایی، گلی از گل‌های بهشت، صبحانه گنجشک‌ها، دفتر سخنگو، باغ کتاب، سوپ بدمزه، تولدت مبارک، گُل درخشان، حرف‌های شکلاتی.

۲/۱- جایزه‌های خدا

۳/۱- آرزوی گُل سرخ 

۴/۱- ردّ پا

۵/۱- قهرمان من

۶/۱- حرف‌های رنگی رنگی

۷/۱- مقتل نوجوان

۸/۱- آبشار اندیشه              

۹/۱- فرشته‌های حرم    

۱۰/۱- گوش‌هایت را تیز کن        

۱۱/۱- سیب کوچولو               

۱۲/۱- فرشته‌های باران                         

۲- در حوزه تاریخ معاصر ایران

۱/۲- خواص در لحظه‌های حساس جلدهای ۱ و ۲

۲/۲- نقد گفتمان دولت‌های بعد از پیروزی انقلاب اسلامی جلد اول

۳/۲- هندسه گفتمان تمدن‌ساز انقلاب اسلامی

۴/۲- دهه شصت مظلوم

۵/۲- زیست مؤمنانه (آیات کاربردی قرآن کریم)

۶/۲- محاکمه رضا شاه  و روشنفکران پیرامون او

۷/۲- یک مرد و یک نامرد

۸/۲- هر چه شما بگویید، ارباب!!

۹/۲- من تقی زاده هستم، جلدهای او ۲

۱۰/۲- جنایات انگلیس در ایران

۱۱/۲- دیوار سفارت، دیوار نفس

۱۲/۲- نقش روشنفکران در تاریخ معاصر، جلد ۴ (ابوالحسن بنی صدر)

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس