کد خبر 1169778
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۵
رحمانی فضلی: در بالاترین تخمین ۳ درصد مردم درگیر کرونا هستند

رحمانی فضلی با اشاره به در پیش بودن عید نوروز گفت: به وزارت صمت و جهاد کشاورزی توصیه شد که همه کالاهای مورد نیاز تامین شود و قیمت‌ها کاملا کنترل و نظارت شود.

به گزارش مشرق، عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور عصر امروز در جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی وزارت کشور اظهارداشت: یکی از محورهای مورد بحث جلسه امروز بودجه بود.

وی ادامه داد: اینکه بودجه در مراحل تصویبش در مجلس و در کمیسیون‌ها و خصوصا کمیسیون تلفیق چگونه بازتاب داشته باشد، اهمیت دارد زیرا وقتی بودجه در بخش‌ها و کمیسیون‌های مختلف مطرح و تصمیم گیری می‌شود، به معنای قانون نیست.

رحمانی فضلی تاکید کرد: لایحه بودجه باید به کمیسیون تلفیق سپس صحن مجلس و بعد به شورای نگهبان رفته و نهایتا تبدیل به قانون شود.

وزیر کشور خاطرنشان کرد: طرح برخی مسایل بودجه وقتی موارد در حد کمیسیون است، بازتاب‌هایی در افکارعمومی دارد که واقعی نیست لذا قرارشد دوستان

در جهت انعکاس واقع بینانه و کارشناسانه روی این مسائل صحبت کنند که علایم غلط به حوزه اقتصادی جامعه داده نشود تا برخی از افراد جامعه براساس مسائلی که قطعیت ندارد، برنامه ریزی نکنند.

رحمانی فضلی با اشاره به در پیش بودن عید نوروز گفت: همیشه در این ایام با تامین کالا و قیمت آن‌ها و تشکیل نمایشگاه‌ها و فروش نوروزی مواجه می‌شویم، امسال با کرونا مواجهیم که باید ایام عید نوروز طوری برپا شود که باعث اشاعه کرونا نشود.

وی تصریح کرد: به وزارت صمت و جهاد کشاورزی توصیه شد که همه کالاهای مورد نیاز تامین شود و قیمت‌ها کاملا کنترل و نظارت شود و در حوزه فروش‌های نوروزی برنامه ریزی شود که حداقل یک ماه زودتر از سال‌های قبل فروش نوروزی شروع می‌شود تا تراکم در آخرسال به وجود نیاید.

وزیر کشور با توجه به موضوع برگشت قیمت کالاها در فضای مجازی نیز عنوان کرد: در دو سال گذشته یکی از دلایل افزایش کاذب قیمتها، وجود سایت‌ها و کانال‌های قیمت گذاری بود که بصورت کاملا غیر واقعی قیمت گذاری می‌کردند. قوه قضاییه برخورد مناسبی کرد و این‌ها جمع شد.

وی اضافه کرد: اخیرا گزارشی آمده بود که در سایت‌ها و کانال‌ها قیمت گذاری مطرح است که قرار شد قوه قضاییه مجددا با سایت‌ها و کانال‌های غیرمجاز حتما برخورد کند تا ثبات در اطلاع رسانی درست و واقعی داشته باشیم.

رحمانی فضلی با بیان اینکه موضوع ماینرها و مصرف برق نیز مطرح شد، گفت: این موضوع با آلودگی هوا، قطعی برق در روز سه شنبه و قطعی گاز، در رسانه‌ها و افکار عمومی مطرح بود. تصمیم گرفته شد با کمک استانداران، فرمانداران، قوه قضاییه و وزارت نیرو به صورت جدی با این مساله برخورد شود.

وزیر کشور با بیان اینکه در دولت درباره نحوه فعالیت بیت کوین‌ها و ماینرها مصوبه داریم، افزود:، اما گزارشاتی که می‌رسد که برخی‌ها از ماینرها بصورت غیرمجاز استفاده می‌کنند و مصوب شد این کارگروه به دقت این موضوع را بررسی و برخورد لازم انجام شود.

رحمانی فضلی درباره بورس نیز گفت: بورس و اتفاقات که برای آن افتاده از نظر کارشناسی در جای دیگری می‌شود، ولی در این جلسه بحث اطلاع رسانی و آگاهی بخشی و دادن اطلاعات درست به مردم و سهامداران مطرح شد و قرار شد یک کارگروه سیاستگذاری لازم برای اطلاع رسانی را داشته باشند.

وزیر کشور افزود: وزارت صمت و جهاد کشاورزی تائید کردند بانک مرکزی برای تامین ارز تهیه کالاهای اساسی و ضروری مردم خوب عمل کرده است.

وی در پایان گفت: ما در شرایط خاصی بخاطر تحریم‌ها و فشارهای اقتصادی در کشور هستیم و نوساناتی در ارز و برخی کالاها و محدودیت واردات و صادرات موجب شده در شرایط اقتصادی نامناسبی قرار بگیریم باید با همکاری رسانه‌ها اطلاعات درست مطرح کنیم و با ارایه مسائل نادرست زمینه نگرانی و مشکلاتی برای مردم ایجاد نکنیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس