کد خبر 1168356
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۵
ابراز نگرانی مرکل درباره شیوع ویروس انگلیسی/ بیش از هزار مرگ روزانه کرونایی دیگر در آلمان

صدر اعظم آلمان با ابراز نگرانی درباره شیوع ویروس انگلیسی تشدید و تداوم محدودیت‌ها را تنها راه مهار آن دانسته و انستیتو رابرت کخ هم از ۱۱۳۱ مرگ کرونایی دیگر در ۲۴ ساعت گذشته در این کشور خبر داده است.

به گزارش مشرق به نقل از روزنامه "فرانکفورتر آلگماینه سایتونگ"، با توجه به شمار بالای مبتلایان به کرونا در آلمان و نگرانی بالا درباره شیوع ویروس جهش یافته انگلیسی بحث ها درباره تمدید و تشدید محدودیت ها در این کشور بالا گرفته است.

"آنگلا مرکل"، صدر اعظم آلمان می خواهد هفته آینده و نه بنابر آنچه قبلا مقرر شده بود در 25 ژانویه با نخست وزیران ایالات آلمان درباره چگونگی تداوم اقدامات برای مهار کرونا مشاوره کند.

نخست وزیر ایالت زاکسن آلمان هم از احتمال مشاوره مرکل با مقامات ایالتی آلمان در هفته آینده خبر داده است.

رئیس فراکسیون سبزها در پارلمان آلمان هم با توجه به شرایط حاد کرونایی در کشور یک نشست ویژه پارلمانی برای هفته آینده را پیشنهاد داده است. وی تاکید کرده : تا زمانی که آمار مبتلایان پایین نیامده اقدامات قرنطینه ای خاتمه نخواهد یافت و تداوم این محدودیت ها ضرورت دارد.

مرکل همچنین با اشاره به اینکه در حال حاضر شرایط برای کاهش محدودیت ها مساعد نیست گفت: در هفته آینده باید تحولات این بحران بخصوص در سطح اروپایی با همه سران کشورهای این اتحادیه مورد بحث قرار گیرد.

بیشتر بخوانید:

مدیرعامل مُدرنا: کرونای جهش یافته از بین نمی‌رود

ثبت رکوردهای کرونایی جدید در اروپا

مرگ کرونایی ۱۵۰۰ انگلیسی در یک روز

صدر اعظم آلمان همچنین با ابراز نگرانی درباره ویروس جهش یافته کرونا تاکید کرد که ما باید با کاهش ارتباطات این ویروس را تحت کنترل درآوریم. وی تنها تشدید اقدامات را برای توقف رشد سریع این ویروس موثر دانست. وی تاکید کرد: نوع جهش یافته انگلیسی کرونا نگرانی زیادی برای ما ایجاد کرده است.

بر اساس گزارش های منتشر شده روزهای دوشنبه و یا سه شنبه هفته آینده برای نشست بعدی مقامات دولتی و ایالتی آلمان مد نظر قرار گرفته است.

"مارکوس زودر"، نخست وزیر ایالت بایرن و رئیس حزب سوسیال مسیحی هم براین عقیده است که در مبارزه با این این بحران دو ماه آینده دوران حساسی است. وی گفته است: ما باید خیلی محتاط باشیم.

شمار مبتلایان به کرونا در آلمان از آغاز شیوع این بیماری از مرز 2 میلیون نفر عبور کرد. انستیتو رابرت کخ آلمان صبح جمعه اعلام کرد که در عرض 24 ساعت 22368 نفر به کرونا مبتلا شده و 1133 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

به اعتقاد پزشکان مراقبت های ویژه در آلمان کاهش محدودیت ها تنها در صورت کاهش آمار بستری ها در بخش های مراقبت های ویژه به زیر هزار نفر امکان پذیر است. رئیس انجمن بخش های مراقبت های ویژه و اورژانس آلمان (Divi) گفته است که بیمارستان ها به مرزهای ظرفیت پذیرش خود رسیده اند. در حال حاضر حدود 5200 بیمار کرونایی در بخش های مراقبت های ویژه در آلمان بستری هستند.

بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال در آلمان 2004011 نفر به کرونا مبتلا شده و 45492 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان داده اند.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس