کد خبر 1168126
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۹
بودجه نمایه

نائب‌رئیس کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به اینکه بودجه بر اساس واقعیت های جامعه بسته نشده است، گفت: عدم تحقق منابع درآمدی بودجه ۱۴۰۰ سبب ایجاد تورم و مشکلات عدیده‌ای دیگری در جامعه می شود.

به گزارش مشرق، احمد مرادی، نماینده مردم بندرعباس در مجلس، درباره اشکالات و نارسایی‌های لایحه بودجه ۱۴۰۰، اظهار داشت: بودجه بر اساس واقعیت های جامعه بسته نشده است و وابستگی به نفت خیلی زیاد است.

بیشتر بخوانید:

دلاری به نام ۴۲۰۰ اصلاً در بودجه دولت نیست

وی با بیان اینکه بسیاری از منابع درآمدی بودجه ۱۴۰۰ غیر قابل تحقق است، افزود: عدم تحقق منابع درآمدی بودجه ۱۴۰۰ سبب ایجاد تورم و مشکلات عدیده‌ای دیگر در جامعه می شود.

مرادی با اشاره به گزارش تفریغ بودجه سال ۹۸ از سوی دیوان محاسبات ضمن تاکید بر اینکه ۳۵ تا ۴۰ درصد بودجه ۹۸ محقق شده است، تصریح کرد: باید بودجه سال ۹۸ به گونه‌ای نهایی شود که مردم آثار اقتصادی آن را در زندگی خود لمس کنند.

بیشتر بخوانید:

میزان بدهی سررسیدشده دولت به صندوق توسعه چقدر است؟

نائب رئیس کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه مجلس و دولت باید تلاش کنند تا رفاه و کیفیت زندگی دهک‌های پایین جامعه را افزایش و قدرت خرید آنان را بالا ببرند، گفت: ۸۰ الی ۹۰ درصد بودجه ۱۴۰۰ باید تغییر کند به عبارتی ما باید از اول بودجه را پایین بریزم و دوباره آن را بالا ببریم.

نماینده مردم بندرعباس همچنین با اشاره به سهم بسزای استان هرمزگان در بحث ایجاد درآمد برای کشور، گفت: باید بخشی از این درآمدها را به پیشرفت و توسعه زیر ساختی استانهایی که به دریا نزدیک هستند و یا از نعمت نفت برخودار هستند، اختصاص داده شود که متاسفانه اکنون شاهد این هستیم که در بحث درآمدهای مالیاتی فشارها بر فعالان اقتصادی این استان‌ها بیشتر هم شده است.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس