کد خبر 1167340
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۳
سردار گودرزی

سردار احمدعلی گودرزی با اشاره به اینکه یکی از اولویت‌های نیروی انتظامی طی سال جاری هوشمندسازی است، گفت: طرح هوشمندسازی و کنترل مرزهای کشور با استفاده از ابزار تصویری اجرا می‌شود.

به گزارش مشرق، سردار احمدعلی گودرزی در خصوص روند اجرای طرح هوشمندسازی در مرزها افزود: زیرساخت‌های لازم برای این امر شامل اقدامات اوپتیکی، الکترونیکی، پهپادی و همه تجهیزات نوین، خودروهای عملیاتی سبک و تجهیزات مورد نیاز مرزبانان فراهم شده است.

وی با بیان اینکه زیرساخت‌های فیبرنوری در مرزها ایجاد شده است، عنوان کرد: بزودی توسعه اتوماسیون اداری در پاسگاه‌ها و در نقطه صفر مرزی به همراه برجک‌ها برقرار می‌شود و همچنین در قالب طرح هوشمندسازی مرزها بیشتر پاسگاه‌های مرزی به دوربین‌های پیشرفته مجهز شده و در آینده نزدیک دیوار مغناطیسی در مرزها برقرار می‌شود.

گودرزی با بیان اینکه هوشمندسازی مرزها را با توجه به نگاه مقام معظم رهبری مبنی بر اقتدار ناجا مد نظر قرار داده ایم، اضافه کرد: در سال‌های گذشته گام‌های خوبی در زمینه هوشمندسازی و انسداد مرزی برداشته ایم و از فناوری روز بهره مند هستیم.

فرمانده مرزبانی کشور ادامه داد: طرح‌هایی برای هوشمندسازی مرزها داریم و ضروری است دولت و نمایندگان مجلس در زمینه جذب اعتبار کمک حال ما باشند تا شاهد تحول در ارائه خدمات و بهبود فرایندهای مراقبتی در مرزها باشیم.

وی با بیان اینکه در قالب طرح‌های هوشمندسازی مرزها، بهره برداری از سامانه الکترونیکی، اوپتیکی و سنیورهای الکترونیکی را در سطح گسترده شاهد خواهیم بود، گفت: امروزه ۹۰ درصد تجهیزات مرزبانی بومی است.

حامی کولبران هستیم / لزوم برخورد با قانون شکنان

گودرزی در پاسخ به این سوال که مرزبانی کشور چه دیدگاهی در موضوع کولبری دارد، گفت: مرزبانی استیفای حقوق مرزنشینان را عهده دار است و آنها را مرزبانان افتخاری می‌دانیم.

وی ادامه داد: ما نیز طرفدار کوله‌ها هستیم و تلاش می‌کنیم امنیت آنها را برقرار می‌کنیم ولی این حمایت شروطی داشته و ضرورت دارد این افراد تحت کنترل مرزبانی از معابر رسمی، با کنترل خاصی اقدام به کوله بری کنند.

گودرزی ضمن اتمام حجت با افرادی که به صورت غیرمجاز در مرزها تردد می‌کنند، گفت: در وزارت کشور تصویب کرده ایم هر کس از منطقه قرمز در ساعات ممنوعه عبور کند مسئولیت جانی آن فرد با خودش است.

فرمانده مرزبانی کشور با بیان اینکه عده‌ای سودجو با استفاده از پاکی مردم مرزنشین اقدام به قاچاق کرده و تحت عنوان کولبر مظلوم نمایی می‌کنند، خاطرنشان کرد: امسال کسانی که در مرزهای کشور در اثر تیراندازی نیروهای نظامی کشورهای همسایه کشته شده اند هیچ کدام کولبر نبودند بلکه قاچاقچیان سودجو از استان‌های عمقی کشور بودند.

وی یادآور شد: حجت برای ما قانون است و همه باید تابع قوانین جاری کشورمان باشیم، ما اعتقاد داریم مرزنشینان در کنار مرز باید از این ظرفیت استفاده کنند اما متأسفانه در بررسی‌ها می‌بینیم درصد قابل توجهی از کولبران اصلاً جز مرزنشینان نیستند و آمارها این گونه نشان می‌دهد.

گودرزی افزود: آنچه که مسلم است کسانی که به قانون عمل کنند ما بستر لازم را برای فعالیت آنها فراهم می‌کنیم تا وضعیت اقتصادی و هم معیشتی مرزنشینان ثبات پیدا کند و تأمین امنیت و اقتصاد مرزنشینان را جز وظایف خودمان می‌دانیم.

دیدارهای منظم مرزی با همتایان در کشورهای همسایه

فرمانده مرزبانی ناجا با تاکید بر اینکه مرز حریم و حرمت دارد و ناموس کشور است و همه کشورهای دنیا برای مرزهایشان احترام قائل هستند گفت: ما باید به قانون عمل کنیم، مرزبان ما نمی‌تواند در ساعت ۲ و سه نصف شب که ۴۰۰ نفر حریم مرز را بشکنند، کنترل نداشته باشد، چون وظیفه ذاتی ما حفظ مرزها است.

وی با بیان اینکه علاوه بر رعایت حقوق مرزبانان، استیفای حقوق دولت نیز مد نظر قرار دارد، اظهار داشت: در این راستا دیدارهای مرزی مختلفی داشتیم.

فرمانده مرزبانی ناجا از دیدار با ژاندارمی ترکیه به صورت ویدئو کنفرانس طی روزهای آینده خبر داد و افزود: خواسته‌هایمان را در زمینه مبارزه با قاچاق و گروه‌های معاند بحث و تبادل نظر می‌کنیم.

وی ارتقای سطح دیپلماسی در سطوح مختلف را مورد اشاره قرار داد و اظهار کرد: به صورت لحظه‌های و برابر پروتکل‌های مرزی با مرزبانان کشورهای همسایه دیدار می‌کنیم.

منبع: مهر

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 14
  • غیر قابل انتشار: 2
  • Turk FR ۱۳:۴۲ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۴
    4 1
    این کولبران برای چه کسی بار می اورند این کولبران چرا ماشین شاسی بلند دارند این کولبران چرا فقط کوردها هستند ایا فقط شرایط اقتصادی کوردها خراب هست یا کل مرز نشین ها مگر قرار نبود فقط در کردستان کولبر داشته باشیم چرا مرزهای ازربایجان غربی را دولت کورد سازی میکند با نام کولبر

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس