کد خبر 1167202
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۹ - ۰۵:۵۰
حاج‌قاسم سلیمانی چه کتاب‌هایی می‌خواند؟

حاج قاسم، هم خودش و هم ما بچه‌هایش را موظف به خواندن می‌دانست. دایره کتاب‌های انتخابی‌اش هم وسیع بود: از شعر فارسی و رمان خارجی تا کتاب‌های تاریخی و سیاسی.

 به گزارش مشرق، شهید قاسم سلیمانی اگرچه یک شخصیت نظامی بود، اما یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های فردی‌اش مأنوس بودن با کتاب است. تصاویر زیاد و متعددی از این شهید والامقام در حال مطالعه کتاب منتشر شده است.

اخیراً کتاب «از چیزی نمی‌ترسیدم» که زندگینامه خودنوشت این شهید است منتشر شده است. در مقدمه اثر زینب سلیمانی نکاتی را درباره کتاب نوشته است و از قضا چندمورد از مدل کتابخوانی این سردار شهید را هم آورده است.

او در مقدمه می‌نویسد: «ساعت‌های کاری و فشردگی مسولیت‌هایش، بیشتر اوقات وقتی برای امور شخصی‌اش باقی نمی‌گذاشت؛ اما یک چیز در این میان استثنا بود: مطالعه کردن و نوشتن. حاج قاسم، هم خودش و هم ما بچه‌هایش را موظف به خواندن می‌دانست. دایره کتاب‌های انتخابی‌اش هم وسیع بود: از شعر فارسی و رمان خارجی تا کتاب‌های تاریخی و سیاسی، و از خاطره‌ها تا شرح حال‌ها تا کتاب‌های نظامی»

حاج‌قاسم سلیمانی چه کتاب‌هایی می‌خواند؟
زینب سلیمانی در ادامه به مدل کتاب‌خوانی سردار شهید هم اشاره می‌کند: «کتاب را با دقت می‌خواند. بر ابتدا و انتهای کتاب یادداشت می‌نوشت. گاهی حتی یادداشت‌های مفصل‌ترش را در دفتر جداگانه‌ای ثبت می‌کرد. بسیاری کتاب‌ها را با ماژیک رنگی نشانه‌گذاری می‌کرد و خط می‌کشید.»

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس