کد خبر 1167137
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۶
«هیام»؛ قصه زنان عصر انتظار منتشر شد

رمان «هیام»، ترسیمِ فضایِ واقعی جنگ با محوریت نقش زنان در عصر ظهور توسط انتشارات شهید کاظمی روانه بازار شد.

به گزارش مشرق، داستان«هیام»، ترسیمِ فضایِ واقعی جنگ با محوریت نقش زنان در عصر ظهور توسط انتشارات شهید کاظمی روانه بازار شد.

«هیام» محصولِ عناصرِ جنگیِ هشت ساله جنگِ ایران و عراق است که حالا درونِ لایه‌هایِ دهه نودِ عصرِ اخیر، جریان دارد. این جریان نیز به خوبی درونِ لایه‌های تاریخ دیده می‌شود؛ که نمونه بارزِ آن واقعه هیروشیما است و اگر بخواهیم این حاشیه‌ها را ببینیم، سردشت و حلبچه نمونه چشم‌گیری است.

«هیام» نمونه و ثمره محصولات جنگی نیمه قرنِ حاضر است و گازهای خردلی که به جنین درون رحم مادری جنگ زده هم رحم نمی‌آورد و حالا، درست دهه نودِ همان قرن، گازهایِ خردلِ بیست و پنج سالِ قبل شده است درد و درون ریه هایِ شخصیتِ این داستان جریان دارد. و این جریان درد تاریخی فی الواقع، در این دهه جامعه ایرانی محجور مانده است؛ شاید چون همه این واقعیت‌ها جمع شده است درون پرانتز حواشی جنگ.

روایت داستان در سه بخش اصلی خلاصه شده است، قصه زنان عصر نبوی که دوشادوش مردان در صحنه نبرد در لباس حق و باطل حضور داشتند. قصه زنی که بین خواستۀ شخصی خودش از زندگی و خواسته عمومی جامعه برای کمک به آن گرفتار شده است، و در نهایت قصه دختر جوانی که زندگی‌اش دست مایه نابودی در سایه ادوات جنگی قرن بیست و یک قرار گرفته است. همچنین زبان این رمان خالی از پیچیدگی‌های گمراه کننده است تا در انتها برداشت‌های کمی و کیفی داستان به خود مخاطب محول شود.

در برشی از کتاب می‌خوانیم:

وقتی در خانه برای اولین‌بار گفتم: «می‌خواهم با یک پسر مسلمان ازدواج کنم، او ایرانی است.»
مادرم بی معطلی گفت: «می‌خواهی روی موهایت سرپوش بیاندازی؟»

پدرم بعد از لحظاتی، فقط به قدر نکته سنجی، لب باز کرد و گفت: «آنجا اسلام و ایرانش طوری در هم تنیده که هیچ‌گاه مختار به گزینش یکی از آن دو نمی‌شوی، محدودیتی دارد وصف نشدنی.»

داستان «هیام»، ترسیم فضای ضمخت و واقعی جنگ با محوریت نقش زنان در عصر ظهور به قلم لیلا قربانی در قطع رقعی و ۱۷۶ صفحه توسط انتشارات شهید کاظمی روانه بازار شد.

علاقه‌مندان جهت تهیه کتاب می‌توانند از طریق سایت رسمی انتشارات شهید کاظمی و یا از طریق ارسال نام کتاب به سامانه پیام کوتاه ۳۰۰۰۱۴۱۴۴۱ کتاب را تهیه کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس