محمد صادقی

مسوول بسیج جامعه پزشکی کشور گفت: تا کنون ۱۲ میلیون خانوار در طرح شهید سلیمانی غربالگری شده‌اند.

به گزارش مشرق، محمد صادقی در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به اینکه لرستان جزو ده استانی است که عملکرد خوبی در طرح شهید سلیمانی داشته است، عنوان کرد: کاهش مرگ و میر ناشی از کرونا از ۱۷ نفر به یک نفر و حتی در برخی روزها به صفر و کاهش تعداد بیماران بستری و بیماران جدید از موفقیت‌های طرح شهید سلیمانی در لرستان است.

وی افزود: اما در مورد کاهش آمار کرونا در کشور حتی اگر به عدد و رقم هم توجه نکنیم دیدن وضع بیمارستان‌ها گویای خیلی چیزها است، ما شاهد اتفاق خوبی در این زمینه هستیم.

رییس بسیج جامعه پزشکی کشور به آمار کرونا پس از اجرای طرح شهید سلیمانی اشاره کرد و گفت: در شروع طرح مرگ و میر ۴۸۶ نفر در روز بود درحالی که این رقم اکنون بین ۷۰ تا ۹۰ نفر در نوسان است، یعنی حدود ۸۸ درصد کاهش داشته‌ایم، همچنین تعداد بیماران جدید از ۱۴ هزار نفر در روز به ۵ تا ۶ هزار نفر کاهش پیدا کرده است.

صادقی افزود: تعداد بیماران بستری نیز از ۳۳۰۰ نفر به ۴۰۰ نفر کاهش پیدا کرده که بسیار قابل تامل است، همه این عددها نشان می‌دهد تصمیمات و سیاست‌های اعمال شده از جمله طرح شهید سلیمانی موفق بوده است.

وی بیان کرد: حضور بسیجیان و مردم در طرح شهید سلیمانی کمک شایانی به وزارت بهداشت کرد، از طرفی سیاست وزارت بهداشت اکنون روال خوبی دارد، اما باید تا جایی پیش برویم که مرگ و میری در کشور گزارش نشود و به ندرت هم شاهد بیماری باشیم.

رییس بسیج جامعه پزشکی کشور در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به اینکه تاکنون بیش از ۱۲ میلیون خانوار یعنی ۴۰ درصد از خانوارها در قالب طرح شهید سلیمانی غربالگری شده‌اند، گفت: نزدیک به ۲۰۰ هزار نفر بسیجی به صورت مستمر و منقطع در قالب سه تیم مراقبتی، نظارتی و حمایتی در این طرح حضور داشته‌اند.

صادقی در خصوص پایان طرح سلیمانی نیز اظهارکرد: این طرح تا پایان سال طراحی شده اما مذاکراتی با مجلس انجام گرفته تا بودجه‌ی برای سال آینده نیزمقرر کنند تا در صورت بروز مشکل طرح ادامه داشته باشد.

وی بیان کرد: با وجود اینکه آمار و ارقام بسیار امیدوارکننده است اما بایستی هم ما به عنوان دست‌اندرکاران طرح هم دست‌اندرکاران وزارت بهداشت به ویژه مردم به عنوان ستون این طرح به این نکته توجه کنند که خطر همچنان در بیخ گوش است.

رییس بسیج جامعه پزشکی کشور تاکید کرد: در صورت هر گونه اشتباه و عادی پنداری نسبت به ویروس کرونادوباره دچار مشکل خواهیم شد، بنابراین مردم دستورالعمل‌های بهداشتی و همکاری با تیم‌های پزشکی را جدی بگیرند.

صادقی در بخش دیگری از صحبت‌های خود در مورد دستاورد طرح شهید سلیمانی گفت: این طرح دستاوردهای فراوانی داشت از جمله اینکه همه با هم برای برای مقابله و ساخت واکسن با هم همکاری و هم افزایی داشتند، نکته دیگر ظرفیت بسیج برای همگان مشخص شد، کمکی که بسیج کرد سبب شد کادر درمان کارشان را به بهترین نحو ممکن انجام دهند، امید آفرینی بین مردم در این مورد که می‌شود کارهای بزرگ را در کشور انجام داد از دیگر دستاوردهای طرح شهید سلیمانی است.

وی در مورد استفاده از واکسن خارجی و برخی شیطنت‌های رسانه‌ی نیز توضیح داد: تردید در مورد استفاده نکردن از واکسن خارجی تنها سیاسی نیست بلکه علمی هم است، زیرا خود کشورهای سازنده واکسن‌ها نیز در این مورد تردید دارند، درست است زدن واکسن حق همه است حالا یا داخلی یا خارجی به هر قیمتی اما الزاما به چند شرکت محدود نمی‌شود.

رییس بسیج جامعه پزشکی کشور گفت: ما یا واکسن خودمان را استفاده می‌کنیم یا کشورهایی که قابل اعتماد هستند، ما ملت را موش آزمایشگاهی واکسن‌های خارجی نمی‌کنیم.

صادقی اما در مورد زمان ساخت واکسن داخلی گفت: امیدواریم طبق پیش بینی‌های انجام شده ما ظرف شش ماه آینده واکسن داخلی مورد استفاده قرار بگیرد که اتفاق بسیار خوبی است.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس