«چشمه‌های بهشت»؛ زبانی ساده از مفاهیم بلند عیون اخبار الرضا (ع)

مدیرعامل انتشارات به نشر گفت: گزیده‌ای از عیون اخبار الرضا (ع) با زبانی ساده و ادبیاتی جذاب از مفاهیم بلند این اثر ارزشمند با عنوان «چشمه‌های بهشت» منتشر شد.

به گزارش مشرق، مدیرعامل انتشارات به نشر گفت: گزیده‌ای از عیون اخبار الرضا (ع) با زبانی ساده و ادبیاتی جذاب از مفاهیم بلند این اثر ارزشمند با عنوان «چشمه‌های بهشت» منتشر شد.

حسین سعیدی مدیرعامل انتشارات به نشر با اشاره به انتشار کتاب «چشمه‌های بهشت» اظهار داشت: این اثر با تدوین و ترجمه دکتر محمد هادی زاهدی در ۴۱۹ صفحه قطع رقعی و با قیمت ۶۵ هزارتومان در یک هزار نسخه روانه بازار شده است.

وی با اشاره به اینکه عیون اخبار الرضا (ع) نوشته شیخ صدوق یکی از معتبرترین منابع مربوط به تاریخ زندگی و آموزه‌های امام رئوف حضرت رضا (ع) است و در روزگاری نوشته شده است که کمتر از دو قرن از شهادت آن امام گذشته بود، افزود: کتاب «چشمه‌های بهشت» گزیده‌ای از آن کتاب ارزشمند است و روایت کننده مجموعه‌ای از تاریخ زندگی، آموزه‌ها، معارف، کرامات و آداب زیارت حضرت ثامن الحجج (ع) می‌باشد.

سعیدی با اشاره به اینکه کتاب «چشمه‌های بهشت» در پنج دفتر و مجموعا ۳۱ فصل تدوین شده است، اضافه کرد: دفتر نخست آن روایتگر تاریخ زندگی امام هشتم است و برای آنکه شرایط حاکم بر روزگار حیات آن حضرت را تا حدودی نشان دهد، به صورت گذرا به زندگانی امام کاظم (ع) نیز پرداخته است.

وی با بیان اینکه در دفتر دوم به مناظرات و آموزه‌های حضرت در موضوعاتی همچون نبوت و امامت اشاره شده است، گفت: قرآن و اهل بیت در نگاه امام هشتم در دفتر سوم کتاب «چشمه‌های بهشت» آمده است.

مدیرعامل به نشر (انتشارات آستان قدس رضوی) راز و رمزهای زندگی در مکتب امام هشتم را موضوع دفتر چهارم کتاب عنوان کرد و افزود: در دفتر پنجم و پایانی هم موضوع کرامات حضرت، آداب و زیارت ایشان مطرح شده است.

سعیدی با تاکید بر اینکه در این گزینش تلاش شده است روایاتی را که نیاز نسل امروز است، وجود داشته باشد، گفت: برای آنکه مخاطب بتواند بهتر با روایات گوناگون و منتشر در سرتاسر اثر ارتباط برقرارکند، مجموعۀ روایات مرتبط با یک موضوع در کنار هم قرار گرفت تا انسجامی بیشتر در مطالب وجود داشته باشد.

در پشت جلد این اثر آمده است:‌ ای خورشید بی غروب، تا به مشرق نگاه تو می‌کوچم، تو می‌تابی! لبخند می‌زنی. کوه‌های یخ که در سینه ام سنگینی می‌کنند آب می‌شوند و تو در سینه ام سقاخانه‌ای می‌سازی تا ریشه تشنگی را در من بسوزانی!

کتاب «چشمه‌های بهشت» با تدوین و ترجمه دکتر محمد هادی زاهدی، نویسنده و پژوهشگر با طرح جلدی از احسان جعفرپیشه توسط به نشر (انتشارات آستان قدس رضوی) در هزار نسخه منتشر و علاقمندان جهت تهیه می‌توانند علاوه بر مراجعه به فروشگاه‌های کتاب آستان قدس رضوی در سراسر کشور از طریق سایت www.behnashr.com نیز این اثر را تهیه نمایند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس