پخش فیلم

انتشار یک عنوان فیلم-تئاتر مبتذل در فضای مجازی، بار دیگر، از ضرورت بازنگری به موضوع و چگونگی نظارت بر نمایش و فضای مجازی خبر داد.

به گزارش مشرق،   انتشار یک عنوان فیلم-تئاتر مبتذل در فضای مجازی، بار دیگر، از ضرورت بازنگری به موضوع و چگونگی نظارت بر نمایش و فضای مجازی خبر داد.

این فیلم- تئاتر که در سال‌های ابتدایی دهه ۹۰ در قالب یک نمایش به روی صحنه رفته بود، به خوبی از کمرنگ بودن نظارت در حوزه تئاتر و سکوهای نمایش حکایت می‌کند. فیلم-تئاتر یادشده؛ که بر اساس یک متن خارجی شکل گرفته؛ دربر گیرنده جملات هنجارشکنانه است که با وقاحت هرچه تمام‌تر بر زبان دو شخصیت بیان می‌شود.

به‌نظر می‌رسد که فضای تئاتر و پلات‌فرم‌ها به حال خود رها شده است و برخی از عوامل کارهای نمایشی و تصویری، امیال و مکنونات سخیف خود را به نام هنر و هنرمند عرضه می‌کنند و گاه خواسته و ناخواسته در نقش عوامل و پادوهای نفوذ فرهنگی به ایفای نقش می‌پردازند.
بی‌شک با توجه به سوابق و مصادیق گذشته، نمی‌توان از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انتظار برخورد و اصلاح داشت اما بر مدعی‌العموم است که قاطعانه با ابتذال دامن‌گستر در عرصه کارهای نمایشی برخوردی قاطعانه کند و ناظران اهمال‌کار را هدف بازخواست قرار دهد.

 

منبع: کیهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس