بانیان و حامیان فتنه 88

لیدرها و سران فتنه در اوج آشوب ها در آذر ۸۸ در نامه ای به سران آمریکا مدعی شده بودند که «حکومت ایران به لحاظ استراتژیک احساس قدرت می کند و دستیابی به بمب اتم این قدرت استراتژیک را تقویت خواهد کرد»!

سرویس سیاست مشرق- رهبر معظم انقلاب- ۱۹ دی- در بخشی از بیانات خود با اشاره به سخنان صریح یک کارشناس معروف آمریکایی گفتند: «آمریکایی‌ها تا هنگامی که بر منطقه سلطه نیابند، منافع خود را در ایجاد بی‌ثباتی در ایران، عراق، سوریه، لبنان و دیگر کشورهای منطقه جستجو می‌کنند که این هدف را گاهی با کارهایی شبیه فتنه ۸۸ در ایران و گاهی با تشکیل داعش پیگیر می‌شوند».

ایشان فرمودند: «یک کارشناس معروف یک اندیشکده آمریکایی به صراحت این حرف را زد که ما خواهان ثبات در ایران، عراق، سوریه و لبنان نیستیم».

کارشناس مذکور، «مایکل لدین» مشاور سابق شورای امنیت ملی آمریکا و از اعضای ارشد اندیشکده هایی همچون موسسه «آمریکن انترپرایز» و «بنیاد دفاع از دموکراسی ها» است.

مایکل لدین، پیش از این گفته بود: «ما خواهان ثبات در ایران، عراق، سوریه، لبنان و حتی عربستان نیستیم. ما می خواهیم همه چیز تغییر کند مسئله اصلی این که چگونه بی ثبات کنیم».

نکته قابل تأمل اینجاست که مایکل لدین در فتنه ۸۸ نیز دقیقا با همین رویکرد با لیدرهای جریان فتنه ارتباط برقرار کرد.

سران و لیدرهای فتنه ۸۸، کاسبان تحریم

لدین- مرداد ۹۴- در یادداشتی در نشریه «فوربس» نوشته بود: «سناتور "چاک شامر" نقش مستقیمی در نامه نگاری محرمانه بین دولت اوباما و سران معترض به نتایج انتخابات ریاست جمهوری در سال ۸۸ داشت.  دولت آمریکا تصمیم گرفت پیامی برای گروه موسوی و جنبش سبز بفرستد. سناتور شامر دوستی در وال استریت داشت که با سبزها در ارتباط بود و همان فرد به عنوان رابط انتخاب شد. از شامر خواسته شد از طرف دولت این پیام و سوالات پیوستش را به رهبران جنبش سبز منتقل کند. سوالات این بود:"ما باید چه کاری انجام دهیم؟ چه کاری نباید انجام دهیم؟ ".».

مایکل لدین در ادامه این یادداشت تصریح کرد: «پاسخ این پیام در یک یادداشت ۸ صفحه ای در تاریخ ۳۰ نوامبر ۲۰۰۹ – ۹ آذر ۸۸- دریافت شد. نویسندگان محتاط بوده اند و متن امضا نشده و من دلایل روشنی دارم که چند نفر در تهران روی آن کار کرده اند. در این نامه تصویری از ایران با عبارت های بسیار خشنی آمده است که این کشور تحت "حکومت استبدادی"، "رژیمی خشن" و "دیکتاتوری" است که با سرکوب مردم و چپاول منابع عمومی ادامه حیات می دهد. همچنین در این نامه تاکید شده است: حکومت قابل اصلاح نیست اما نیروهای حامی تغییر در داخل قوی هستند و به خوبی هدایت می شوند».

لیدرها و سران فتنه در نامه مذکور که در اوج آشوب ها و اغتشاشات- آذر ۸۸- ارسال شد، از آمریکا خواستند که «تغییر در ایران را تشویق و حمایت کنید و از توافق هسته ای با تهران پرهیز نمایید. اگر توافق کنید مجبورید در برابر رویکردهای داخلی و خارجی تهران سکوت کنید».

سرمایه های اسرائیل در ایران

مایکل لدین در اظهارنظری دیگر که در نشریه آمریکایی فرانت پیچ مگزین منتشر شده بود، تاکید کرد: «اسرائیل هنوز گنجایش حمایت از نیروهای اپوزیسیون ایران را دارد و قادر است برای سرنگونی نظام از آنها حمایت کند».

سران و لیدرهای فتنه ۸۸ در نامه ارسالی به مقامات آمریکایی تاکید کرده بودند که «حکومت ایران به لحاظ استراتژیک احساس قدرت می کند و دستیابی به بمب اتم این قدرت استراتژیک را تقویت خواهد کرد»؛ در بخش دیگری از این نامه خیانت بار آمده بود «علی رغم تلاشهایی که جهان آزاد صورت داده است، ایران همچنان به حمایتهای مستقیم و غیر مستقیم خود از تروریسم در فلسطین، لبنان، کرانه باختری رود اردن، عراق، افغانستان، پاکستان، هند و یمن ادامه می دهد...حکومت ایران در حالت عادی دست از تلاش خود برای صدور تروریسم و ساخت بمب اتم بر نخواهد داشت مگر اینکه از سوی جامعه جهانی به رسمیت شناخته شود، آن هم بدون اینکه تغییری در رویکرد خود نسبت به مقولات حقوق بشری و حمایت از تروریسم به وجود آورد».

فتنه گران در این نامه تصریح کردند: «در چنین برهه زمانی حساسی کشورهای غربی باید قبل از آنکه دیر شود تصمیم صحیح و درستی را در قبال حمایت از جنبش سبز اتخاذ کنند».

نامه فعالین فتنه به آمریکا در آذر ۸۸

این نامه که در آذر ۸۸ تنظیم و ارسال شد در کنار دیگر اقدامات خیانت آمیز و جنایتکارانه سران و لیدرهای فتنه، موجب شد تا در نهایت، آمریکا در خرداد ۸۹ و در سالگرد فتنه ۸۸، قطعنامه سنگین ۱۹۲۹ را علیه ایران و با هدف تقویت جریان فتنه تصویب کند.

«جان بولتون» مشاور سابق امنیت ملی کاخ سفید و نماینده پیشین آمریکا در سازمان ملل، در مقطع فتنه ۸۸ گفته بود: «این ناآرامی‌های ایران در سال ۸۸ بود که گزینه تحریم ایران را که بیش از دو سال از دستور کار خارج شده بود، مجددا به روی میز برگرداند».

همچنین «جان هانا» از مقامات دولت بوش و از اعضای ارشد اندیشکده های آمریکایی -۲۸ مهر ۸۸ - از ملاقات با شخصیت‌های نزدیک به سران فتنه خبر داد و به روزنامه لس‌آنجلس تایمز گفت: «مطمئناً پیامی که من از گردهمایی اخیر فعالان ایرانی در اروپا- که در میان آنها بعضی شخصیت‌های نزدیک به رهبری جنبش سبز حضور داشتند - شنیدم این بود که تحریم باید اعمال شود و این تحریم باید هرچه شدیدتر باشد، تحریم ضعیف و یا تدریجی فقط به رژیم این امکان را می‌دهد که با وضعیت جدید خودش را تطبیق دهد. آنها گفتند برای اینکه تحریم مؤثر باشد، باید به صورت شوک وارد شود که فلج کند و نه به صورت واکسن»!

لیدرهای فتنه ۸۸- اعضای طیف تندرو اصلاح طلب- در آن مقطع با شورش علیه جمهوریت و گردن کشی مقابل قانون و دهن کجی به رأی مردم، و در ادامه با نامه نگاری با طرف آمریکایی، قطعنامه ضدایرانی را به مردم کشورمان تحمیل کرده و سفره خانوارهای ایرانی را کوچک کردند.

نکته قابل توجه اینجاست که بخش قابل توجهی از فعالین فتنه ۸۸ در آذرماه امسال در قالب «بیانیه‌ جمعی از اصلاح‌طلبان درباره‌ روابط ایران و آمریکا پس از انتخابات ۲۰۲۰» مدعی شدند که «انتخابات آمریکا با شکست ترامپ به‌پایان رسید و مردی که مصداق بارز مردم‌فریبی و خودشیفتگی بود و از حمایت آدمکشان و نژادپرستان شرم نمی‌کرد و ارمغانش برای مردم آمریکا نفرت‌پراکنی و ایجاد دودستگی، و درسطح جهانی تحقیر و تضعیف نهادها و قواعد و حقوق بین‌الملل، و برای ایران زورگویی و تحریم و ترور بود، از قدرت کنار گذاشته شد».

در بخش دیگری از این بیانیه آمده بود: «ما جمعی از فعالان مدنی و کنشگران سیاسی ایران،  از هیئت حاکمه و سیاست‌سازان ایران دعوت می‌کنیم از پنجره فرصتی که برای تامین منافع ملی ایران و کاهش آلام و رنج مردم گشوده شده است، به کارآمدترین شکل استفاده کنند و نگذارند فرصت فراهم‌شده از دست برود و درهم‌شکستن سیاست فشار حداکثری و تحریم‌ها دشوارتر شود.این یک خواست جناحی نیست و نباید گروگان سیاست داخلی قرار گیرد، بلکه مطالبه ملتی است که زندگی آنان تحت تاثیر تحریم‌های ظالمانه آمریکا زیر فشار شدید قرار گرفته است».

در بیانیه مذکور از ترامپ با القاب و عناوینی همچون  «مردم‌فریب»، «خودشیفته»، «حامی آدمکش ها»، «حامی نژادپرستان»، «عامل نفرت‌پراکنی»، «تضعیف کننده نهادها و قواعد و حقوق بین‌الملل»، «زورگو»، و «حامی تحریم و ترور علیه ایران»  و...نام برده شده است.

طبیعتا شخصی با چنین توصیفاتی به هیچ عنوان شایسته مذاکره و توافق نیست. اما جالب اینجاست که امضاءکنندگان این نامه، پیش از این و در خرداد ۹۷ و پس از خروج آمریکا از برجام، در نامه ای تسلیم طلبانه تاکید کرده بودند که باید هر چه سریعتر با ترامپ مذاکره کنیم.

کارویژه جریان فتنه و جریان تحریف

طیف تندرو اصلاح طلب در سال ۸۸ با فتنه، پالس فشار و تحریم به آمریکا داد و سفره مردم را کوچک کرد. این طیف در سالهای بعد با موج سواری بر قطعنامه ۱۹۲۹- که خود بانی اصلی آن بود- در نقش منجی ظاهر شد و با شعار «امضای هر توافق، بهتر از عدم توافق» در نهایت «اجرای برجام به هر قیمت» را جایگزین «اجرای مشروط برجام» کرد و ارزش پول ملی کشورمان را به شدت کاهش داده و مجددا سفره مردم را کوچک کرد.

در حال حاضر جریان فتنه در کنار جریان تحریف، از یکسو برای رفع مشکل تحریم، آدرس غلط می دهد و از سوی دیگر، به روحیه مردم ضربه می زند.

نکته قابل تأمل اینجاست که لیدرهای فتنه ۸۸ که خود باعث و بانی وضع موجود اقتصادی هستند، ژست شاکی به خود گرفته و مدعی می شوند که اگر با آمریکا مذاکره کنیم، تحریم ها بالمره لغو شده و گشایش عظیم اقتصادی رخ می دهد؛ به نظر شما این رفتار، توهین به شعور و فهم مردم نیست!؟

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 46
 • در انتظار بررسی: 1
 • غیر قابل انتشار: 12
 • IR ۱۳:۱۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۱
  35 11
  سفره مردم را آتش زدند خودشون با فریب و دروغ رأی ملت را گرفتند و نشستند سر سفره دولت تدبیر و امید!!!!
  • IR ۱۷:۱۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۱
   15 6
   مرگ بر فتنه گر
  • IR ۱۹:۲۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۱
   8 0
   برجامو پله کردند ؛ ملتو ذله کردند ؛ عادلو سوژه کردند
 • ایرانی IR ۱۳:۲۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۱
  29 11
  اینطور نمیشه باید افراد زیادی ازطرف مدعی العموم تقاضای محاکمه فتنه گران هستند
  • IR ۱۸:۵۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۱
   12 1
   بازم عکس اون ۳ تفاله وطنفروش رو گذاشتین. عکس اون بیسواد روهم میگذاشتین تا جمعشون کامل بشه.
  • IR ۰۸:۱۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
   0 0
   مردمی که از این سه تفاله وطن فروش خط میگیرن و اجازه میدن اینها بازیشون بدن، چقدر شعور دارن؟؟؟؟
 • IR ۱۳:۲۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۱
  11 6
  خود سفیر امریکا در عراق اعتراف کرد که مسبب اصلی فتنه ها بیش از 200 میلیارد, دلار را با همین اسم رمز فتنه به جیب زد
  • رضا IR ۱۸:۳۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۱
   0 1
   200 میلیارد دلار اول برو ببین چ مبلغی رو داری مینویس، هر چی کم سواد جمع کردن ی جا تا فقط کامنت بزارن و سرماه از بیت المال حقوق بگیرن.
 • NL ۱۳:۳۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۱
  17 7
  شرایط جوری جلو میره که سران فتنه روز به روز وقیح تر و فتنه گر تر میشن
 • محمد IR ۱۳:۴۸ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۱
  16 13
  حقانيت ملت ايران پيروزميشوددعاى خيرمقام معظم رهبرى بدرقه راه ملت است
  • IR ۱۴:۳۲ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۱
   11 7
   درود بر رهبر عزیزم
  • IR ۱۶:۰۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۱
   13 12
   جانم فدای رهبرم
  • IR ۱۶:۲۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۱
   6 25
   به 14:32 ــــ اصلاح طلبان تهوع آور امروز در ایران در حقیقت ادامه جریان روشنفکری خائن و مزدور غرب زده ای هستند که در نهضت مشروطیت و دوران پس از آن پدیدار شده و در روند تکاملی داروینی خود از غرب زدگی به غرب پرستی رسیده اند و فقط جمعی نادان و سفیه و ابله حامی این فرقه هستند!!!
 • احمد IR ۱۳:۵۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۱
  15 1
  به هرحال در فراز و نشیبهای ۲۰سال اخیر که فشارهای هر دو حزب اصولگرا یا اصلاح طلب یا در کل بگیم مدیریت کشور، فشار اقتصادی و سیاسی بر مردم به حداکثر میرسید بنوبت چه برای اصلاح طلب و چه برای اصولگرا فرصت ایجاد میشد تا با دروغ برای تغییر کاذب جو فشار بر مردم،خودشونو مطرح کردند تا مردم برای یک چهارسال دیگر به امید برداشته شدن فشار زندگی پای صندوقها بیایند اما در عمل و حقیقتا سردمداران هر دو حزب نگو که بیشتر برای فربه گری اقتصادی خودشون و کنار زدن رقیب حتی مردم رو لگدمال کردند و در این میان باز هم با این همه ثروتهای خدادادی این سرزمین، مردم بودند که قربانی شده اند براستی اشکال کار کجاست که اینگونه در حق مردم تعهد شکنی میشود و کسی تعهدشکن و تارک وظیفه و بهانه گیران تحریم رو تادیب نمیکنه!!!! آیا قانون اشکال داره یا مسئولان!!!یا ناظران مسئول!!!یا بیچاره مردم !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • IR ۱۴:۰۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۱
  6 10
  بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ به نام خداوند رحمتگر مهربان تَبَّتْ يَدَا أَبِي لَهَبٍ وَتَبَّ ﴿۱﴾ بريده باد دو دست ابولهب و مرگ بر او باد (۱) مَا أَغْنَى عَنْهُ مَالُهُ وَمَا كَسَبَ ﴿۲﴾ دارايى او و آنچه اندوخت‏ سودش نكرد (۲) سَيَصْلَى نَارًا ذَاتَ لَهَبٍ ﴿۳﴾ بزودى در آتشى پرزبانه درآيد (۳) وَامْرَأَتُهُ حَمَّالَةَ الْحَطَبِ ﴿۴﴾ و زنش آن هيمه‏ كش [آتش فروز] (۴) فِي جِيدِهَا حَبْلٌ مِنْ مَسَدٍ ﴿۵﴾ بر گردنش طنابى از ليف خرماست (۵)
 • IR ۱۴:۱۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۱
  10 4
  این سه کله پوک مغز گچی هنوز زنده هستند نفس می کشند و با نفس کشیدنشان کشور را آلوده کرده اند بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ به نام خداوند رحمتگر مهربان تَبَّتْ يَدَا أَبِي لَهَبٍ وَتَبَّ ﴿۱﴾ بريده باد دو دست ابولهب و مرگ بر او باد (۱) مَا أَغْنَى عَنْهُ مَالُهُ وَمَا كَسَبَ ﴿۲﴾ دارايى او و آنچه اندوخت‏ سودش نكرد (۲) سَيَصْلَى نَارًا ذَاتَ لَهَبٍ ﴿۳﴾ بزودى در آتشى پرزبانه درآيد (۳) وَامْرَأَتُهُ حَمَّالَةَ الْحَطَبِ ﴿۴﴾ و زنش آن هيمه‏ كش [آتش فروز] (۴) فِي جِيدِهَا حَبْلٌ مِنْ مَسَدٍ ﴿۵﴾ بر گردنش طنابى از ليف خرماست (۵)
 • IR ۱۴:۱۸ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۱
  7 11
  21إِنَّ الَّذینَ یَکْفُرُونَ بِآیاتِ اللّهِ وَ یَقْتُلُونَ النَّبِیِّینَ بِغَیْرِ حَقّ وَ یَقْتُلُونَ الَّذینَ یَأْمُرُونَ بِالْقِسْطِ مِنَ النّاسِ فَبَشِّرْهُمْ بِعَذاب أَلیم 22أُولئِکَ الَّذینَ حَبِطَتْ أَعْمالُهُمْ فِی الدُّنْیا وَ الْآْخِرَةِ وَ ما لَهُمْ مِنْ ناصِرینَ ترجمه: 21 ـ کسانى که نسبت به آیات خدا کفر مىورزند و پیامبران را به ناحق مى کشند، و (نیز) مردمى را که امر به عدالت مى کنند به قتل مى رسانند، به کیفر دردناک (الهى) بشارت ده! 22 ـ آنها کسانى هستند که اعمال (نیکشان، به خاطر این گناهان بزرگ،) در دنیا و آخرت تباه شده، و یاور و مددکار (و شفاعت کننده اى) ندارند.
 • IR ۱۴:۲۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۱
  11 23
  اصلاح طلبان عاملان استکبار در ایران هستند این اصلاح طلبان وطن فروش باعث و بانی وضع الان هستند فاتحه اقتصاد ایران را خوانده اند اونم از دلار و خیانت های بی شماری که جا نمی شود نوشت دیگر نباید هیچ کاندید اصلاح طلب رئیس جمهور شود وطن فروشان جای در نظام اسلامی ندارند
 • IR ۱۴:۲۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۱
  22 0
  مرگ بر منافق
 • IR ۱۴:۳۲ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۱
  12 4
  مذاکره بی مذاکره
 • کودتای خرپولها بر علیه ضعفا IR ۱۴:۴۲ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۱
  5 5
  این فتنه کذایی کودتایی بر علیه ملت بود.و بعد از آن،ایران روی خوش به خودش ندید.
 • مهدی IR ۱۵:۱۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۱
  6 1
  خداوکیلی اگه این اتفاقات که اینها رقم میزنن واونسال زدند واخیراهم دارن باوقاحت بیشتری وباصدای بلندتری تکرارش میکنن تو کشورهایی که قبله آمال خیلی از این حضراته مثل فرانسه امریکا یاحتی همین ترکیه فسقلی کناردست خودمون اتفاق میفتاد چه برخوردی باهاشون میشد؟ پاسخ باخودتون
 • IR ۱۶:۱۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۱
  6 11
  باید سازمان اطلاعات این فتنه گر ها را فورا شناسایی کنند و دستگیرشان کنند و در دادگاه به جرم خیانت به مردم و چراغ سبز آنها برای تحریم کشور محاکمه شوند اشتباه تاریخی ملت رای دادن به این عیاش طلبان فاسد بود مشرق اگه منتشر نکنی دیگه حلالت نمیکنم یاالله
 • IR ۱۶:۱۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۱
  7 3
  خداوندا شر این اشرار اعم از داخلی و خارجی رو به خودشون برگردان(البته کم کم داره این دعا مستجاب میشه)
 • ناشناس US ۱۷:۳۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۱
  7 3
  خدا شرشان را به خودشان برگرداند
 • SE ۱۷:۴۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۱
  9 14
  نامه نگاران فتنه گر به امریکا قطعا خائن به مردمند و باید اعدام شوند
 • IR ۱۸:۱۸ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۱
  5 2
  امروز‌چه‌کسی‌خواهان‌ادامه‌تحریمها‌است‌تا‌کی‌می‌خواهید‌مردم‌را‌مثل‌خودتان‌بیشعور‌بدانید
 • IR ۱۹:۱۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۱
  4 2
  عاملان فتنه جایی بین مردم ندارن این دولت تدبیر وامید از این درخت رویش کرده و داره حکومت می کنه که ملت قهرمان دیدن وشناختن که چه تدبیرو چه امیدی فهمیدن که امریکا قابل اعتماد نیست فهمیدنکه نه امیدی هست ونه تدبیری باطن قضیه تخریب هستو تخریب مرگ برغربگرا درود بررهبر عظیم الشان
 • محمد IR ۱۹:۵۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۱
  2 0
  ا برای حفظ همین فلات ایران هم حاضرنیستن جون خودشونو بدن فقط زر مفت میزنن
 • IR ۲۰:۰۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۱
  2 0
  این حروم لقمه ها رو باید از خشتک آویزونشون کنند
 • مجید IR ۲۰:۰۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۱
  1 0
  ایناها باید درس برای مردم بشود تا در انتخابات بی تفاوت نباشند وگول نخورند وتحقیق کنند ورای بدهند ما نباید به هیچ دو تابعیتی رای بدهیم دوتابعیتی یعنی فرصت طلب کسی که وطنشا دوست داشته باشه دوتابعیتی نمیشه چو ایران نباشد تن من مباد بدین بوم بر زنده یک تن مباد
 • IR ۲۰:۳۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۱
  8 0
  اینا قبل از اینکه فرار کنند خارج ، بگیردشون ارابه ببندی بهشون
 • میثم IR ۲۱:۰۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۱
  4 0
  اینها نوشته های دشمنان این ملت است که پرده از خیانت این جماعت خائن بر می دارد. فقط متعجبم که چرا صدا و سیما این مدارک را در دسترس مردم نمی گذارند تا مردم به ماهیت این خائنین آگاهی پیدا کنند. واقعا صدا و سیما دارند با این مخفی کاری هایشان به انقلاب و کشور خیانت می کنند.
 • IR ۲۲:۰۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۱
  0 0
  گزینه ایده ال برای ریاست جمهوری سردار سلیمانی بود که هدف قرار داده شد و دیگر بین ما نیست. او شخصی با تجربه، توانا، اگاه، پاک و مورد اعتماد ومحبوب در میان همه بود. با لیاقت و متواضع، کسی که کشور را دو قطبی نمی کرد و توان واستعداد انها برای بهتر کردن کشور سود می جست. اما در نبود او دنیا ب اخر نمی رسد و باید در جستجو فردی نظیر او بود.
 • IR ۲۳:۱۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۱
  0 0
  چراغی که به خانه رواست‌به مسجد حرام است
 • خلیل قاسمی IR ۲۳:۲۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۱
  0 0
  پس حالا عدهای بفهمند که چه کسانی و با چه ایده هایی میخواستند رهبری مردم ایران را بدست بگیرند و باید در حصار میشدند ووووو
 • IR ۲۳:۴۲ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۱
  0 0
  خدا عاقبت به خیرمون کنه
 • IR ۰۴:۳۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
  0 0
  مرگ براشوبگروفتنه گر
 • انسجام حزب الله IR ۱۰:۱۸ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
  1 0
  امام علی (ع):«حاضرم ده تن از شما را با یکی از یاران معاویه عوض کنم. آنها در باطل خود از شما که در حقید، استوارترند»..تا زمانی که نیروهای انقلابی در برابر جریان انحرافی غرب زده ی غربگرا محکم نایستند و در درون خود منسجم و واحد عمل نکنند اوضاع مملکت ما سروسامان نمی گیرد و معاویه صفتان بر گرده مردم سوار خواهند بود
 • IR ۱۳:۴۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
  0 0
  این لیدر هایی که میان وسط خیابون عرعر میکنن تا اغتشاش کنید ، خودشون برای تحریم شما التماس میکنن ، فریب این ارازل و اوباش رو نخورید
 • IR ۱۳:۴۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
  0 0
  دست این جماعت برای ما روشده ، فتنه گرا ، هیچ غلطی نمیتوانید بکنید
 • IR ۱۴:۴۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
  0 0
  مانباید نگران سرگردانی وبی ثباتی سیاسی درامریکا باشیم نظام سلطه خودرا به مهره های بی ارزش وسوخته ای کرده که ازنظر ملت ایران منفور وخائن شناخته شده اند این رویکردها نشانه های قدرت نظام اسلامی است
 • IR ۱۸:۲۲ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
  0 0
  این نامه نگاری یک جرم محرز علیه نظام است.چرا شورای نگهبان صلاحیت آنها را تایید می کند.شاید بگید طرفدارانشان در سر صندوقهای رای حاضر نمیشن.حب چه بهتر.آیا مشارکت کمتر وانتخاب فرد مومن انقلابی کار بلد بهتره یا انتخابات پرشور وانتخاب فرد ناباب مهره آمریکا وانگلیس که وضع فعلی نتیجه این انتخابات پرشور ولی غلط است.
 • علیرضا IR ۲۲:۴۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
  0 0
  ننگ ابدی بر آن کسیکه بخاطر اهداف خودش ملت را قربانی میکند ننگ باد ننگ باد چیزی طول نمی کشد زمان همه مشکلات را حل و فصل میکند آنوقت تاریخ خواهد نوشت چه کسانی بر چنین مردم شجاعی ظلمها روا داشتند ننگ باد
 • IR ۲۳:۱۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
  0 0
  حیات سیاسی امریکا در جهان مرده است و مطرح کردن خطر امریکا به مزاح می ماند .
 • IR ۰۲:۰۸ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
  0 0
  اینا یه مشت شیاد بی شرفن ،والله که یه لقمه نون از این آب و خاک به اینا حرامه، یه عده منفعت پرست فرصت طلب شارلاتان.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس