کد خبر 1161029
تاریخ انتشار: ۸ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۹
حساب کاربری استاد بزرگ شطرنج ایران بسته شد!

حساب کاربری پرهام مقصودلو نفر اول شطرنج ایران در سایت لیچس بسته شد.

به گزارش مشرق، سایت لیچس یکی از قدرتمندترین سایت های اینترنتی شطرنج است که پس از شیوع کرونا بسیاری از علاقه مندان شطرنج برای رقابت های آنلاین در آن عضو شدند. پرهام مقصودلو نفر اول شطرنج ایران هم در این سایت عضو بوده و رقابت های زیادی را حتی قبل از شیوع کرونا برای آمادگی خود در این سایت انجام می داد اما در اقدامی بحث برانگیز سایت لیچس اکانت استاد بزرگ شطرنج ایران را مسدود کرده است و هنوز دلیل این امر مشخص نیست!

بیشتر بخوانید:

شکست فتنه انگلیس و کانادا علیه شطرنج ایران

پرهام مقصودلو در این سایت با آیدی grizzlybear79 فعالیت می کرد که چند روزی است این حساب از طرف گروه پشتیبانی سایت بسته شده است. باتوجه به ویژگی های اخلاقی و بازی قوی این بازیکن به نظر نمی رسد که او تقلبی در این سایت انجام داده باشد چرا که مقصودلو در بسیاری از رقابتهای حضوری موفق شده بود افراد عنوان دار و بزرگی را شکست دهد و به عنوان پدیده مسابقات شناخته شود.

البته تنها حساب کاربری استاد بزرگ شطرنج ایران نیست که بسته شده است. گفته می شود حدود 400 حساب کاربری شطرنج بازان عنوان دار بسته شده است و در حالی که به نظر می رسد بازیکنان عنوان دار  نیازی به تقلب ندارند، اما شواهد زیادی وجود دارد که برخی تقلب می کنند!  حدود 95 درصد حساب های بسته شده برای آقایان و  5 درصد برای بانوان بوده است.

منبع: ایسنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس