کد خبر 1160948
تاریخ انتشار: ۸ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۸
بورس نمایه

خالص سفارشات فروش سهام از رقم ۷۰میلیارد تومان عبور کرد، برتری سمت عرضه در محصولات غذایی و آشامیدنی بیش از سایرین بود و همچنین سهام سهام اقتصادی و خودکفایی آزادگان ۳۰۰میلیارد تومان سفارش فروش داشت.

به گزارش سرویس بورس مشرق، در ساعت ۹ و ۴۵دقیقه جمع صف‌های خرید حدود دو هزار و ۵۱۰میلیارد تومان و ارزش کل صف‌های فروش دو هزار و ۵۸۰میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات فروشی که در سیستم معاملات ثبت شده به ۷۰میلیارد تومان می‌رسد.

بیشتر بخوانید:

نقشه بازار سهام بر اساس ارزش معاملات +عکس

تا این ساعت بیشترین عرضه در صفوف فروش «خودکفا»، «بوعلی» و «دی» به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام اقتصادی و خودکفایی آزادگان ۳۰۰میلیارد تومان سفارش فروش وجود دارد. بیشترین تقاضا نیز در صفوف خرید «وآذر»، «وکبهمن» و «شپنا» در نوبت انتظار است.

ارزش ۱۰صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع هزار و ۹۰میلیارد تومان (۴۳درصد کل) و ۱۰صف فروش برتر هزار و ۵۵۰میلیارد تومان (۶۰درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در ۵۴نماد و حجم صف‌های فروش در ۴۰نماد بیش از ۱۰میلیارد تومان بوده است. گفتنی است حجم صف شرکت صنایع چوبی خزر کاسپین (چخزر) به ۱۹.۳درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

«محصولات غذایی و آشامیدنی» کم اقبال‌ترین صنعت امروز با خالص سفارش فروش ۵۳۵میلیارد تومان است و پس از آن گروه «بانک‌ها و موسسات اعتباری» قرار دارد که برآیند سفارشات فروش آن ۲۳۰میلیارد تومان می‌شود، از سویی دیگر گروه «فرآورده‌های نفتی» با تقاضای خرید حدود ۲۴۵میلیارد تومانی همراه است.

این جدول حدود ۳۵درصد از پنج هزار و ۹۰میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند را تشکیل می‌دهد. در مجموع پنج هزار و ۳۱۰میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن ۹۶درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به ده هزار و ۴۰۰میلیارد تومان خواهد رسید.

منبع:اقتصادآنلاین

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس