روحانی و تحریم ها

رئیس جمهور گفت: سراسر ایران در دوران تحریم اقتصادی به یک کارگاه بزرگ تبدیل شده که همه دارند در آن فعالیت می‌کنند.

به گزارش مشرق، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور صبح امروز در آئین بهره‌برداری طرح‌های وزارت نفت، گفت: وقتی این صنعت عظیم را در کشور مشاهده می‌کنیم، در واقع قدرت ایران را می‌بینیم که این ملت بزرگ در همه زمینه‌ها از جمله در عرصه صنعت، اقدامات بزرگی انجام داده است.

سراسر ایران در دوران تحریم اقتصادی به یک کارگاه بزرگ تبدیل شد

وی تصریح کرد: سراسر ایران در دوران تحریم اقتصادی به یک کارگاه بزرگ تبدیل شده که همه دارند در آن فعالیت می‌کنند. کسی نمی‌تواند نسبت به این ملت حرفی بزند چراکه این ملت تحت تسلیم توطئه‌های دیگران قرار نمی‌گیرد.

رئیس جمهور ضمت تبریک میلاد حضرت مسیح بیان داشت: در روایات ما آمده در زمان ظهور حضرت ولی عصر(عج) یکی از انبیائی که همراه ایشان می‌آیند حضرت مسیح هستند.

روحانی تاکید کرد:  کسی نمی تواند نسبت به این ملت حرفی بزند چراکه مردم ایران تسلیم توطئه‌های دیگران نمی شوند. امروز طرح‌هایی به ارزش یک میلیارد یورو آن هم در شرایط جنگ اقتصادی در یک روز در سه استان غربی کشور افتتاح شد.

تبریک روحانی به فرماندهان جنگ اقتصادی

روحانی ضمن تبریک به فرماندهان جنگ اقتصادی تصریح کرد: در طرح‌های پتروشیمی ۷۰ درصد ساخت ایران است و یک ضربه بزرگ به استکبار جهانی است که می‌خواست همه مردمایران در صف‌های طولانی نان باشند و کارخانه‌ها بسته باشد و یک همچین چیزی محقق نشد و اگر این جنگ ۳۰ سال هم به طول بیانجامد باز هم مردم ایستادگی می‌کنند.

 عُمر جنگ اقتصادی به پایان آمده است

وی تاکید کرد: عُمر این جنگ به پایان آمده و آن کسی که فرماندهی شرورانه این جنگ را بدست آورده بود در هفته‌های آخر عمر سیاسی خود است و این ملت سربلند خواهد بود. اینگونه تحریم‌ها از سوی شروری مثل ترامپ برای تحریم‌ شدگان افتخار است اما این ملت برای همیشه تاریخ زنده و سربلند خواهد بود همانطور که در طول تاریخ سربلند بوده است.

رئیس جمهور گفت: یک کار بزرگی از سال‌ها پیش برای یک خط بزرگ خوراک پتروشیمی در غرب کشور انجام شده بود. ما توانستیم پتروشیمی را از لحاظ وزنی و ارزشی به دوبرابر سال ۹۲ برسانیم. پیش از این پتروشیمی برای ما صرفاً ۱۱ میلیارد دلار ارزش داشت اما امروز این رقم بیش از دو برابر افزایش یافته است.

روحانی خاطر نشان کرد: علت اینکه خارجی‌ها از این دولت خیلی عصبانی هستند این است که ما در این دولت به خودکفایی‌هایی رسیدیم. ما قبلا بنزین و گازوئیل را وارد می‌کردیم اما الان صادر می‌کنیم.

این دولت ریل‌گذاری برای دولت بعد هم انجام داد

روحانی بیان داشت: خوشحالم این دولت ریل‌گذاری برای دولت بعد هم انجام داده است. ما برنامه‌ریزی برای سال‌های ۱۴۰۴ و ۱۴۰۶ را هم می‌گوئیم و خط برای سال‌های بعد گذاشته‌ایم.

وی با تاکید بر اینکه در تکنولوژی روز به روز جلو می‌رویم، خاطر نشان کرد: آدم تا با چشم نبیند باورش نمی‌شود این جوانان و متخصصان ما چه کارهای عظیمی انجام داده‌اند. الان می‌بینیم در بخش کرونا وقتی می‌گوئیم شوینده، ونتیلاتور و آی سی یو؛ ما به هیچکدام از اینها برای واردات خارجی نیاز نداریم. ما در تکنولوژی روز به روز در حال پیشرفت هستیم.

رئیس جمهور با اشاره به نقش بازار در اقتصاد کشور بیان داشت: این بازار است که دعوت بکار می‌کند. بازار خارجی و داخلی هر دو مهم است. ما بحمدالله امروز بازار، تکنولوژی و مواد او.لیه را داریم.

تحریم کار مشترک تندروهای آمریکا، صهیونیسم و ارتجاع منطقه‌ای است

وی با اشاره به اینکه دشمن در بخش نفت خواست درآمدهای نفتی را کاهش دهد، گفت: به تعبیر رهبری ما اول باید اثر تحریم نفتی را برداریم لذا دولت با جایگزینی محصولات پتروشیمی اثر تحریم را کاهش داد. تحریم کار مشترک تندروهای آمریکا، صهیونیسم و ارتجاع منطقه‌ای است. ما باید آتش (تحریم) را هر چه سریعتر خاموش کنیم. ما نیاز به ترحم نداریم. اگر آمریکا دست از تحریم بردارد یعنی این‌که جنایت خودش را متوقف کرده‌است.

روحانی ادامه داد: یعنی کسی که جنایت می‌کرده جنایت را خودش متوقف کرده است یعنی کار غیرانسانی خودش را متوقف کرده است. البته به نفع دنیا هم است این طرح یعنی طرح توافق هسته‌ای به نفع همه جهان است. من به مردم عزیزمان نوید می‌دهم ما در سال آینده و پایان امسال، شرایط بهتری در معیشت و سلامت خواهیم داشت.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه تا پایان سال به قول خود برای احیاء دریاچه ارومیه عمل خواهیم کرد، افزود: بسیاری با اهداف مورد نظر دشمن تحریم شده‌اند، اما بیشتر هدف آن‌ها در جنگ اقتصادی تحریم بخش های نفت و بانکی بوده که این دو بخش مورد بمباران روزانه دشمن قرار گرفته است اما در عین حال این سرافرازان همچنان به خوبی ایستاده اند. امسال ۱۷ طرح بزرگ پتروشیمی را تا پایان سال افتتاح می کنیم.

وی بیان داشت: دشمنان دهها برنامه تشکیل دادند، آنها می گفتند، مگر می‌شود آب و گاز و برق مجانی شود،این اقدام تابه حال در دنیا اجرا نشده است، چگونه می‌خواهند در ایران  اجرا کنند.

رئیس جمهور در خاتمه گفت: با همه توان در سایه کم‌اثر کردن این تحریم و نابودی این تحریم هستیم البته همه باید دست به دست هم دهیم. قوای سه‌گانه، ارکان کشور و رهنمودهای مقام معظم رهبری راهگشای ما بود و در آینده خواهد بود و به مردم عزیزمان نوید می‌دهم که ان‌شاء الله سال آینده و پایان امسال روز به روز شاهد شرایط بهتری در معیشت، سلامت، تولید و در شکستن تحریم خواهیم بود.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 18
 • در انتظار بررسی: 2
 • غیر قابل انتشار: 11
 • IR ۱۱:۴۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۴
  4 1
  این داره دوباره سیگنال میده به آمریکا باور کنین... منظورش اینه جنگ واقعی راه بنداز...
  • IR ۱۶:۳۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۴
   0 2
   مگر چه کشور ومردمی را میخداهند ازجنگ با قراضه هاشون میخواخند بترساندو مردم شیعه جهاد جنگ شهادت ونابودی تمام دشمنان داخلی عای الخصوص خارجی هستیم-این خط واین نشون
  • IR ۱۶:۳۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۴
   0 1
   مگر چه کشور ومردمی را میخواهند ازجنگ با قراضه هاشون بترسانندمامردو مردم شیعه جهاد جنگ شهادت ونابودی تمام دشمنان داخلی عای الخصوص خارجی هستیم-این خط واین نشون-بجنگ تا بجنگیم(البته تو تمام دشمنی وجنکهاتو کردی حالا نوبت ماست)
  • IR ۱۶:۴۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۴
   1 1
   ریل گذاری این دولت برا دولت بعدی افزایش بدهی دولت از ۸۰ ه.م.ت به ۲۰۰۰ ه.م.ت و تعطیلی بیش از ۱۲۰۰۰ کارخانه و استغراض!! ۸۰ هزار میلیارد تومنی از بانک مرکزی برای کسری بودجه امسال که آثارشو در پاییز و تابستون امثال دیدیم (درست زمانی که مجلس اومد سر کار ارزش پول ملی یک سوم شد بعد شعار میدن کارای اصلاحطلبا سیاسی کاری نیست!) و احیانا بدهی ۵ میلیارد دلاری در صورت تصویب وام صندوق بین المللی پول بوده است. از معاهده پاریس خانم ابتکار که ۵۲ میلیارد دلار ضرر داره برا ما و اقتصاد کشور رو ۸ الی ۱۲ درصد کوچک میکنه چی بگیم؟ تازه تاثیر معاهده پاریس هم در قضیه پلاک نشدن خودرو ها بعلت یورو ۵! نبودن دیدیم.
 • IR ۱۱:۵۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۴
  2 0
  این بنده خدا بیش از یک تختش کمه
 • IR ۱۱:۵۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۴
  0 0
  میشه یه نفر در مورد تحریم های اوبامای مودب ازش سوال بپرسه؟ همون مودبی یا سازنده ی داعش، فرقی نمی کنه. همون که می خواست تحریم ها رو بالمره تو روز اجرای توافق برداره؟ مقام معظم رهبری فرمودند امریکای اوباما و امریکای ترامپ نداریم و همینطور یقین بدونید اگر جریان تحریف شکست بخوره قطعا تحریم ها هم شکست خواهند خورد.
 • IR ۱۲:۰۸ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۴
  1 0
  به کلمه تندرو های آمریکا توجه کنید!
 • IR ۱۲:۲۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۴
  0 0
  تا عمر دولت اعتدالی!! شما پایان نیابد این مردم روی آرامش نمی بینند
 • سهراب IR ۱۲:۳۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۴
  3 0
  ازکیسه خودت خرج کن آقای روحانی! نیاز به وعده و وعید نیست. چون شما امتحانت رو در عرصه وعده های یک من دوغاز پس داده ای!
 • IR ۱۲:۴۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۴
  0 0
  تندرو های آمریکا؟ مطمئنید شیخ؟ اتفاقا فکر و نقشه کند روهاشه که دادن دست تندروها اجرا کنن
 • IR ۱۲:۵۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۴
  0 0
  تازه شروع شده خوش خیال
 • حسین IR ۱۳:۰۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۴
  1 0
  عمر مردم هم خیلی وقته تموم شده !! اینا همه نقاب و پوست و آثار باقیمانده از خود واقعی مردم دهه شصت به قبله !!!!!!!!! فقط شهدا زنده اند!!
  • مجاهدان لرستان IR ۱۶:۱۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۴
   0 0
   دقیقاً داش حسین
 • US ۱۳:۴۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۴
  0 0
  دشمن با همه بدیهایش یک خوبی هم دارد و آن اینکه: جزء زور و قدرت چیز دیگری نمی فهمد و این ما را مجبور می کند که قوی تر بشویم.
 • IR ۱۴:۰۸ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۴
  0 0
  دقت کردید جناب پرزیدنت ، بعد از آمدن بایدن شیر شده . همش کری میخونه
 • IR ۱۴:۴۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۴
  0 0
  آقای حسن روحانی! فرقی نمی کند در آمریکا چه کسی رئیس جمهور است جمهوری خواه یا دموکرات هر دو جریان دشمن اصلی ایران بزرگ اسلامی هستند آمریکا تندرو و غیر تندرو ندارد ماهیت نظام آمریکا ضد حقوق بشر و ضد اسلامی و ضد ایرانی است و هدفشان نابودی قدرت و پیشرفت و توسعه و امنیت و بازدارنگی ما است شهادت حاج قاسم عزیز و دانشمند استاد فخری زاده نمونه بزرگ نابودی امنیت و پیشرفت ماست... اما در مقابل این جریان بزرگ تروریست ضد ایرانی بسیار مهم است و فرق می کند چه کسی رئیس جمهور ایران باشد یک لیبرال منفعل و ذلیل و غرب زده و سازش کار و یا یک ایرانی ولایتمدار با شهامت و اصیل انقلابی و شجاع و ضد استکبار.
 • IR ۱۵:۲۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۴
  0 0
  آقای روحانی وقتی ادا می کنید تحریم ها باعث شکوفایی اقتصاد و صنعت ایران شده است و به حق هم همینگونه است چرا باز با ذلت و از دست دادن شرافت و غرور ملی تقاضای مذاکره برای رفع تحریم ها را دارید .اجازه دهید تحریم این غول بدبختی بشریت به دست ایران و ایرانی شکسته شود تا دیگر هیچ کشوری برای استثمار و فشار به سایر کشورهای دنیا از آن استفاده نکند
 • بوعلی IR ۱۵:۴۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۴
  0 0
  آقای روحانی آمریکا تند رو وکند رو ندارد .آمریکای اوبامای مودب هنوز مرکب امضاء تضمینی کری در برجام خشک نشده شروع به تحریمهای گسترده کرد لطفا برای تطهیر دولت فعلی کوچه باز نکنید

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس