وحشت رژیم های عربی و کاخ سفید از تاثیرگذار سردار سلیمانی در منطقه

عضو انجمن علمای یمن اعلام کرد که آمریکا و حاکمان فاسد رژیم های عربی از گسترش نفوذ تأثیرگذار سردار شهید قاسم سلیمانی وحشت داشتند و به همین دلیل او را هدف قرار دادند.

به گزارش مشرق، ابعاد وجودی و شخصیتی سردار سلیمانی به قدری گسترده است که هر کدام از تحلیلگران و شخصیت های جهان عرب و اسلام تنها می توانند در خصوص بخشی از مجاهدت ها و فداکاری های این شهید سخن بگویند.

حضور این شهید، در میادین نبرد تنها به عراق یا سوریه ختم نمی شد بلکه هر جا نامی از ظلم و طغیان بود، سردار سلیمانی در آنجا حضور داشت.

علاوه بر آنکه یک فرمانده نظامی متمایز و استراتژیک برجسته و هوشمند در جبهه های درگیری بود، ویژگی اخلاقی و شخصیتی وی باعث می شد تا رزمندگان به سمت او جذب شوند.

سردار سلیمانی در میان دشمنان امت اسلامی ترس و وحشت انداخت و تمام معادلات و حساب و کتاب های آنها را برهم زد «عبدالکریم بن عبدالله الشرعی» عضو انجمن علمای یمن در خصوص میراثی که سردار سلیمانی برای نسل های بعدی در جهان عرب و اسلام باقی گذاشت گفت: سردار سلیمانی فرهنگ قرآنی و ایمان محمدی و ماهیت دین اسلام را به جهانیان منتقل کرد. وی فرهنگ دوستی و مهربانی و عطوفت با کسانی که در جبهه جهاد و مقاومت حضور دارند را منتقل کرد.

سردار سلیمانی به صورت شخصی و بدون محافظ و یا همراه، با لباس های غیر نظامی معمولی و نه لباس های رسمی نظامی و درجه های آن، تردد می کرد؛ کاری که دیگر فرماندهان انجام نمی دهند.

ایشان، فرمانده، استراتژیست و ناظر بر روند آموزش و مسلح کردن نیروها و اجرای عملیات رزمی در سوریه، عراق، لبنان و فلسطین بود. سردار سلیمانی در میان دشمنان امت اسلامی ترس و وحشت انداخت و تمام معادلات و حساب و کتاب های آنها را برهم زد.

الشرعی در ادامه بیان کرد: سردار سلیمانی یک شریک مؤثر و فعال برای نظامیان در میادین نبرد و یک فرمانده متواضع، معلم آموزشی و یک سرباز خدمت گذار به شمار می رفت. ایشان به خانواده های بی سرپرست و یتیمان بسیار سر می زد و بر تأمین مایحتاج آنها نظارت داشت. وی بر پای مادران شهدا بوسه می زد.

وی در خصوص نقش سردار سلیمانی در تحقق صلح در منطقه به ویژه در سوریه و عراق تاکید کرد: در واقع سردار سلیمانی نقش بزرگی در جمع آوری نیروها و آموزش و مسلح کردن آنها ایفا کرد. سردار سلیمانی تلاش زیادی برای گسترش فرهنگ دوستی، برادی و تسامح میان آنها و احساس مشارکت و همکاری در برابر دشمن و عناصر تروریستی از خود نشان داد.

ایشان اهمیت زیادی نسبت به اوضاع زنان و کودکان و عدم ایجاد ترس و وحشت در میان آنها می داد و همواره تاکید داشت که نباید به اسرای جنگی آسیب وارد آید یا تحت شکنجه قرار بگیرند.

کاخ سفید و حاکمان فاسد رژیم های عربی در حوزه خلیج فارس که برای آمریکا جاسوسی می کنند نسبت به حضور سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس به ویژه بعد از افزایش نفوذ آنها در سایه شدت گرفتن حملات علیه مواضع آمریکا در منطقه، احساس خطر کردند سردار سلیمانی کاری کرده بود که تمام رزمندگان ایرانی، سوری، عراقی، لبنانی و فلسطینی احساس می کردند که در قالب یک ارتش واحد حضور داشته و نماینده امت واحده پیامبر اکرم (ص) هستند. وی علاوه بر آنکه یک فرمانده نظامی شایسته بود ویژگی های اخلاقی و دینی را باهم یکجا داشت و خیلی زود با فرماندهان رده بالا و نظامیان رده پایین ارتباط برقرار می کرد.

الشرعی در خصوص هدف دشمن صهیونیستی آمریکایی از ترور سردار سلیمانی گفت: این ترور، در جریان استقبال از یک میهمان که با هواپیمای غیر نظامی در فرودگاه بغداد حضور داشت، انجام شد.

آنها از طریق این ترور بزدلانه قصد داشتند اختلاف و دو دستگی در میان فرماندهان و ملت های ایران و عراق ایجاد کنند و اتهام خیانت به فرماندهان عراقی وارد آید و در نهایت همکاری میان این ۲ کشور در مسیر مبارزه با دشمن به پایان برسد.

این همان هدف اصلی حمله هوایی به کاروان شهیدان سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس بعد از خروج از سالن فرودگاه بین المللی بغداد به شمار می رود. یک عملیات تروریستی آشکار و جنایت جنگی.

کاخ سفید و حاکمان فاسد رژیم های عربی در حوزه خلیج فارس که برای آمریکا جاسوسی می کنند نسبت به حضور سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس به ویژه بعد از افزایش نفوذ آنها در سایه شدت گرفتن حملات علیه مواضع آمریکا در منطقه، احساس خطر کردند.

وی ادامه داد: ملت های عربی و اسلامی باید تاریخ فداکاری ها و مجاهدتهای شهیدان سلیمانی و ابومهدی المهندس را به عنوان بزرگترین مکتب مبارزاتی در تمام میادین نبرد و جبهه ها در نظر داشته و دنباله رو آنها باشند.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 3
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • رضا IR ۲۳:۳۸ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۳
  6 1
  درود به شرف تو عالم يمنى كه از جزئيات رفتار شهيد سليمانى در عراق ميگى !
 • دلسوز IR ۰۱:۴۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۴
  1 1
  حیف نیست یکی مثل سردار سلیمانی از تمام وجودش برای امنیت این کشور مایه بذاره و با شجاعت تمام هرلحظه جانشونو کف دست بگذاردو در گرداب ترسناک عراق وسوریه و. ..که ژنرالهای آمریکایی وحشت دارن یکساعت در اونجا باشن، خالصانه جانفشانی کند و ازاینطرف عده ای شیاد چپاولگر ازاين منصب به اون منصب ویراژ برن!!!؟؟؟
 • خلیج پارس iran IR ۰۲:۳۸ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۴
  0 1
  تروریست های آمریکایی سردار بزرگ غرب آسیا سردار شهید قاسم سلیمانی را ناجوانمردانه ترور و به شهادت رساندن تصور کردند با شهادت مقاومت از بین خواهد رفت ! امروز جبهه مقاومت با قدرت بیشتری راه سلیمانی را ادامه می‌دهد میلیون ها تن سلیمانی دیگر در ایران و در منطقه وجود دارند ... آمریکایی ها هیچ آینده ای در منطقه ما ندارند بیچاره اعراب وهابی شیوخ نفتخور عرب در غیاب آمریکا باید به آغوش انگلیس و اسرائیل پناه ببرند برای ادامه حیات ننگین و انگل وار خود ... فدایی دارد این خاک کهن ایران زمین .. خدا رو شکر پرچم سه رنگ در منطقه بالاست ، پاینده باد شیر خاورمیانه ایران زمین ❤️