کد خبر 1158144
تاریخ انتشار: ۱ دی ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۱
آمریکا کرونا نمایه

طبق جدیدترین آمار دانشگاه «جانز هاپکینز»، در ۲۴ ساعت گذشته با مرگ دست‌کم یکهزار و ۵۰۸ مورد جدید، شمار قربانیان کروناویروس در ایالات متحده به مرز ۳۱۸ هزار نفر رسید.

به گزارش مشرق، طبق جدیدترین آمار دانشگاه «جانز هاپکینز»، در ۲۴ ساعت گذشته با مرگ دست‌کم یکهزار و ۵۰۸ مورد جدید، شمار قربانیان کروناویروس در ایالات متحده به ۳۱۷ هزار و ۶۶۷ نفر افزایش یافت.

بیشتر بخوانید:

آلرژی شدید آمریکایی‌ها پس از ترزیق واکسن کرونا

این آمار و ارقام همچنین نشان می‌دهد در ۲۴ ساعت گذشته، با ابتلای دست‌کم ۱۸۴ هزار و ۴۸۹ مورد جدید، مجموع مبتلایان به کروناویروس در ایالات متحده آمریکا به ۱۷ میلیون و ۸۴۰ هزار و ۸۰ نفر رسید.

مقایسه جدیدترین آمار و ارقام دانشگاه جان هاپکینز با آمار یک روز قبل این مرکز نشان می‌دهد شمار مبتلایان به کرونا و قربانیان این ویروس ناشناخته در آمریکا تاحدودی کاهش داشته است.

از طرف دیگر، پایگاه اطلاع رسانی «ورلد اُ میترز»، مجموع مبتلایان به کروناویروس در آمریکا را ۱۸ میلیون و ۲۶۷ هزار و ۵۷۹ نفر و مجموع قربانیان «کووید-۱۹» در این کشور را ۳۲۴ هزار و ۸۶۹ نفر گزارش کرده است.

پایگاه اطلاع‌رسانی «کووید یو اس ای» که آمار مربوط به شیوع کرونا را در آمریکا تجزیه و تحلیل می‌کند، برآورد کرده است که شمار کلی مبتلایان به کروناویروس در آمریکا ظرف یک ماه آینده به ۲۴ میلیون ۵۱۵ هزار و ۹۸۶ نفر و شمار قربانیان آن در این کشور به ۴۱۲ هزار و ۳۹۳ نفر می‌رسد.

ببینید:

فیلم/ نقش ترامپ در انتشار هدفمند کرونا

این وبگاه آمریکایی همچنین گزارش کرد ایالت کالیفرنیا که در هفته‌های اخیر از نظر تعداد مبتلایان به کرونا بعد از رده دوم قرار گرفته بود، بار دیگر با یک میلیون و ۸۸۰ هزار و ۵۴۰ مورد ابتلا و ۲۲ هزار و ۶۷۵ مورد فوتی به کانون بیماری کرونا در آمریکا تبدیل شده است و ایالت تگزاس هم‌اکنون با یک میلیون و ۵۹۳ هزار و ۴۷۱ مورد ابتلا و ۲۵ هزار و ۸۲۷ مورد فوتی به رده دوم انتقال یافته است. ایالت نیویورک نیز که زمانی کانون کووید-۱۹ در آمریکا بود، هم‌اکنون با ۸۴۸ هزار و ۴۲ مورد ابتلا در رده پنجم ایالات آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا ویروس قرار دارد.

نیویورک نیز با ۳۶ هزار و ۴۳۱ مورد فوتی، همچنان بیشترین تعداد قربانیان کرونا در آمریکا را به خود اختصاص داده است.

طبق آخرین آمار دانشگاه جانز هاپکینز، دستکم ۷۶ میلیون و ۷۹۴ هزار و ۱۸۱ نفر از مردم سراسر جهان به کروناویروس آلوده شده‌اند و از آن میان یک میلیون و ۱۹۲ هزار و ۵۷۸ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند و دستکم ۴۳ میلیون و ۲۵۴ هزار و ۳۵۰ نفر بهبود یافته‌اند.

آمریکا همچنان بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا و قربانیان این ویروس در جهان را دارد و پس از آن هند با ۱۰ میلیون و ۵۶ هزار و ۲۴۸ مورد ابتلا و ۱۴۵ هزار و ۸۴۳ مورد فوتی و برزیل با ۷ میلیون و ۲۳۸ هزار و ۶۰۰ مورد ابتلا و ۱۸۶ هزار و ۷۷۳ مورد فوتی در رده‌های دوم و سوم کشورهای جهان با بیشترین تعداد مبتلایان به کووید-۱۹ قرار دارند.

منبع: فارس

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس