کادر پرستاری کشور خالصانه و با شجاعتی ستودنی در میدان مبارزه با کرونا قد علم کردند

فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا طی پیامی به مناسبت ولادت حضرت زینب و روز پرستار نوشت: استواری جامعه پرستاری ایران بر رسالت حرفه‌ای و اخلاقی خود در تاریخ پر افتخار ملت ایران ثبت شد.

به گزارش مشرق، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور و فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا در پیامی به مناسبت روز پرستار گفت: ایثارگری کادر پرستاری کشور در اوج دشواری‌ها و شرایط خطیر ناشی از این ویروس منحوس، که خالصانه و با شجاعتی ستودنی در میدان مبارزه با کرونا قد علم کردند، دیگر بار به عرش رسید و با شهادت تعدادی از خواهران و برادران عزیز پرستار در ماه‌های گذشته، استواری جامعه پرستاری ایران بر رسالت حرفه‌ای و اخلاقی خود، در تاریخ پرافتخار ملت ایران ثبت شد و گواهی صادق بر وفاداری مجموعه پرستاری کشور به عهد پاک خویش با خدا و مردم، به یادگار ماند.

متن پیام رحمانی فضلی به مناسبت روز پرستار بدین شرح می‌باشد:

بسم الله الرحمن الرحیم

سالروز میلاد مبارک پیام‌آور نهضت حسینی، حضرت زینب کبری سلام الله علیها که به تأسی از  آن بانوی پر فضیلت و پرستار و غمگسار بازماندگان کاروان کربلا به عنوان روز پرستار نامیده شده، فرصت مغتنمی است تا ضمن شادباش و تبریک این مولود فرخنده و احترام به مقام و جایگاه منحصر بفرد و تکرار ناپذیر عالمه خاندان عترت به عموم اهل ایمان و بخصوص مدافعان سلامت، از تلاش‌های ایثارگرانه و وصف‌ناپذیر جامعه پرستاری کشور، قدردانی شود.

پرستاری که در جوامع گوناگون از ارزشمندترین حرفه‌ها و خدمتگزاری‌ها است، در جامعه اسلامی و در پرتو اندیشه دینی، معنایی پربار یافت و در جریان حوادث انقلاب اسلامی جلوه‌ای از رحمانیت پروردگار را تجلی بخشید و از جمله در سال‌های دفاع مقدس، صحنه‌های کم‌نظیری از ایثار و از خودگذشتگی را به جامعه انسانی تقدیم کرد.

نقش احیاگر پرستاران در جامعه که پس از  آن دوران پرافتخار نیز، همواره مورد احترام بوده، در ماه‌های اخیر در جریان مواجهه کشور با بحران شیوع بیماری کرونا، بیش از گذشته عیان گردید و یاد روزهای حماسه آفرینی را زنده کرد.

ایثارگری کادر پرستاری کشور در اوج دشواری‌ها و شرایط خطیر ناشی از این ویروس منحوس، که خالصانه و با شجاعتی ستودنی در میدان مبارزه با کرونا قد علم کردند، دیگر بار به عرش رسید و با شهادت تعدادی از خواهران و برادران عزیز پرستار در ماه‌های گذشته، استواری جامعه پرستاری ایران بر رسالت حرفه‌ای و اخلاقی خویش، در تاریخ پرافتخار ملت ایران ثبت شد و گواهی صادق بر وفاداری مجموعه پرستاری کشور به عهد پاک خود با خدا و مردم، به یادگار ماند.

با سلام و صلوات به ارواح پاک و تابناک شهدای جامعه درمان کشور؛ علی الخصوص پرستاران شهید و پاسداشت نام و یاد آنان، به یکایک خواهران و برادران پرستار در سراسر میهن ادای احترام می‌کنم و ضمن تبریک روز پرستار، سلامت و سعادتمندی جملگی این عزیزان را از خدای متعال مسألت دارم.

عبدالرضا رحمانی فضلی

فرمانده قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس