کد خبر 1155527
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۰
رژیم اسرائیل|تشدید بیکاری در مناطق اشغالی؛ بلایی که نژادپرستی بر سر«فلاشاها» آورد

مهاجران اتیوپیایی تبار جدیدی طی چند روز گذشته وارد فلسطین اشغالی شده‌اند ، این افراد با وعده‌های مختلفی به سرزمین شیر و عسل منتقل می‌شوند، اما در عمل با تبعیض نژادی روبرو می‌شوند.

به گزارش مشرق، روزنامه هاآرتص همزمان با ورود تعداد جدیدی از یهودیان فلاشا به فلسطین اشغالی به خواندن کتابی پرداخت که گویای برخی از جوانب رویایی این مهاجران است رویایی که از همان ابتدا به کابوس تبدیل شده است.

این کتاب «سفری که به پایان نرسید» نام دارد و گویای حجم نژادپرستی است که جامعه فلاشاهای مهاجر در فلسطین اشغالی متحمل شده و شرایط رقت بار زندگی آنها در فلسطین اشغالی است که در مقایسه با شرایط سرزمین مادری به مراتب بدتر است.

بیشتر بخوانید:

افزایش ۳۰۰ درصدی خشونت خانگی در سرزمین‌های اشغالی

نویسنده در این کتاب ابتدا به بازگو کردن زندگی خود از زمان طفولیت در یکی از روستاهای اتیوپی پرداخت و بعد از تشریح نحوه مهاجرت به فلسطین اشغالی می گوید : اولین کاری که ما مجبور به انجام آن شدیم نابودی لهجه اتیوپیایی ما بود ما به یک کاکتوس اسرائیلی تبدیل شده بود ، به خوبی به یاد دارم که چگونه هر بار که پدرم با زبان "اَمهری" (اتیوپایی) در خانه صحبت می کرد من شرم تمام وجودم را فرا می گرفت ، چون من می خواستم که یک اسرائیلی باشم و برای این کار حتی به یک گفتار درمان هم مراجعه کردم، لباس کلاسیک به تن کردم و به زبان عبری سخن گفتم شاید که بتوانم بازخورد مثبتی از جامعه برای فردی که اتیوپیایی است، دریافت کنم.

در ادامه کتاب آمده است با این حال با نگاهی به گذشته می توان داستان بسیاری از افراد جامعه خود را بازگو کنم که در محله های نیمه ویران و زاغه های خراب در حال گریختن از نیروهای پلیس اسرائیل هستند تا از شر خشونت آنها راحت شوند، جوانانی که به دنبال پایان دادن به تعبیض هستند آنها فقط می خواهند که هویت دینی و فرهنگی آنها در جامعه اسرائیل پذیرفته شود، فقط برابری می خواهند، برای کسانی که از تمام هویت یهودی اتیوپیایی خود صرف نظر کرده و لباس هویت اسرائیلی به تن کرده اند، به دنبال برابری بودند، اما هر کاری که می کردند همچنان این تبعیض همچون سایه همراه آنها بود.

‎گفتنی است با وجود آن که ساختار سیاسی رژیم صهیونیستی برای بالا بردن شمار جمعیت و استفاده سیاسی و رسانه ای اقدام به فریب و انتقال یهودیان فلاشای اتیوپیایی به فلسطین اشغالی کرده و با سوء استفاده از شرایط بد و کمبود امکانات در این کشور عقب افتاده آنها را برای مهاجرت به فلسطین اشغالی فریب می دهد، این جامعه بعد از ورود به فلسطین اشغالی با مشکلاتی به مراتب بدتر از نبود امکانات رفاهی در کشور مادری خویش روبرو می شوند و نه تنها بسیاری از صهیونیستها آنها را یهودی محسوب نمی کنند بلکه نگاه اکثر جامعه صهیونیستی به آنها به عنوان شهروندان درجه چندم است.

حتی ورود دانش آموزان فلاشا به شماری از مدارس رژیم صهیونیستی تا به امروز نیز ممنوع است.

صهیونیستها همچنان غرق در بحران بیکاری؛ یک پنجم نیروی کار رژیم صهیونیستی بیکار  هستند

با وجود تمام تلاش های صورت گرفته توسط ارکان مختلف رژیم صهیونیستی، اما بر اساس آخرین آمارهای موجود همچنان حدود یک پنجم از نیروی کار در رژیم صهیونیستی بیکار هستند.

پایگاه اطلاع رسانی «نیوز۱» رژیم صهیونیستی اعلام کرد ، آمارها نشان می دهد در نوامبر گذشته ۱۸ و ۲ دهم درصد از نیروی کار به دلایل مختلف از جمله تدابیر به کار گرفته شده برای مقابله با شیوع ویروس کرونا به طور کامل بیکار هستند در حالی که این بیکاری از اوایل سال جاری میلادی تا به امروز ادامه دارد.

بر اساس گزارش این شبکه عبری زبان گرچه کابینه نتانیاهو مجبور شد محدودیت های کرونایی را زودتر از موعد مقرر برچیند و با وجود آن که بیش از ۲۰۰ هزار نفر هم به سر کار خود بازگشته اند، اما همچنان بیش از ۱۸ درصد از نیروی کار این رژیم صهیونیستی در زمره بیکاران قرار دارند.

در این گزارش تاکید شده این بیکاری در حوزه زنان بیش از مردان بوده است. ‎

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس