کد خبر 1153626
تاریخ انتشار: ۱۹ آذر ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۷
تعداد افراد شاغل آمریکا؛ ۱۰ میلیون نفر کمتر از ابتدای پاندمی

ماه‌های اولیه پاندمی کرونا در آمریکا با بیکاری ۲۲ میلیون آمریکایی همراه بود علی‌رغم وعده مسئولان این کشور برای بازگشت سریع اقتصاد، همچنان میلیون‌ها نفر بیکار هستند.

به گزارش مشرق به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، ماه‌های اولیه پاندمی کرونا در آمریکا با بیکاری ۲۲ میلیون آمریکایی همراه بود علی‌رغم وعده مسئولان این کشور برای بازگشت سریع اقتصاد، همچنان میلیون‌ها نفر بیکار باقی مانده‌اند.

ببینید:

فیلم/ وضعیت وخیم بیکاری در آمریکا در پی شیوع کرونا

در اوایل بحران کرونا مقامات آمریکایی برای آرام کردن جامعه از ریکاوری «وی شکل» (سریع) قریب‌الوقوع اقتصاد خبر می‌دادند در حالی اکنون با گذشت ماه‌های زیادی از آغاز بحران همچنان ۱۰ میلیون نفر از افراد بیکار شده به سر کار خود بازنگشته‌اند.

گزارش اخیر مشاغل آمریکا هم نگران‌کننده بود و نشان داد در ماه نوامبر تنها ۲۵۴ هزار شغل به اقتصاد اضافه شده و نرخ بیکاری به ۶.۷ درصد رسیده است. این نشان دهنده آرامش قبل از طوفان است.

دانیل ژائو، اقتصاددان سایت کاریابی گلس‌دور، به سی‌ان‌بی‌سی گفت: مشاغلی که در این ماه افزوده شدند بیشتر از مشاغلی بودند که کارگران خود را به طور موقت به مرخصی اجباری فرستاده بودند و این نشان‌دهنده بازگشت این افراد به سر کار بود و در واقع شغل جدید کمتر ایجاد شد. به این ترتیب میلیون‌ها آمریکایی در آستانه بیکاری دائمی قرار گرفته‌اند.

همچنین گزارش مشاغل ماه نوامبر آمریکا نشان داد که ۳.۹ میلیون آمریکایی بیش از ۲۷ هفته بیکار بوده‌اند که این بیکاری بلندمدت محسوب می‌شود. این نوع بیکاری با مشکلاتی مانند افسردگی شدید، اضطراب و کاهش اعتماد به نفس همراه است.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس