کتاب ما با تو سربلندیم

«ما با تو سربلندیم» مجموعه اشعار نوجوانانه در وصف شهید حاج  قاسم سلیمانی است که در قالب کتاب های پروانه توسط به‌نشر منتشر شد.

گروه جهاد و مقاومت مشرق - بعد از شهادت سردار رشید اسلام،‌ حاج قاسم سلیمانی، همه فعالان در حوزه های فرهنگ و هنر دست به کار شدند تا به اندازه وسعشان،‌ نام و یاد او را گرامی بدارند. در حوزه کتاب ‌هم فعالیت‌های زیادی در این زمینه انجام شد. یکی از این کتاب‌ها، حاصل تلاش انتشارات به‌نشر بود.

دوای هق هق خونین‌جگرهاست

و رمز فتح، در اوج خطرهاست

بگردم دور «اسمت» حاج قاسم

که سرخط تمامی خبرهاست

«ما با تو سربلندیم» مجموعه اشعار نوجوانانه در وصف شهید حاج  قاسم سلیمانی است که در قالب کتاب های پروانه توسط به‌نشر منتشر شد.

در این اثر ۱۸ قطعه شعر به کوشش حامد محقق و بابک نیک طلب گردآوری و چاپ شده است.

«خبرهای سرخ» از منیره هاشمی، «در قصه‌ها» از مریم زارعی، «رسم خوبی» از مرضیه تاجری، «او همیشه هست» از حامد محقق، «مانند تو مرد می‌شوم من» از اسماعیل صوفی نژاد، «چراغ آسمان» از محبوبه صمصام شریعت، «سردار دل‌ها» از طاهره اکرمی، «در راه تو» از سمیه قبادی، «جاری تر از رود» از دادیار حامدی، «غیرت همیشه برجاست» از اکرام السادات هاشمی پور، «آفتاب تاریخ» از طیبه شامانی(طناز)، «تو لبخند درختی» از مهدی طراوتی توانا، «شوق» از محمد عزیزی (نسیم) و شعرهای آیه شهادت، حال و هوای آسمانی، حاج قاسم، سهم آسمان، صبح جمعه از سمیه تورجی اشعار این مجموعه را شامل می‌شوند.

«ما با تو سربلندیم» با تصویرگری وحید خاتمی و طراح گرافیک سعید دین پناه در ۴۲ صفحه قطع وزیری بیاضی و با قیمت ۲۰ هزارتومان روانه بازار نشر شده است.

سردار شهید حاج قاسم سلیمانی متولد۲۰ اسفند ۱۳۳۵ و از از فرماندهان عملیات‌های والفجر هشت، کربلای چهار و کربلای پنج در هشت سال دفاع مقدس و پس از آن فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران بود که در ۱۳ دی ۱۳۹۸، ارتش ایالات متحده وی را به دستور دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور این کشور، در عملیات آذرخش کبود هنگام خروج از فرودگاه بین‌المللی بغداد شهید کرد. برخی از رسانه ها مراسم تشییع شهید حاج قاسم سلیمانی را شلوغ‌ترین مراسم تشییع پس از تشییع امام خمینی(ره) برشمردند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس