وزیر خارجه آمریکا: علیه مقامات چین محدودیتهای روادیدی وضع کردیم

وزیر خارجه آمریکا از تحریم شماری از مقامات چین به بهانه اِعمال خشونت و سایر ترفندهای قهرآمیز از سوی آنان علیه منتقدان خبر داد.

به گزارش مشرق به نقل از رویترز، «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا روز جمعه اعلام کرد که وزارتخانه تحت فرمان وی در مورد شماری از مقامات چین و افرادی که برای ارعاب منتقدان به اعمال خشونت یا تهدید به آن، افشای اطلاعات شخصی یا سایر ترفندهای قهری متوسل می‌شوند، محدودیت‌های روادیدی وضع کرده است.

بیشتر بخوانید:

بایدن: فعلا تعرفه‌های ترامپ بر کالاهای چینی را نگاه خواهم داشت

پمپئو در بیانیه مکتوبی که به همین منظور منتشر شد، بدون ذکر نام افرادی که مشمول این محدودیت شده اند، «سازمان کار جبهه متحد» وابسته به حزب کمونیست چین را به انجام اعمال قهری و زورگویانه علیه افرادی متهم کرد که «با سیاستهای پکن مخالفت می کنند».

پمپئو همچنین مدعی شد: «جبهه متحد بارها شخصیتهای علمی دانشگاه‌ها، اعضای کسب و کارها، گروههای فعال جامعه مدنی، و جوامع یهودی چین از جمله اعضای جوامع اقلیت مذهبی و قومی را که علیه موارد نقض فاحش حقوق بشر در سین کیانگ، تبت و هر کجای از خاک چین صحبت می‌کنند، مرعوب و تهدید کرده است».

وزیر خارجه آمریکا در ادامه ادعاهای خود افزود که این محدودیت مقرر در صدور روادید شامل افرادی می‌شود که «در اعمال یا تهدید به خشونت فیزیکی، سرقت و افشای اطلاعات شخصی، جاسوسی، خرابکاری، یا مداخله بدخواهانه در امور سیاسی داخلی، آزادی علمی، حریم شخصی و یا فعالیت تجاری دست داشته است».

این مقام آمریکایی همچنین چین را متهم کرد که در ایالات متحده و هر جای دیگر از جهان می کوشد افراد را چه از طریق همکاری و چه با اعمال زور به حمایت از «روایتهای استبدادی و اولویتهای سیاستگذاری» پکن وادار سازد و از دولت چین خواست تا «به استفاده از ارعاب و ترفندهای قهری برای سرکوب آزادی بیان پایان دهد!»

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس