لیگ قهرمانان اروپا| کابوس حذف در تعقیب نراتزوری/ چشمک سید یک به منچسترسیتی

هفته پنجم از مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا در حالی آغاز می‌شود که صعود اینتر به اما و اگرهای زیاد وابسته است و بایرن مومیخ در دیداری تشریفاتی و منچسترسیتی برای تثبیت سرگروهی به میدان می‌روند.

به گزارش مشرق، پنجمین هفته از رقابت‌های مرحله گروهی لیگ قهرمان اروپا، امشب (سه‌شنبه) با برگزاری هشت دیدار در گروه‌های A تا D آغاز می‌شود که در مهمترین آنها تیم‌های فوتبال اینتر، رئال مادرید، بایرن مونیخ، منچسترسیتی و لیورپول به میدان می‌روند.

گروه A؛ بایرن مونیخ و بازی‌های تشریفاتی، اتلتیکومادرید در اندیشه تلافی

در گروه A رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا دو بازی برگزار می‌شود که در بازی نخست تیم‌های سوم و چهارم جدول یعنی لوکوموتیو مسکو و سالزبورگ اتریش در روسیه به مصاف هم می‌روند. لوکوموتیو با سه امتیاز در رده سوم قرار دارد، اما شرایط این تیم به گونه‌ای است که هنوز می‌تواند به ادامه حضور در لیگ قهرمانان اروپا امیدوار باشد. یک پیروزی خانگی مقابل قعرنشین اتریشی جدول که تنها یک امتیاز دارد کافی است که لوکوموتیو جای اتلتیکومادرید را حداقل برای یک دو ساعت در رده دوم جدول بگیرد و علاوه بر آن از بابت راهیابی‌ به مرحله یک شانزدهم نهایی لیگ اروپا هم مطمئن شود.

حضور نماینده روسیه در رده دوم اما می‌تواند بیش از دو سه ساعت به طول انجامد اگر در بازی دوم گروه بایرن مونیخ در اسپانیا بتواند با اتلتیکومادرید همان کاری را انجام دهد که در بازی رفت دو تیم در آلمان کرد. باواریایی‌ها در دور رفت مرحله گروهی شاگردان دیه‌گو سیمئونه را در مونیخ با چهار گل شکست دادند. بایرن مونیخ ۱۲ امتیازی که از بابت صعود به مرحله یک هشتم نهایی به‌عنوان تیم سرگروه مطمئن شده است، امشب صرفاً برای انجام یک بازی تشریفاتی در پایتخت اسپانیا به میدان می‌رود. به این ترتیب اتلتیکومادرید بیش از میهمان آلمانی خود به سه امتیاز این بازی نیاز دارد، اما کار مردان سیمئونه برای شکست دادن تیمی که ۱۶ بازی متوالی اخیرش در لیگ قهرمانان اروپا را برده است، آسان نخواهد بود.

گروه B؛ کابوس حذف در تعقیب نراتزوری، بلیت صعود در انتظار کهکشانی‌ها

برخلاف گروه قبل، در گروه B‌ هنوز هیچ تیمی صعود نکرده است و همه تیم‌ها شانس صعود دارند. در این میان اما شانس بقا برای قعرنشین دو امتیازی جدول یعنی اینتر پهنایی به اندازه یک مو دارد. اینتر که از چهار بازی اولش تنها دو امتیاز گرفته و در دو بازی قبلی‌اش دو باخت متوالی مقابل رئال مادرید داشته است، نه تنها امشب در آلمان باید مونشن‌گلادباخ صدرنشین، تیمی که هشت امتیاز دارد را شکست دهد بلکه در آخرین بازی‌اش که در سن‌سیرو مقابل شاختار دونتسک برگزار می‌شود هم محکوم به پیروزی است، اما حتی در صورت کسب پیروزی در هر دو بازی باز هم صعودش به اما و اگرهای هفته پایانی وابسته خواهد بود. با این حال فعلاً کونته باید راهی پیدا کند تا اولین پیروزی‌اش در این فصل از لیگ قهرمانان را رقم بزند. در طرف مقابل مونشن‌گلادباخ اگر پیروز شود قطعاً صعود می‌کند، اما حتی با یک تساوی هم می‌تواند به مرحله بعدی برود به شرط آنکه رئال مادرید در اوکراین شاختار دونتسک رده سومی را که چهار امتیاز دارد، متوقف کند.

رئال مادرید تا هفته پیش اوضاع چندان بهتری از اینتر نداشت، اما دو برد متوالی‌اش مقابل نراتزوری باعث شد که با هفت امتیاز در رده دوم جدول قرار بگیرد و این یعنی که این تیم در غیاب ستاره همیشه مصدومش ادن ازار، می‌تواند با کسب یک پیروزی در اوکراین صعوش را قطعی کند. رئال مادرید اما با قبول شکست خانگی ۳ بر ۲ مقابل شاختار در مادرید می‌داند که با تیم دست و پا بسته‌ای طرف نیست.

گروه C؛ چشمک سید یک به سیتی، مارسی در اندیشه آبروداری

در گروه سوم لیگ قهرمانان منچسترسیتی ۱۲ امتیازی و صدرنشین که صعودش قطعی شده، با کسب حتی یک امتیاز در خانه پورتو، از قرار گرفتن در سید یک قرعه‌کشی مرحله یک هشتم نهایی برای داشتن قرعه‌ای آسان‌تر در مرحله بعد آسوده خاطر خواهد شد. تساوی در این بازی برای پورتو هم نتیجه بدی محسوب نمی‌شود، چرا که این تیم را به‌عنوان تیم دوم راهی مرحله بعدی خواهد کرد. شکست یاران مهدی طارمی در خانه اما ممکن است صعود آنها را به کسب پیروزی در هفته پایانی رقابت‌ها در خانه المپیاکوس وابسته کند. پورتو اما حتی در صورت شکست هم ‌تواند صعود کند اگر در دیگر بازی این گروه مارسی قعرنشین در خانه‌اش بتواند المپیاکوس یونان (تیم سوم جدول با سه امتیاز) را شکست دهد و سرانجام اولین پیروزی‌اش در این فصل از لیگ قهرمانان را بعد از قبول چهار باخت متوالی کسب و آبروداری کند. از میان تیم‌های مارسی و المپیاکوس تنها یکی از آنها شانس صعود به لیگ اروپا را دارد.

گروه D؛ فاصله ۳ امتیازی لیورپول تا صعود، آتالانتا پذیرای تیمِ حذف‌شده دانمارکی

در گروه D لیورپول صدرنشین و ۹ امتیازی با کسب یک پیروزی خانگی مقابل آژاکس صعودش را به مرحله بعدی رقابت‌ها قطعی می‌کند، اما تساوی هم می‌تواند شاگردان کلوپ را به مرحله بعدی برساند. به فرض تساوی لیورپول صدرنشین خواهد ماند و آن وقت با توجه به محتمل بودن پیروزی‌اش در خانه میتیلند تیمِ قعرنشین و حذف‌شده گروه که حتی سهمیه لیگ اروپا هم نمی‌گیرد، این تیم همچنان شانس صعود دارد، اما تساوی حتی می‌تواند لیورپول را در همین هفته به مرحله بعدی برساند اگر در دیگر بازی گروه آتالانتا امشب در ایتالیا به میتیلند امتیاز بدهد.

آتالانتا مانند آژاکس هفت امتیازی است، اما به خاطر تفاضل گل کمتر نسبت به این تیم در رده سوم جدول گروه ایستاده. شاگردان جان پیرو گاسپرینی با کسب پیروزی خانگی مقابل میتیلند سرنوشت صعودشان به مرحله بعدی را در دستان خود نگه خواهند داشت. به فرض پیروزی آنها در برگامو مقابل میتلیند و توقف آژاکس در خانه لیورپول، نماینده ایتالیا با گرفتن حتی یک امتیاز از آخرین بازی‌اش در خانه آژاکس صعود می‌کند. پیروزی آتالانتا و پیروزی آژاکس اما معادلات صعود در گروه D را پیچیده‌تر خواهد کرد و شانس صعود برای هر سه تیم بالای جدول را باقی خواهد گذاشت.

برنامه کامل بازی‌های هفته پنجم مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا

سه‌شنبه ۱۱ آذر

گروه A
لوکوموتیو مسکو - سالزبورگ (۲۱:۲۵)
اتلتیکومادرید - بایرن مونیخ (۲۳:۳۰)

گروه B
شاختار دونتسک - رئال مادرید (۲۱:۲۵)
مونشن‌گلادباخ - اینتر (۲۳:۳۰)

گروه C
مارسی - المپیاکوس (۲۳:۳۰)
پورتو - منچسترسیتی (۲۳:۳۰)

گروه D
لیورپول - آژاکس (۲۳:۳۰)
آتالانتا - میتیلند (۲۳:۳۰)

چهارشنبه ۱۲ آذر

گروه E
کراسنودار - رن (۲۱:۲۵)
سویا - چلسی (۲۳:۳۰)

گروه F
دورتموند - لاتزیو (۲۳:۳۰)
بروژ - زنیت (۲۳:۳۰)

گروه G
یوونتوس - دیناموکیف (۲۳:۳۰)
فرنس‌واروش - بارسلونا (۲۳:۳۰)

گروه H
استانبول باشاک‌شهیر - لایپزیگ (۲۱:۲۵)
منچستریونایتد - پاری‌سن‌ژرمن (۲۳:۳۰)

منبع: تسنیم

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس