کد خبر 1148550
تاریخ انتشار: ۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۲
کالدرون: دیگو یک رهبر، یک برنده، حامی و سرشار از فروتنی بود

سرمربی اسبق تیم فوتبال پرسپولیس گفت: مارادونا یک رهبر، یک برنده، حامی و سرشار از فروتنی بود و با درگذشت او احساس خلا می‌کنم.

به گزارش مشرق، درگذشت دیه‌گو آرماندو مارادونا اسطوره فوتبال جهان با واکنش تعداد زیادی از چهره‌های مطرح فوتبال دنیا همراه بود.

یکی از این افراد گابریل کالدرون همبازی اسبق او بود. فردی که با مارادونا ۲ حضور در فینال را تجربه کرد و یکبار نیز با تیم جوانان آرژانتین فاتح جهان شد.

بیشتر بخوانید:

وداع با مارادونا در کاخ ریاست جمهوری آرژانتین +عکس

کالدرون سرمربی اسبق پرسپولیس در مورد درگذشت مارادونا صحبت‌هایی انجام داد که در زیر می‌خوانید:
 

فوتبال دنیا یک اسطوره را از دست داد. شما چه احساسی دارید؟

بی شک احساس غم بی نهایت و غیر قابل وصف تمام وجودم را گرفته، احساس خلا میکنم، فضایی پر از خاطرات شخصی و فوتبالی

 شما چند سال با مارادونا بازی کردید و رابطه شما چگونه بود؟

ما از ۱۹ سالگی شروع کردیم و من تا ۳۰ سالگی در تیم ملی بازی کردم. ما در کنار هم در ۳ جام جهانی بازی کردیم: ۷۹-۸۲-۹۰ و یک کوپا آمریکا در سال ۱۹۸۹ در برزیل که به مقام سومی رسیدیم. ما در جام جهانی ۷۹ قهرمان و در سال ۹۰ نایب قهرمان شدیم. اگرچه در سال ۱۹۸۲ آرژانتین نمایش عالی نداشت، اما دیئگو ۲۲ ساله به همه دنیا نشان داد چه کسی در آینده خواهد آمد: یک نابغه.

بهترین خاطره شما با مارادونا چیست؟

من خاطرات زیادی با او دارم و همه آنها عالی هستند، اما امروز ابعاد این خاطرات به بی نهایت می رسند. من به ویژه شروع جام جهانی زیر ۲۰ سال ژاپن را به خاطر می آورم، ما هنوز بچه بودیم و دیئگو هنوز مارادونا نشده بود. ما قهرمان شدیم و به یاد دارم که در فینال وقتی داور در سوت خود دمید، ما چطور همدیگر را در آغوش کشیدیم.

 نقش مارادونا در فوتبال آرژانتین چه بود؟

او پرچمدار فوتبال آرژانتین بوده و هست. مارادونا همیشه آرژانتینی ها را شاد میکرد، او کاری کرد مردم این کشور گرفتاری های خود را فراموش کنند، کشوری که غرق در مشکلات بود. وقتی دیئگو پیراهن تیم ملی را به تن میکرد، خنده بر لب همه آرژانتینی ها می آورد، مردم لذت میبردند و آن لحظه را جشن میگرفتند. من همیشه میگویم که ما عاشق دیئگو هستیم، به خاطر همه چیزهایی که به ما آرژانتینی ها داد، شما هر کجا بروید آرژانتین را با مارادونا میشناسند.

چه چیزی مارادانو را از بقیه متفاوت میکند؟

من هرگز ندیدم کسی مانند دیئگو بر توپ سوار باشد، انگار توپ بخشی از وجود او بود. او همچنین از قدرت بدنی بالایی برخوردار بود، کمتر در این مورد صحبت شده، حتی در مواقعی که معمولی بود، باز هم بهترین و مصمم ترین بود.
والدانو همیشه یک داستانی درباره دیئگو تعریف می کرد، می گفت وقتی در هتل بودند دیئگو با توپ از اتاقش بیرون می آمد و سوار آسانسور میشد، سر میز ناهار حاضر میشد و توپ هنوز به زمین نخورده بود. دیئگو نان میخورد و همزمان به توپ یک زندگی موازی می بخشید.

رابطه مارادونا با همبازی هایش چطور بود؟

دیگو یک رهبر، یک برنده، حامی و سرشار از فروتنی بود

واکنش‌ها به درگذشت مارادونا نشان می‌دهد که او یک اسطوره برای همه مردم آرژانتین و دنیا بود. نظر شما در این باره چیست؟

به نظر من گرچه مارادونا دیگر در میان ما نیست، اما این افسانه همیشه با ما خواهد بود. دیئگو ما را ترک کرد، اما مارادونا ابدی است. فوتبال و مارادونا مترادف یکدیگر هستند. فوتبال جهانی است و مارادونا هم همینطور

مارادونا افتخارات زیادی در فوتبال کسب کرد اما خیلی‌ها می‌گویند او بیشتر از این‌ها میتوانست موفقیت‌های فردی و تیمی داشته باشد. از دید شما او به حقش رسید؟

هر فوتبالیستی در دوران فوتبالی خود میتواند موفقیت های بیشتر یا کمتری داشته باشد، این یک بازی است و آنچه دیئگو به دست آورد بالاتر از موفقیت های گروهی و فردی است. در سرتاسر جهان همه او را تمجید و تحسین میکنند و کمتر کسی به این درجه میرسد.

منبع: ایرنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس