قیمت مرغ بالاتر از ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان گرانفروشی و تخلف است

کاهش عرضه مرغ گرم و افزایش قیمت آن را باید در احساس ناامنی مرغداران و بی نظمی در تامین نهاده های دامی جستجو کرد.

به گزارش مشرق، نماینده وزارت صنعت، معدن و تجارت در گفتگو با تیتر امشب با بیان اینکه تولید و تنظیم بازار مرغ بر عهده وزارت جهادکشاورزی گذاشته شده است، گفت: قیمت گذاری کالاهای اساسی گروه اول مانند لبنیات، گوشت و مرغ در سازمان حمایت کارشناسی شده و بر اساس مؤلفه‌های تمام شده نظارت می‌شود.

سید داود موسوی در بحث روند افزایش قیمت مرغ در هفته اخیر گفت: از مبدا تأمین، قیمت مرغ زنده حدود ۱۴ هزار تومان مصوب شد و با احتساب هزینه فرایند تولید مرغ زنده به مرغ گرم در نهایت قیمت مرغ باید ۲۰ هزار ۴۰۰ تومان باشد.

بیشتر بخوانید:

او قیمت مرغ را متناسب با روند تولید دانست و گفت: اکنون مرغ زنده در مرغداری ۲۵ هزار تومان فروخته می‌شود و با همین تناسب طبیعی است قیمت مرغ گرم در بازار و میادین ۳۵ هزار تومان باشد.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور با بیان اینکه تولید جوجه یکروزه ابزار تولید مرغ گرم است، گفت: کاهش ناگهانی قیمت جوجه یکروزه در هفته دوم مهرماه امسال از ۲ هزار ۹۰۰ تومان به زیر ۹۰۰ تومان رسید، همین امر باعث کاهش تولید جوجه یکروزه شد.

"محمدرضا طلایی" گفت: توزیع نهاده‌ها بر عهده ماست، اما در بحث کنجاله، نهایت ۵۵ درصد از نیاز مرغداران تأمین شده و یک میلیون تن کمتر وارد کشور شده است.

او علت گرانی امروز قیمت مرغ را ناشی از کمبود جوجه یکروزه و کاهش تولید آن در مهر گذشته اعلام کرد و افزود: قرار شد دولت خسارات وارده را جبران کند. نتیجه‌ی خلل یک هفته‌ای که در تولید جوجه یکروزه افتاد؛ گرانی امروز مرغ را سبب شده است.

مشاور اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی کشور هم دلایل مختلفی را در گرانی گوشت مرغ امروز (دوشنبه) در بازار و کاهش عرضه مرغ اعلام کرد.

"محمدعلی کمالی سروستانی" افزود: تأمین نشدن به موقع و منظم نهاده‌ها باعث کاهش ثبات و امنیت تولید شده است.

او گفت: کاهش وزن مرغ بعلت کاهش نگهداری نهاده‌ها در انبار از ۵۰ روز به ۴۰ روز، کاهش کیفیت سویا و نهاده‌های مرغ به علت رسوب نهاده‌های وارداتی در گمرک همچنین کاهش تولید جوجه از ۱۱۰ میلیون به ۸۷ میلیون جوجه از جمله عواملی است که کاهش تولید مرغ را باعث شده است.

کمالی سروستانی افزود: احساس ناامنی سرمایه از سوی مرغداران و تولید کنندگان و گرانی دارو از دیگر عوامل کاهش مرغ گرم در میدان بهمن است.

"محمدعلی اسفنانی" مدیرکل تعزیرات حکومتی شهر تهران هم گفت: قیمت مرغ بالاتر از ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان گرانفروشی و تخلف است. درحال رسیدگی به عرضه مرغ با قیمت بالاتر از نرخ مصوب هستیم.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 9
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • KR ۰۴:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۴
  4 0
  یعنی من خمار اون چهارصد تومنم. مثلا حساب کتابشون خیلی دقیقه.
 • ﻣﺠﺘﺒﻲ IR ۰۷:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۴
  3 0
  ﻭاﻗﻌﺎ ﺑﺎﻳﺪ ﺗﺎﺳﻒ ﺧﻮﺭﺩ ﺑﺮاﻱ ﻛﺸﻮﺭﻱ ﻣﺜﻞ اﻳﺮاﻥ ﻛﻪ ﻫﻤﻪ ي ﭼﻴﺰﻫﺎﻱ اﻥ ﺑﻲ ﺩﺭﻭ ﭘﻴﻜﺮ ﺩاﺭﻩ ﺑﺎﻻ ﻣﻴﺮﻭﺩ و ﺟﺎﻟﺐ ﻫﻴﭻ ﻣﺴﻌﻮﻟﻲ ﻫﻢ ﭘﺎﺳﺦ ﮔﻮ ﻧﻴﺴﺖ و ﻫﺮ ﻳﻚ ﺳﺎﺯﻣﺎﻥ ﺩﻳﮕﺮﻱ ﺭا ﻣﻘﺼﺮ ﻣﻴﺪاﻧﺪ اﻧﮔﺎﺭ ﺩاﺭﻧﺪ ﭼﻨﺪ ﺗﺎ ﺑﭽﻪ ﺑﺎﻫﻢ ﺑﺎﺯﻱ ﻣﻴﻜﻨﻨﺪ اﻫﺎﻱ ﻣﺴﻌﻮﻻﻥ و ﻣﺪﻳﺮاﻥ ﻛﺸﻮﺭ اﮔﻪ ﻧﻤﻴﺘﻮاﻧﻴﺪ اﻳﻦ ﻣﺸﻜﻼﺕ ﺭا ﺣﻞ ﻛﻨﻴﺪ ﺑﻔﺮﻣﺎﻳﺪ ﺗﺎ ﻛﺲ ﺩﻳﮕﺮﻱ ﺑﻴﺎﻳﺪ ﺷﺎﻳﺪ اﻭ ﺑﺘﻮاﻧﺪ ﻣﺸﻜﻼﺕ ﺭا ﺣﻞ ﻛﻨﺪ
  • جمشید IR ۱۰:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۴
   0 0
   دیگر اومدی و نسازی بریم چه کسی قیمت هارا برای شما بالا ببرد هان خودتان میتوانید قیمت بالا ببرید شاید اما مثل ما که نمیتوانید توجیه کنید پس کار را به اهلش بسپارید.
 • IR ۰۷:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۴
  3 0
  مگه تو شهر چند تا مرغ فروشی هست که نمی تونند با آن تعزیرات و اصناف کنترل کنند . یا حرفی نزنید یا مرد وایستی.
 • علی IR ۰۸:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۴
  2 0
  حرف مفت زدن که مالیات نداره
 • IR ۰۸:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۴
  2 0
  فقط حرف ..فقط حرف و حرف و حرف.....
 • IR ۰۹:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۴
  1 0
  یعنی این برنامه جک سال بود! نماینده دو وزارت خانه نشستند روبرو هم این میگفت تقصیر توئه اون می گفت نه! ما اعلام کردیمو می دانستیم! تقصیر شماست که ارز تخصیص ندادیدو از اون طنز تر صحبت های نماینده تعزیرات بود که معتقد بود این بحث جاش تو رسانه نیست و باید پشت در های بسته حل بشه! شاه بیت غزلم ا ین بود که الان مرغ زنده کیلویی 25 هزار تومن تو مرغداریه، بعد قیمت فروش تعزیراتی مرغ 20 هزار تومانه! بیچار مرغ دار باید جور کش آقایون باشه!!!
 • ناشناس IR ۰۹:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۴
  1 0
  این که خیلی عالیه.چون همیشه عادت کرده ایم به این تفاوت قیمت که دولت اعلام می کنه ولی توبازارچیزه دیگه ای هستش.عجب...
 • جمشید IR ۱۰:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۴
  0 0
  باشه به رایگانی خبر بدهم صدا نمی آید آهان آن هم میگوید اختیارات قانونی.به اسفنانی خبر بدهم او هم میگوید رسیدگی میشود.چی مرغ شده ۴۵ پس چرا در تلویزیون سر ۳۵ دعواست؟چی صدا نمی آید اسفنانی گفته بالاخره گرانی داریم و همه گرانفروشی نیست چی صدا نمی آید با چند تا واحد متخلف در محله های خارج از کشور برخورد شده چی مرغ شد ۵۵.......

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس