استقبال مخاطبان از "کوهستان آتش"/ نظر احمد دهقان درباره کتاب

کتاب تازه گلعلی بابایی با استقبال قابل توجه مخاطبان، کتاب پرفروش آبان‌ماه ناشر شده است. احمد دهقان نیز مطالعه این اثر را تجربه‌ای عالی توصیف کرد.

به گزارش مشرق، «کوهستان آتش» نوشته گلعلی بابایی اخیراً‌ از سوی نشر بعثت روانه بازار نشر شده است. این کتاب که از پرفروش‌های ناشر در ماه گذشته به شمار می‌رود،‌ از مجموعه کتاب‌های کارنامه عملیاتی لشکر۲۷ محمدرسول‌الله(ص) در دفاع مقدس و کتاب پنجم از مجموعه «حماسه ۲۷» است.

بابایی در این کتاب به بازروایی مستند اسناد دست اول و عمدتاً منتشر ناشده‌ آرشیوهای معتبر جنگ با موضوع کارها و پیکارهای این یگان در جبهه‌های میانی و شمالی سرحدات غربی ایران زمین، طی برهه‌ زمانی آغاز اردیبهشت تا پایان آبان سال ۱۳۶۲ پرداخته است.

فعالیت‌ها و عملکرد نظامی لشکر ۲۷ در عملیات‌های والفجر۳، والفجر۴ و عملیات لغو شده‌ والفجر۵ جزو موضوعات محوری این کتاب است. بابایی در این کتاب تلاش کرده تا با تشریح فشرده‌ تأثیرات پس‌لرزه‌های ناشی از عدم موفقیت تلاش‌های نظامی ایران در نبردهایی مانند والفجر مقدماتی و والفجر۱ به بازسازی رده‌های ستادی و عملیاتی لشکر ۲۷ از آن دو نبرد و انتقال این یگان از جنوب به غرب و ... بپردازد. مهمترین تحول در این دوره تاریخی، تغییر گرایش و توجه فرماندهان ارشد سپاه و ارتش از دشت‌های خوزستان به اجرای عملیات‌های کوهستانی در جبهه‌های میانی و شمال‌غرب کشور بوده است.

احمد دهقان، نویسنده، درباره کتاب تازه گلعلی بابایی می‌گوید: «کوهستان آتش» را خواندم. عالی. البته در نیمه اول کتاب‌، گاهی خواندن گزارش شناسایی‌ها،‌ برایم کسل‌کننده بود،‌ اما به عملیات والفجر ۴ که رسیدم عالی بود عالی!.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس