امیر رضا واعظی آشتیانی

مدیر اسبق باشگاه استقلال گفت: اگر کسی که این مدیران را در باشگاه استقلال منصوب کرده مؤاخذه شود قطعا از این پس بر اساس شایسته سالاری در این موضوع رعایت می شود.

سرویس ورزش مشرق – مجادلات مدیران فعلی و اسبق باشگاه استقلال روی آنتن زنده یکی از برنامه های تلویزیونی همچنان باعث تعجب اهالی ورزش و البته مدیرانی است که در ادوار گذشته لیگ برتر در این باشگاه مشغول فعالیت بودند.

امیررضا واعظ آشتیانی در گفت و گو با مشرق، درباره اتفاقات رخ داده در برنامه هفته گذشته فوتبال برتر بین احمد سعادتمند و اسماعیل خلیل زاده حرف زد.

* بحث تلویزیونی دو مدیر فعلی و قبلی استقلال را دیدید؟

- بله! برداشت من این بود که آن شب اوج بی اخلاقی اتفاق افتاد و در عین حال یک عمل مجرمانه صورت گرفت.

* چطور؟

- هنگامی که رییس هیأت مدیره آن صوت را در رسانه ملی پخش کرد. شاید برخی یک چیزی شنیده اند که صوت می تواند مدرک و سند محسوب شود در حالی که در پیشگاه دادگاه ابتدا قاضی هر زمان در رسیدگی به پرونده ای حس کرد یک صوت می تواند در باز شدن گره حقوقی کمک کند تنها به خودش این حق را می دهد که صوت را گوش کند تا به زوایای دیگر پرونده مسلط شده و سپس رأی بدهد. بنابراین این حق برای کسی که مورد خطاب قرار گرفته وجود دارد که علیه کسی که صوتش را پخش کرده شکایت کند.

* برداشت شما از براه افتادن این نمایش چه بود؟

- اینکه مدیران ناکاربلد در باشگاه بزرگی چون استقلال مشغول هستند. البته برخی یاد گرفته اند که تا دروغ هست چرا حرف راست را بزنند. بنابراین حالا که دروغگویی هست چه الزامی وجود دارد که برای رسوا کردن فرد دروغگو دست به خطا بزنند.

* بیشتر در این باره توضیح می دهید؟

- در کل من این اتفاق را خوب ارزیابی نکردم. در ضمن معتقدم که اختلافات درون سازمانی و تشکیلاتی باید درون خود تشکیلات برطرف شود و در آنصورت هیچ حاشیه ای نمی تواند آن را تهدید کند ولی وقتی به بیرون درز کند منجر به بروز حاشیه می شود. استقلال هم این آرامش را داشت ولی این رفتارهای غیرمدیریتی منجر به ورود این تیم به حواشی شد.

* ایراد کار از کجاست؟

- بارها گفته ام که وقتی افراد را بدون متر و معیار برای مدیریت در چنین باشگاهی انتخاب و منصوب می کنند توقعی بیش از این هم نمی توان داشت. باز هم تأکید می کنم اگر افرادی که این مدیران را منصوب می کنند را مؤاخذه کنند و درباره چرایی این قبیل انتخاب ها از آنها سئوال شود آن وقت شایسته سالاری ایجاد می شود و دیگر شاهد نخواهیم بود که یک مدیر وقتی تحت فشار روحی قرار می گیرد برای جبران این موضوع که به او اطلاعات غلط داده می شده دست به چنین رفتار زشت و ناپسندی بزند.

* از رییس اتاق بازرگانی استان تهران و معاون اتاق بازرگانی ایران توقع چنین رفتاری می رفت؟

- داشتن پست و منصب دلیل این نیست که حتما فرد از عقل و منطق مدیریت کلان برخوردار باشد. هنگامی که چنین افرادی بدون متر و معیار برای پستی انتخاب می شود حالا می خواهد این پست معاونت وزیر یا هر پستی باشد، قطعا در چنین روزهای حساسی به مشکل برمی خورند. این غلط است که تصور کنیم هر کس مدیرکل است عقل کل هم هست. البته که یک مدیر باید به بدیهیات مسایل حقوقی مانند این مسلط باشد.

* پس چرا چنین اتفاقی رخ داد؟

- انسان ممکن الخطاست. البته برخی انسان ها جایزالخطا هستند و این اتفاقی که رخ داد جزو همان جایزالخطاها محسوب می شود. چون به هر حال یکسری مسایل اخلاقی مرتبط با شئونات اخلاقی است که جزو گروه اشتباهات محسوب شده و تقربیا همه از آن مطلع هستند. به هر حال این اقدام جرم محسوب می شود. هرچند که عملکرد مدیرعامل پیشین استقلال هم قابل دفاع نیست ولی مشخص است که مدیری که صوت مدیرعامل سابق را منتشر کرد قطعا به مسایل حقوقی واقف نبوده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس