کد خبر 1144471
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۷
پیگیری تسنیم از سرانجام سریال‌های نیمه تمام تلویزیون / از شروعِ دوباره "۸۷ متر" تا سناریوی جدید خبرسازی پایتختی‌ها

تلویزیون قرار است به پایتختی دیگر رضایت بدهد یا فصل نیمه‌تمام به پایان خواهد رسید، یا اینجا نقطه پایان اتفاقات نقی‌معمولی و خانواده‌اش بود.

به گزارش مشرق، کرونا چند سریال تلویزیونی را در زمانِ پخش متوقف کرد که مخاطب منتظر است تا سرانجامش را ببیند. در این حال برخی زنگِ آغاز دوباره را به صدا درآورده‌اند و برخی هم کماکان به خبرسازی‌هایشان ادامه می‌دهند.

اولین سریالی که موردِ نظر مردم بود و البته پایانِ مناسبی را برای توقف کرونایی‌اش انتخاب کرد، فصل دوم "نون.خ" بود. اما زودتر از دو سریال دیگر به صحنه فیلمبرداری برگشت.

سعید آقاخانی با گروه "نون.خ" این بار تصمیم گرفت به جای ادامه دومین فصل خودش، فصل جدیدی را باز کند و نگارش قصه‌های جدید را پیگیری کرد. حتی مهدی فرجی تهیه‌کننده سریال به خبرنگار  درباره ورود به قومیت شمالی، گفت:‌

"ما این روزها در تهران فیلمبرداری داریم و به دو استان خواهیم رفت که یکی در مناطق غرب کشور و دیگری در مناطق شمالی قرار دارد. جالب است بدانید که در جریان فصل جدید "نون.خ" قومیت دیگری را خواهیم داشت که به قصه اضافه می‌شود."

این بار برای جذابیت بیشتر و از جهت نوروزی شدن فصل سوم، آقاخانی به این فکر افتاد ماجرای جدیدی را به "نون.خ" بیاورد که هم علی صادقی و هم اکبر عبدی در کنار اهالی "نون.خ" و دیگر ماجراهای نورالدین خانزاده طنازی کنند.

بنابراین تکلیف روشن شد و زودتر از بقیه شبکه‌ها، شبکه یک سریال نوروزی‌اش را معرفی کرد. در حالی که بسیاری رایزنی می‌کردند حتی قسمت‌های باقیمانده و حتی "پایتخت۷" یا "زیرخاکی" به آنتن خواهند رسید.  

* سعید آقاخانی، شقایق دهقان، سیروس میمنت، سیدعلی صالحی، هدیه بازوند، ندا قاسمی، ماشاالله وروایی، کاظم نوربخش، نسرین مرادی، سیروس سپهری، صهبا شرافتی، سیروس حسینی‌فر، یوسف کرمی، سیدحسین موسوی، آتنا مهیاری، علی اخوان، شقایق فتاحی و نارین ایوبی بازیگران این سریال تلویزیونی‌اند.

سریال دوم که مجبور شد نیمه‌تمام آنتن را ترک کند البته داستان را خیلی عبث و غافلگیرانه رها نکرد؛ "زیرخاکی" جلیل سامان است که بی‌رقیب‌ترین سریال رمضانی سال ۱۳۹۹ لقب گرفت. خوشبختانه بعد از رایزنی‌های فراوان و مراحل نگارش و پیش‌تولید، سریال "زیرخاکی" با اعلام جلیل سامان کارگردان چند روز آینده، تولید فصل دوم را آغاز می‌کند.

"زیرخاکی" مجموعه‌ رمضانی بود که به دلیل کرونا نتوانست به پایان برسد؛ قرار است با فصل مستقل و متفاوتی به آنتن بازگردد. باید دید با توجه به نوروزی شدن فصل سوم سریال "نون.خ"، "زیرخاکی۲" دوباره به ماه رمضان تلویزیون می‌رسد و یا زمانی دیگر برای پخش این سریال درنظر گرفته می‌شود؟

همچنین هنوز مشخص نیست که کدام یک از بازیگران فصل گذشته در این فصل حضور داشته باشند اما پژمان جمشیدی، ژاله صامتی و هادی حجازی‌فر که از بازیگران نقش اصلی فصل اول این سریال بوده‌اند، احتمالاً در فصل دوم نیز بازی خواهند داشت.

تلویزیون , سریال , شبکه یک , سریال پایتخت , عید نوروز , کرونا , ماه رمضان ,

سناریوی جدید «پایتختی‌ها»

اما سریال سومی که بدهی‌اش به مردم را فراموش کرده، "پایتخت" است. مجموعه‌ای که فصل ششم آن همه مخاطبان علاقه‌مند به این سریال را شوکه کرد. مفاهیم خانوادگی که به جای تماشای شکوهش، افولش را نشانِ مخاطب داد. از فضای نقد این مجموعه بگذریم که بارها درباره‌اش صحبت شده و گفتنی‌های بسیار هم دارد نکته به پایان رساندن فصلِ نیمه تمامش است.

فصل ششم "پایتخت" بنابر گفته سیروس مقدم کارگردانش قرار بود سال گذشته به آنتن برسد. البته از نظرِ پایتختی‌ها کرونا فقط سر صحنه فیلمبرداری سریال‌های تلویزیون اتفاق می‌افتد. چون قراردادهای سریال‌های خانگی و سینمایی‌شان نشانی از تب و تاب و استرس و اضطرابِ کرونا ندارد. کارگردان "پایتخت" سال گذشته این مژده را داده بود مخاطبین "پایتخت" منتظر قسمت‌های پایانی‌اش باشند.

این ۴ قسمت باقیمانده از آن موقع تا الان دستخوشِ خیلی از اتفاقات شد. زمانی گفتند قرار است حتی فصل هفتمی طراحی شود و ماجرای تفاهمی جدید به میان آمد. بازار گرمی‌هایی که به سبک و سیاقِ خبرسازی‌ها و حاشیه‌پراکنی در فضای‌مجازی نه تنها این روزها بلکه در زمانِ پخش هم ایجاد می‌شد.

زمانی که کارگردان می‌گفت سانسور نشده، اما در فضای‌مجازی عنوان می‌کردند تلویزیون، "پایتخت" را سانسور کرده! الان هم می‌گویند پای "پایتخت۷" در میان است. موضوع مذاکرات جدی صداوسیما و سازندگان را مطرح کرده‌اند و حتی رسیدنِ سریال به کنداکتور رمضان تلویزیون. عوامل اصلی خود سریال و مدیران مربوطه تلویزیون، هنوز جواب روشنی درباره ساختن یا نساختن سریال عنوان نکرده‌اند.

تلویزیون , سریال , شبکه یک , سریال پایتخت , عید نوروز , کرونا , ماه رمضان ,

البته پیگیری‌ها نشان می‌دهد، قرار بوده ۴ قسمت باقیمانده از سریال را از دی‌ماه کلید بزنند و تصویربرداری کنند که هنوز خبری نشده! در این حال و احوال با پخشِ مجدد سریال پایتخت در شبکه آی‌فیلم، جریانی در فضای‌مجازی به راه افتاده که صداوسیما این روزها علاقه خود را به ساخت فصل هفتم سریال نشان داده و در هفته‌های اخیر پیشنهاد ساخت آن را برای نوروز ۱۴۰۰ به سازندگان این مجموعه داده‌اند.  

در هر حال چه بازیگران اصلی سرکار باشند و چه دستمزدها بالاتر رفته باشد، پایتختی‌ها باید بدهی خودشان را به مخاطبِ تلویزیون که ۶ فصل این سریال را دنبال کرده، ادا کند. در کنار حضور پررنگ بازیگران اصلی پایتخت در پروژه‌های دیگر، سیروس مقدم هم در برنامه‌ای تلویزیونی اعلام کرده که می‌خواهد سریال ماورایی کار کند.

باید منتظر بمانیم و ببینیم مسئولین جدید در سیما چه تمهیدی برای تعین تکلیف سریال "پایتخت" خواهند داشت؟ با توجه به حضور الهام غفوری تهیه‌کننده این مجموعه تلویزیونی در جلسه تهیه‌کنندگان و روایتی از چالش با شبکه نمایش‌خانگی و بالا رفتن دستمزدها اتفاق جدیدی رخ خواهد داد و یا مدیری در تلویزیون درباره سریال "پایتخت" روشن و شفاف صحبت می‌کند.

حمید شاه‌آبادی به عنوان معاون جدید سیما حتماً باید وارد چالشِ دستمزدهای نجومی بازیگران شود که سرمنزل اصلی خیلی از هنرمندان قرار گرفته تا به این منظور یا کاری را زمین بزنند و یا انگیزه حضور در آن کار را پیدا کنند. این وابستگی بیش از حدِ به اسپانسرها و حضور پررنگ بازرگانی صداوسیما به کارهایی مثل "پایتخت" هم ضربه زده و انتظارات و توقعات بازیگران را بالا برده و به نظر می‌رسد مشکل اصلی هم تحقق همین توقع‌ها باشد.

تلویزیون , سریال , شبکه یک , سریال پایتخت , عید نوروز , کرونا , ماه رمضان ,

نمایی از سریال "۸۷ متر"

اما چند خبر از چند سریال دیگر

یکی از سریال‌هایی که چند سالی است با توقف‌های فراوان، روزهای پایانی‌اش را می‌گذراند، سریال "۸۷ متر" کیانوش عیاری است. البته در این مدت طولانی فیلمبرداری، سبکِ کاری کیانوش عیاری هم اجازه نداده کار خیلی پیشرفت بیشتری داشته باشد و کماکان دو ماه دیگر فیلمبرداری دارد. پیگیری‌ها  نشان می‌دهد این مجموعه بعد از مدتی توقف از ۱۱ آبان‌ماه دوباره جلوی دوربین رفته است.

لوکیشن اصلی سریال در خانه‌ای در غرب تهران (خیابان نیلوفر) و رستوران‌ها قرار دارد و گروه برای گرفتن تصاویر دیگر در امامزاده داود حوالی روستای کبکا به تصویربرداری ادامه می‌دهند و قرار است همزمان با تدوین و مراحل فنی، تصویربرداری تا دو ماه دیگر به پایان برسد. البته اگر توقفی دیگر در راه نباشد.  

* داستان "۸۷ متر" درباره پرونده‌های قضایی است که به موضوع مستغلات و مسکن‌ برمی‌گردد. اتفاقاتی که به واسطه آگاه نبودن به مواردی، صاحبانش را دچار مشکلات عدیده‌ای کرده است. علی دهکردی، مهران رجبی، فریبا کامران، زنده‌یاد حسین محب اهری، شهین تسلیمی، دیبا زاهدی، سونیا سنجری، حسین سلیمانی، فریده سپاه منصور، محمد بحرانی و سعید پیردوست از بازیگران این سریال تلویزیونی‌اند.

تلویزیون به جای شروع پیش‌تولیدهای متعدد که بسیاری از آن‌ها ماه‌ها در صفِ تولید قرار می‌گیرند و تکلیف‌شان گهگاه مشخص هم نمی‌شود باید اولویت کاری‌اش را روی به سرانجام رساندن کارهای متوقف شده و بلاتکلیف بگذارد؛ تا هنرمندان و صاحبان آن آثار از این فضای سردرگمی موجود، هرچه زودتر خارج شوند و دست‌اندرکاران پس از این مرحله به سراغ شروع تولید کارهای جدید بروند.

تلویزیون , سریال , شبکه یک , سریال پایتخت , عید نوروز , کرونا , ماه رمضان ,

"فصل مینا" بلاتکلیف

آهنج قرار بود این روزها جلوی دوربین "فصل مینا" باشد اما این سریال هم مشمولِ برخی از مشکلات، خصوصاً مقوله بودجه شده است. کاری که با موضوع دانشجویان نخبه در تهران مطرح شد و قرار بود امسال در کنداکتور شبکه یک سیما قرار بگیرد. البته در  گزارش ابتدایی به آنتن بهمن‌ماه و حتی رمضان ۱۴۰۰ هم اشاره شده بود.

پیگیری‌هایی که شده چند ماه گذشته فیلمبرداری در تهران داشته‌اند اما به دلیل همزمانی با بیماری کرونا، بی‌پولی و مشکلات اقتصادی باعث شد تا کار به تأخیر بیفتد.

سریالی که در دو فصل می‌گذرد؛ روایت اول "فصل مینا" در سال ۵۷ و روایت دوم به سال ۹۷ می‌رسد. به جهت مضمون داستانی‌اش هم برای بهمن‌ماه و ایام دهه فجر مناسب بوده و هم قصه متفاوتش، دستِ مدیران تصمیم‌گیرنده را باز می‌کند. قرار بود در ایام ماه مبارک رمضان نیز از این سریال برای پخش به شبکه یک سیما برسد.

* بیش از ۳۰ بازیگر در "فصل مینا" جلوی دوربین محمدرضا آهنج خواهند رفت؛ بازیگرانی همچون سعید چنگیزیان، نسیم ادبی، یوسف مرادیان و مریم مؤمن، جلال فاطمی، رویا جاویدنیا، حسام منظور و...

تلویزیون , سریال , شبکه یک , سریال پایتخت , عید نوروز , کرونا , ماه رمضان ,

نمایی از سریال "افرا"

"افرا" در ۱۴۰۰

سریال بعدی که بهرنگ توفیقی کارگردانی می‌کند، مجموعه "افرا" است. به قول تهیه‌کننده، در ۴۰ قسمت برای شبکه یک ساخته می‌شود. مجموعه‌ای که تصویربرداری‌اش را در شمال کشور آغاز کرد و قصه اجتماعی با محوریت خانواده دارد. پیش‌بینی شده که سریال تا اواخر اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰ ادامه پیدا کند.

بعد از مهدی سلطانی، پژمان بازغی، مینا وحید و روزبه حصاری، حالا مهدی هاشمی هم به عنوان جدیدترین بازیگر این پروژه اعلام شده‌اند.  

این درام اجتماعی و خانوادگی که قصه آن در فضای معاصر می‌گذرد، برای پخش از شبکه یک آماده می‌شود. طراح قصه سریال پدرام پور امیری و نویسنده فیلمنامه فرزاد فرزانه است.

سازندگان به جای خلاصه داستان این متن را ارائه داده‌اند: «در پگاه مه آلود یک روز پاییزی، در زیر شاخه‌های پرشکوه افرا، فرزندی زاده می‌شود؛ حاصلِ وصلتِ شومِ اخلاق و منفعت. چشمانِ پیرِ افرا، یگانه شاهدِ این راز در اعماق جنگل است. شاهدی که آموخت در نگاه عاشقانه به زندگی، فقط صاحب تنهایی خویشی. هیچکس نبودن، اولین و آخرین قانون کتاب عشق است....».

تلویزیون , سریال , شبکه یک , سریال پایتخت , عید نوروز , کرونا , ماه رمضان ,

نمایی از سریال "نفوذ" با نام جدید "روزهای ابدی"

سریال بعد از "خانه امن" مشخص شد

مجموعه تلویزیونی "نفوذ" با نام جدید "روزهای ابدی" بعد از "خانه امن" به آنتن شبکه یک سیما می‌رسد. حتی محسن علی اکبری تهیه‌کننده این سریال به خبرنگار  گفته بود: صحبتی که با شبکه داشته‌ایم اوایل دی‌ماه ان‌شاءالله سریال به آنتن خواهد رسید. احتمالاً جایگزین سریال "خانه امن" خواهیم شد و تا هفته دوم اسفندماه پخشِ سریال ادامه خواهد داشت.

مجموعه تلویزیونی ۴۴ قسمتی با اتفاقات اواخر دی‌ماه ۱۳۵۷ شروع می‌شود و در نقطه ۱۳ آبان‌ماه ۱۳۵۸ به پایان می‌رسد.  ما در سریال می‌بینیم که سایت‌های مختلف جاسوسی در اقصی نقاط کشور، مثل سایت کپکان کارش جاسوسی است و گزارش‌هایش را به طور کامل تحویل سفارت آمریکا می‌داده است و از آنجا به وی آی ای منتقل می‌کردند.

این سریال در سه فصل پیش‌بینی شده، فصل یک از پیش از انقلاب شروع می‌شود و تا تسخیر لانه جاسوسی را روایت می‌کند. فصل‌های بعدی هم به حوادث حین گروگانگیری تا کودتای نوژه و آغاز جنگ تحمیلی که با حمایت آمریکا صورت گرفت، می‌پردازد.

در این سریال از حضور بازیگران ایرانی و خارجی استفاده شده است. بازیگران خارجی این سریال از بازیگران آلمانی، بلغاری و فرانسوی انتخاب شدند که به زبان انگلیسی و با لهجه آمریکایی صحبت می‌کنند و این بخش‌ها با زیرنویس فارسی پخش خواهد شد.

* امین اسکندریان (مهدی نقش اول سریال)، کیمیا اکرمی (محبوبه نقش اول زن)، احمد نجفی (پرویز)، حمید گودرزی (نفیسی)، رحیم نوروزی (سُرخو)، علیرام نورایی (بکتاش)، صالح میرزا آقایی (سرهنگ شریف زاده)، شهره لرستانی (مادر محبوبه)، زهرا سعیدی (مادربزرگ مهدی)، حجت‌الاسلام سیدمحسن هاشمی (استاد حوزه علمیه و نماینده امام خمینی)، جلیل فرجاد (دانشفر)، ماشاله شاه مرادی (حاج عرفان)، کاوه سماک باشی (سروان عباسی)، امیرمحمد زند (حجت الاسلام سید عباس موسوی قوچانی)، یلدا افشاری‌نیا (مهناز)، شیوا بلوچی (شهره)، نجوا صاحب الزمانی (ثریا)، فاطمه بیگی (ناهید)، محمد جواد جعفرپور (قاسم)، جلال فاطمی (سرهنگ دیویس) بازیگران ایرانی این سریال و فیلیپ ساترکین (مایکل مترینکو)، سامی بابو (چارلز جونز)، نیکولاس جرج بیکر، ژانکلود ریکبورگ، فلورین فیشر از بازیگران خارجی این سریال تلویزیونی‌اند.

* صالح میرزا آقایی، حمید گودرزی نقش نفیسی، رحیم نوروزی صلح‌گو، جلیل فرجاد در نقش روحانی، علیرام نورائی، احمد نجفی نقش پرویز و ... نقش‌هایی بازی می‌کنند که عیناً واقعی است.

تلویزیون , سریال , شبکه یک , سریال پایتخت , عید نوروز , کرونا , ماه رمضان ,

نمایی از سریال "پس از آزادی"

"پس از آزادی" پخش می‌شود؟

سریال دیگری که قرار بود در ایامی مثل محرم و صفر به آنتن شبکه یک سیما برسد اما هنوز با توجه به آماده شدن نتوانسته به آنتن برسد، "پس از آزادی" محمدعلی باشه آهنگر است. پیگیری‌ها نشان می‌دهد اصلاحیه‌هایی وجود دارد که باید برطرف بشود و بتواند در کنداکتور پخش قرار بگیرد.

رضا داودنژاد، اندیشه فولادوند، مرتضی اسماعیل کاشی، اصغر همت، قاسم زارع، خسرو شهراز، سام کبودوند، امید روحانی، حسین باشه‌آهنگر، رویا جاویدنیا، رامین سیار دشتی، المیرا دهقان و… از بازیگران اصلی سریال "پس از آزادی"‌اند.

سریالی که ۱۲ ماه در لوکیشن‌های مختلف جلوی دوربین قرار گرفت. سریال "پس از آزادی" اعلام شده بود در ۳۵ قسمت تولید می‌شود با اضافه شدن پنج قسمت دیگر به ۴۰ قسمت ۴۲ دقیقه‌ای رسید.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 19
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 4
 • IR ۱۶:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۶
  14 3
  پایتخت دیگه مسخره شده مخصوصا با اون سرپرست نویسندگان و بازیگر اپوزوسیونش...
  • IR ۲۱:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۶
   3 2
   البته اپوزوسیون قلابی اش/ پایتخت و بازیگرانش کاملا از طرف اتاق های فکر توجیه و هدایت می شوند.
  • IR ۲۳:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۶
   2 0
   ۲۱:۲۸ مهناز افشار پته تنابنده رو ریخت رو آب.لابد مهناز افشارم اتاق فکر ایران هدایتش میکنه خخخخخخخخخخخخخخخخخخ
  • IR ۱۰:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
   1 0
   مهناز افشار و باران کوثری و معتمدآریا و بهاره رهنما و بهنوش بختیاری و شیلا خداداد که سالها است در نقش شریف "سوپاپ اطمینان" دارند بازی می کنند.
 • محمود خطیبی IR ۱۶:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۶
  8 3
  سلام.حیف شد سریال پایتخت واقعا حیف شد.کارگردان و بازیگران و تهیه کننده ی محترم قدر اون همه طرفدار رو ندونستن و در فصل ششم فیلمی رو به نمایش گذاشتن که اثری از همون خانواده ی ساده و بی ریا مازندرانی نبود. انشالله بتونن با یه نویسنده‌ی قوی بازهم طرفداران خود رو پیدا کنن
  • IR ۲۱:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۶
   0 0
   آره واقعا سارا و نیکا حیف شدند
 • IR ۲۱:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۶
  3 0
  حالم دیگه از پایتخت بهم میخوره عووقم میگیره یعنی
 • IR ۲۱:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۶
  1 2
  عزیز من تا خودی نباشی و از هفت خان حراست و اطلاعات رد نشده باشی از دم در نگهبانی صدا و سیما داخل راهت نمیدن چه برسه بهت نقش بدن برای سریال و مدت ها در نقش های مختلف بازی کنی. اپوزوسیونی درکار نیست
  • مسعود IR ۲۳:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۶
   4 2
   یادمه موقع مذاکرات هسته ای موقع تصویب برجام بازیگران سریال پایتخت در ماه مبارک رمضان بخاطر توافق هسته ای خوشحال ی کردن و فیلمش تو فضای مجازی پخش شد . حراست صدا و سیما بی تفاوت از این قضیه گذشت . چند سال بعد در قسمت های از این سریال هم کلی طعنه تیکه انداختن به ترامپ و متلک بارش کردند تا ادامه سریال بی کیفیت تضمین کنند . مصداق بارز "با ما باش و رو سبیل شاه نقاره بزن" مشرق چاپ کن لطفا
  • IR ۲۳:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۶
   2 0
   کلا کسی دیده در این چندین سال صدا و سیما یکبار آگهی استخدام بدهد؟؟!
 • IR ۲۱:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۶
  4 0
  خود کارگردان سریال پایتخت تلویحا تو ی مصاجبه تائید کرد که این سریال نقش سوپاپ اطمینان دارد
 • IR ۲۲:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۶
  2 0
  کاش دیگه هم ادامه این سریال مزخرف بدآموز پایتخت ساخته نشه
 • IR ۲۲:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۶
  2 0
  کرونا هر بدی داشت خوبیش این بود خونواده ها و تربیت بچه ها رو از دست پایتخت و عوامل اپوزیسیونش نجات داد
  • IR ۲۲:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۶
   4 0
   این سریال نان تیکه انداختنش به ترامپ و مسخره کردن ترامپ رو میخوره . وگرنه ی سریال مزخرف با بازی مسخره بود که سالها کشش دادند
 • IR ۲۳:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۶
  3 0
  در کل با سیاه بازی هم بودجه کلانی گرفتند و هم مردم گمراه کردند.
 • IR ۲۳:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۶
  2 0
  سریال پایتخت برو به درک
 • IR ۲۳:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۶
  2 0
  میگن چون قافیه تنگ آید شاعر به جفنگ آید شده حکایت پایتخت.خدا کنه دیگه ادامشو نسازن و به شعور مخاطب بیشتر از این توهین نکنن
 • افسانه IR ۰۱:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
  0 1
  چرا فصل دوم دخترم نرگس ساخته نمیشود لطفا نظر من را بذارید
 • IR ۱۰:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
  1 0
  مهناز افشار مهره سوخته است. درست مثل رامبد جوان و مدیری و حیاتی و فردوسی پور و رشیدپور