کد خبر 1142027
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۹ - ۰۲:۱۵
شگرد جدید گوشی دزدی از دانش آموزان!

با اعلام شکایت دو نوجوان ۱۵ ساله در مشهد، مشخص شد که گوشی دزدان، شگرد جدیدی را برای سرقت گوشی تلفن همراه دانش آموزان در حاشیه شهر آغاز کرده اند.

به گزارش مشرق، ماجرای این پرونده چند روز قبل از آن جا آغاز شد که چند نوجوان دانش آموز از منازلشان بیرون آمدند و کنار دیواری در منطقه سپاد مشهد نشستند. این نوجوانان هم محله‌ای که با یکدیگر دوست بودند، گوشی‌های هوشمند خود را از جیب هایشان بیرون کشیدند تا تصاویر و فیلم‌هایی را که ذخیره کرده بودند به یکدیگر نشان بدهند.

ببینید؛

دقایقی بعد آن‌ها سرگرم گفتگو و تماشای تصاویر داخل گوشی یکدیگر شدند و از هر دری سخن می‌گفتند و می‌خندیدند در این هنگام مرد جوانی به نوجوانان کوچه نشین نزدیک شد و در حالی که سعی می‌کرد بسیار مودبانه و خیرخواهانه صحبت کند خطاب به دانش آموزان گفت: بچه‌ها چه کار می‌کنید؟ یکی از نوجوانان نگاهی به مرد مذکور انداخت و با لهجه خاص خودش گفت: هیچی! کلیپ‌ها و تصاویر شبکه‌های اجتماعی را نگاه می‌کنیم! مرد خوش برخورد که خیلی دوستانه با نوجوانان کنار آمده بود آرام آرام، اعتماد آنان را جلب کرد و از مدل و نوع گوشی‌های تلفن همراهشان پرسید. هرکدام از دانش آموزان پاسخی به او دادند و مدل و نوع گوشی خودشان را گفتند.

در میان این گفتگوها ناگهان چهره مرد جوان در هم کشیده شد و او با آه و افسوسی که از نهادش برمی خاست تلاش کرد تا خود را غمگین و ناراحت نشان بدهد. مرد مذکور با بغضی در گلو گفت: نباید فرزندان ما چنین وضعیتی داشته باشند! هرکدام از شما باید الان بهترین لپ تاپ و تبلت‌ها را داشته باشید! نه این که با گوشی‌های رنگ و رو رفته و دست دوم، درس بخوانید!

یکی از دانش آموزان نوجوان که از حرف‌های آن مرد به وجد آمده بود، در حالی که گوشی تلفن همراهش را خاموش می‌کرد خطاب به آن مرد گفت: شما چه می‌گویید! همین گوشی کارکرده را هم با هزار بدبختی تهیه کرده ایم تا از درس هایمان عقب نمانیم! مرد یاد شده که دیگر به هدف پلید خود نزدیک شده بود، آهی عمیق کشید و گفت: من صاحب یک شرکت معتبر هستم که از مدتی قبل در جست وجوی دانش آموزان و نوجوانان بی بضاعت به حاشیه شهر و مناطق محروم می‌روم تا این گونه کودکان و نوجوانان را شناسایی کنم! وجدانم قبول نمی‌کند که خیلی از بچه‌ها گوشی تلفن ندارند یا از گوشی‌های دست دوم استفاده می‌کنند!

وقتی مطمئن شدم که آن‌ها وضعیت مالی خوبی ندارند، گوشی هوشمند کهنه و کارکرده آن‌ها را می‌گیرم و در عوض به آن‌ها لپ تاپ و تبلت‌های نو آکبند می‌دهم! حالا هم که شما را دیدم، خیلی دلم به حالتان سوخت، گوشی هایتان را به من بدهید تا لپ تاپ‌های نو و بسته بندی شده به شما بدهم! مرد جوان در حالی که این سخنان را بر زبان می‌راند، به طرف موتورسیکلت رفت و دو دستگاه لپ تاپ پلاستیک پیچ را از داخل کارتن بیرون آورد و به دست نوجوانان داد.

دانش آموزان هم محله‌ای که ناباورانه و هاج و واج به یکدیگر نگاه می‌کردند در میان بهت و حیرت کارتن‌های حاوی لپ تاپ را از آن مرد جوان گرفتند و گوشی‌های تلفن همراه خودشان را به او دادند. در این هنگام مرد مذکور سوار موتورسیکلت شد و با خداحافظی از نوجوانان، به سرعت از آن محل دور شد.

هنوز مرد جوان مسافت زیادی را طی نکرده بود که دو نوجوان لپ تاپ هایشان را به دست گرفتند و با خوشحالی وصف ناپذیری به طرف منزلشان دویدند تا لپ تاپ‌های نو را به اعضای خانواده خود نشان بدهند، اما وقتی با شادمانی پلاستیک‌های اطراف لپ تاپ را باز کردند تازه متوجه شدند که ماکت پلاستیکی لپ تاپ دریافت کرده و در دام یک شیاد سارق گرفتار شده اند.

یکی از دو نوجوان مذکور که ۱۵ سال دارد و شکایت خود را در دادسرای عمومی و انقلاب مشهد مطرح کرده است درباره چگونگی این ماجرا گفت: پدرم کارگر است و به سختی مخارج زندگی را تامین می‌کند، اما من او را مجبور کردم که یک دستگاه گوشی تلفن همراه هوشمند برایم بخرد، چون می‌خواستم نزد دوستانم کم نیاورم با آن که مادرم نیز با پاک کردن گل زعفران به پدرم برای هزینه‌های زندگی کمک می‌کند، ولی من به این وضعیت خانوادگی توجهی نداشتم تا این که گوشی تلفن را برایم خریدند، اما آن مرد شیاد این گونه فریبم داد و گوشی را به سرقت برد. وقتی فهمیدم لپ تاپ آکبند، فقط یک ماکت پلاستیکی است بلافاصله سراغ دوستم رفتم که دیدم او هم گریه می‌کند! به همین دلیل به کلانتری سپاد مشهد رفتیم و ماجرای سرقت را بازگو کردیم!

 با صدور دستوری از سوی قاضی سیدجواد حسینی (معاون دادستان مرکز خراسان رضوی) تلاش گسترده ماموران تجسس کلانتری سپاد با راهنمایی و نظارت سرگرد جعفر عامری (رئیس کلانتری) برای شناسایی و دستگیری این دزد شیاد آغاز شد. قاضی حسینی در این باره به خانواده‌ها هشدار داد: با توجه به شگردها و ترفندهای مختلف سارقان و کلاهبرداران باید بزرگ ترها آموزش‌های لازم را به کودکان و نوجوانان بدهند تا به راحتی فریب افراد شیاد و کلاهبردار را نخورند.

این مقام ارشد قضایی افزود: جوانان و نوجوانان نیز باید هوشیار باشند و به افراد ناشناس اعتماد نکنند چرا که احتمال دارد حوادث جبران ناپذیری رخ دهد. معاون دادستان مرکز خراسان رضوی همچنین تصریح کرد: از سوی دیگر نیز خانواده‌ها مراقب فرزندان خود هنگام استفاده از فضاهای مجازی باشند و خطرات و مضرات شبکه‌های مختلف اجتماعی را به آنان گوشزد کنند و توصیه‌های پلیسی را برای استفاده و مراقبت از گوشی تلفن همراه جدی بگیرند.

منبع: خراسان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 16
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 1
 • محمد IR ۰۲:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۱
  46 1
  چقدر یه آدم میتونه بی شرف باشه آخه، اشکم دراومد، تف به ذاتت
 • IR ۰۳:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۱
  44 2
  کلاه گذاشتن سر بچه های مستضعف چه لذتی داره...نامردی تا کجا ؟ این بچه ها بعد از این ضربه روحی طوری دیگر به جهان نگاه خواهند کرد
 • جعفر US ۰۷:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۱
  5 1
  با توجه به این گزارش یاد صرب المثلی افتادم که : سلام گرگ بی طمع نیست . این روزها باید خیلی مواظب و مراقب باشیم.
 • IR ۰۷:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۱
  0 1
  من مونده ام اینا با این وضعیت واسه چی برن تو کوچه ... چطوری به یکی اعتماد می کنن... تازه یارو یه چیزی می ده بجاش که چیزی نمی گیره میده میره ... والله من بچه بودم بابام منو برده بود بقالی نوشمکمو گرفته بودم پولش دستم بود نمی دادم به صاحب مغازه می گفتم مال خودمه نمی دم بهت
 • IR ۰۸:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۱
  11 1
  وقتی اقتصاد از بین رفت، این جور موارد زیاد می شود.
  • قریشی IR ۰۹:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۱
   8 0
   وقتی انسانیت از بین رفت، وقتی اخلاق از بین رفت، وقتی دین بین جامعه کمرنگ شد ... وقتی که آوردن نان سر سفره به هر قیمتی رواج یافت ...
 • IR ۰۸:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۱
  5 0
  حالا میرن اونو میگیرن.میگه که بچم گوشی میخواست منم پول و کار نداشتم.اینکارو کردم
  • IR ۱۰:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۱
   2 0
   حاجی مگه بچه قاسمخانی هست؟ یا علی دایی؟ اینا پر پرش اگه رسانه ای نمیشد میگفتن برید جعبه گوشی و IMEI رو بیارید بعد 40 روز اگه خبری نشد،که خبری هم نمیشه دیگه رفته.
 • IR ۰۹:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۱
  2 0
  اینا تخم خود شیطانن
 • محمدرضا IR ۰۹:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۱
  2 0
  سر دوست منم پیش امد دوستم سرکوچه مدرسه بود یک مردی میاد میگه من گوشی فروشی تعمیرات دارم توی شهریار بعد شماره تلفن میده تا بهش اعتماد اون جلب کنه بعد گفت گوشیت چیه گفت سامسونگه بعد توی دستش توی مشنبا تیکه کابینت بجای لپ تاپ گفته بود داد دست دوستم و گوشیو گرفت دستش و بعد فرار کرد و رفت خیلی راحت گوشیو دزدید ورفت
 • محمد IR ۰۹:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۱
  3 0
  کار زشت و حرام اگه با شرافت همراه بشه تا اندازه ای قابل تحمله اما وقتی با بیشرفی و پست فطرتی مخلوط میشه بوی تعفنش فضای جامعه را آلوده میکنه
 • IR ۱۰:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۱
  4 0
  خدا لعننتش کنه من می دونم بد بختی یعنی چه چون طعمش چشیدم شما نمی دونید چقدر سخت هست تو نو جوانی
 • علیرضا FR ۱۴:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۱
  0 0
  متاسفانه از این اتفاقات در ایران زیاد شده ما باید تحمل کنیم .ایران ما قوی هست
 • ناشناس IR ۱۵:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۱
  0 0
  چه خبره .
 • Mahan IR ۱۶:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۱
  1 0
  ...ای آ... کلاه بردار دهنتون ...نامردا چطور دلتون میاد سر نوجوانو کلاه میزاربن بی...ا
 • رز IR ۱۸:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۱
  1 0
  خاک تو سرشون اینها که آدم نیستند وگرنه دزدی اون هم از بچه بیگناه

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس