کد خبر 1140516
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۹
چهار کارگر بازداشتی هفت تپه آزاد شدند

به دنبال اخراج تعدادی از کارگران هفت تپه، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از معاون حوزه تخصصی خود خواست موضوع هر چه سریع تر پیگیری و رسیدگی شود.

به گزارش مشرق، حاتم شاکرمی اظهار داشت: ۱۵ نفر از کارگران هفت تپه به دلیل عدم پرداخت اضافه کار خود در ماه گذشته، بدون مراجعه به اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی، به مدیریت مستقر در شرکت اعتراض کرده اند که اخراج آنها را به دنبال داشته است.

وی افزود: با توجه به این موضوع و دستور ویژه وزیر، مقرر شد با پیگیری‌های صورت گرفته ظرف ۲۴ ساعت توافق میان کارگران و کارفرما حاصل شود. در غیر این صورت با شکایت کارگران ظرف ۴۸ ساعت آینده، رسیدگی به موضوع خارج از نوبت و به طور ویژه در دستور کار مراجع حل اختلاف کار استان قرار خواهد گرفت.

معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: البته کارفرما شکایتی را به اداره کار استان تسلیم کرده که همین امر می‌تواند مبنای ورود مراجع رسیدگی وزارت کار به موضوع شود.

شاکرمی با اشاره به تأکیدات قبلی در خصوص عدم اخراج کارگران خارج از کمیته انضباطی خاطرنشان کرد: متأسفانه این اخراج خارج از کمیته انضباطی انجام شده و امیدواریم با پیگیری‌هایی که انجام می‌شود در اسرع وقت زمینه بازگشت به کار کارگران اخراج شده فراهم شود.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس