کتاب "گزارش به کنسول" مجموعه‌ای از ۱۰ نویسنده شیعه و سنی با موضوع وحدت - کراپ‌شده

مجموعه داستان «گزارش به کنسول» شامل ۱۰ داستان از نویسندگان شیعه و اهل سنت با موضوع وحدت از سوی انتشارات کتابستان معرفت روانه بازار نشر شد.

به گزارش مشرق، محمد حقی مدیر انتشارات کتابستان معرفت از انتشار کتاب مجموعه داستان «گزارش به کنسول» خبر داد.

وی ادامه داد: گزارش به کنسول ۱۰ داستان کوتاه به قلم نویسندگان مختلف است. موضوع داستان‌های این کتاب بر محوریت وحدت بنا شده است. بازه‌ زمانی کتاب از جنگ جهانی اول شروع و تا اتفاقات امروز را شامل می‌شود.


مکان رخداد داستان‌ها نیز در جغرافیای وسیع ایران فرهنگی است. از افغانستان در شرق تا عراق در غرب. از ترکمن‌صحرا در شمال تا قشم در جنوب.

حقی تصریح کرد: در کنار پرداخت جذاب و زیبای داستان‌ها به مسئله وحدت، حضور نویسندگان معروف و نام‌آشنا از دیگر نقاط قوت این کتاب است.محمدرضا شرفی خبوشان؛ برنده جایزه جلال به‌خاطر رمان بی‌کتابی، بهزاد دانشگر؛ شایسته تقدیر جایزه قلم زرین به‌خاطر رمان ادواردو، ابراهیم اکبری دیزگاه؛ نامزد جایزه جلال به‌خاطر رمان برکت، ابراهیم حسن‌بیگی؛ برگزیده کتاب سال جمهوری اسلامی ایران، زهره عارفی؛ برگزیده جشنواره داستان اشراق، یوسف قوجق؛ برنده جشنواره کتاب شهید غنی‌پور و در کنار آن‌ها، عبدالرحمن اونق، مهدی حمیدی پارسا، محمدقائم خانی و مجید اسطیری نویسندگان «گزارش به کنسول» هستند.

مدیر انتشارات کتابستان معرفت گفت: ورای محتوای کتاب که باید به‌صورت مجزا سراغ آن رفت، گزارش به کنسول، در عمل نیز بر مدار وحدت چرخیده است. نویسندگان کتاب، از یک طیف مذهبی خاص نیستند. هم نویسندگان شیعه برای این کتاب قلم زده‌اند و هم اهل سنت دغدغه‌های داستانی خود را به رشته تحریر آورده‌اند. همین مسئله باعث شده است «گزارش به کنسول» نگاه همه‌جانبه‌ای به مسئله وحدت داشته باشد.

وی ادامه داد:‌ نامه‌ای به کنسول سعی فراوانی کرده است تا خودش را کلیشه‌های تکراری رها کند و مسئله وحدت در جهان اسلام را با زبانی هنری و داستانی بیان کند. مسئله مهم‌تر کتاب، فدا نشدن فرم و محتوا است. برخلاف بسیاری از آثار دیگر که ادعای وحدت دارند «گزارش به کنسول» نه موعظه‌گر است و نه سعی کرده است به‌خاطر جذب مخاطب، پا روی اعتقاداتش بگذارد.

گزارش به کنسول، در ۱۶۴ صفحه و با قیمت ۲۵هزار تومان روانه بازار نشر شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس