فرستاده سازمان ملل در سوریه بر لزوم تحقق راهکار سیاسی تأکید کرد

فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در امور سوریه در جریان دیدار با دبیرکل اتحادیه عرب بر لزوم تحقق راهکار سیاسی به عنوان راه حل برون رفت از بحران سوریه تأکید کرد.

به گزارش مشرق به نقل از النشره، «گیر پدرسون» فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در امور سوریه امروز پنجشنبه با «احمد ابوالغیط» دبیرکل اتحادیه عرب، در قاهره دیدار کرد.

بیشتر بخوانید:

بشار اسد علت بحران اقتصادی سوریه را فاش کرد

بر اساس این گزارش، دو طرف در جریان این دیدار در خصوص آخرین تحولات سوریه و راهکارهای برون رفت از بحران این کشور بحث و تبادل نظر کردند.

پدرسون در دیدار با ابوالغیط ضمن رد هرگونه راهکار نظامی برای پایان دادن به بحران سوریه، گفت: بحران سوریه راه حل نظامی ندارد و راهکار سیاسی تنها راه حل برون رفت از آن است.

بیشتر بخوانید:

بایدن بهتر از ترامپ نیست، نگاه کنید به ویرانی اوباما در خاورمیانه

فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در جریان این دیدار همچنین تأکید کرد که به تلاش‌های خود برای برگزاری مذاکرات سیاسی میان طرف‌های مختلف در سوریه ادامه خواهد داد.

این درحالی است که فرستاده ویژه سازمان ملل در امور سوریه اخیراً نیز با «ولید المعلم» وزیر خارجه و «احمد الکزبری» رئیس مشترک کمیته قانون اساسی سوریه دیدار کرده بود. منابع آگاه اعلام کردند که احتمالاً دور بعدی مذاکرات سیاسی درباره سوریه در اواخر نوامبر (اوایل آذر) در ژنو برگزار خواهد شد.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس