ستاد انتخاباتی بایدن: بایدن در مسیر پیروزی در انتخابات آمریکا است

نامزد دموکرات انتخابات آمریکا در سخنرانی خود خطاب به مردم این کشور از موفقیت قریب الوقوع خود در کسب ۲۷۰ رأی الکترال و راهیابی به کاخ سفید سخن گفت.

به گزارش مشرق به نقل از سی ان ان، «جو بایدن» نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا عصر روز چهارشنبه در شهر «ویلمینگتون» ایالت دلاور؛ همان جایی که ماه آگوست نامزدی حزب متبوع خود را پذیرفت، خطاب به مردم آمریکا سخنرانی کرد.

وی در این سخنرانی گفت: «اینجا، مردم حکم می‌کنند. قدرت را نمی‌توان گرفت یا ادعا کرد. منشأ قدرت مردم هستند. و این اراده آنان است که تعیین می‌کند چه کسی رئیس جمهور ایالات متحده باشد و تنها اراده آنان [تعیین کننده خواهد بود]».

جو بایدن در ادامه افزود: «و اکنون پس از یک شب طولانی شمارش آرا، روشن است که ما در حال پیروزی در شمار کافی از ایالت‌ها جهت کسب ۲۷۰ رأی الکترال برای تصدی مقام ریاست جمهوری هستیم».

این نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری ماهیت تاریخی انتخابات و اینکه در سال جاری بیش از «۱۵۰ میلیون نفر آرای خود را به صندوق رأی انداختند» تأیید کرد.

بایدن خاطرنشان کرد که «بیش از هر زمان دیگری در تاریخ آمریکا، مردم بیشتری در این انتخابات رأی داده‌اند. بیش از ۱۵۰ میلیون نفر آرای خود را به صندوق انداختند. من فکر می‌کنم که این فوق العاده است».

بایدن در ادامه افزود که «من اینجا نیستم که اعلام پیروزی کنم، اما اینجا هستم که بگویم زمانی که شمارش آرا تمام شد، ما باور داریم که پیروز خواهیم بود».

گفتنی است که تاکنون بایدن موفق شده است با کسب ۲۶۴ رأی الکترال، گوی سبقت را از رقیب جمهوریخواه خود، ترامپ برباید.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس