کد خبر 1139261
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۹
انتخابات آمریکا

سفیر پیشین رژیم صهیونیستی در ایالات متحده 'گفت : انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا نشان داد که در جامعه آمریکا به حدی شکاف ایجاد شده که از زمان جنگ داخلی از ۱۵۰ سال پیش تاکنون چنین تنش هایی بی سابقه بوده است.

به گزارش مشرق، شبکه خبری راشاتودی به نقل از «دنی ونآیل» سفیر پیشین رژیم صهیونیستی در ایالات متحده افزود : نتایج نامشخص انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا و امید به بسته شدن پرونده انتخابات در دیوان عالی حکایت از آن دارد که جامعه آمریکا تا چه اندازه متزلزل و متشتت شده است.

وی افزود: در جامعه آمریکا به حدی شکاف ایجاد شده که از زمان جنگ داخلی از ۱۵۰ سال پیش تاکنون چنین تنش هایی بی سابقه بوده است.

بیشتر بخوانید:

احتمال پیروزی بایدن در انتخابات قوت گرفت

دیپلمات پیشین رژیم اسرائیل در ایالات متحده با اشاره به رقابت تنگاتنگ ترامپ-بایدن، در مورد آنچه که اسرائیل از واشنگتن انتظار دارد، تصریح کرد: تردیدی نیست که ترامپ بیشترین حمایت از اسرائیل به عمل آورد؛ اما بایدن نیز در کنگره آمریکا ید طولایی در رای دادن به نفع اسرائیل دارد.

وی ادامه داد: بایدن درطول چهل و هفت سال حضورش در مجلس سنا، حتی یک بار هم بر علیه اسرائیل رای نداده است. بنابراین گمان نمی کنم درباره سیاست خارجی هر دو نامزد در حوزه خاورمیانه اختلاف چندانی وجود داشته باشد.

آیلون گفت: شاید بزرگترین مسئله سیاست خارجی دولت بایدن، احیای احتمالاً توافق هسته ای با ایران باشد که ترامپ به طور یکجانبه از آن خارج شد؛ اما نباید انتظار داشت که در دولت بایدن همه چیز به مانند دوران قبل ترامپ برگردد.

وی یادآورشد: دولت ترامپ مدعی ایجاد توافق بهتر با تهران از طریق تحریم های فلج کننده شده؛ این استراتژی به وضوح مطابق انتظار نتیجه ای در پی نداشت.

تا این لحظه و بنا به گزارش شبکه خبری فاکس نیوز، جو بایدن و دونالد ترامپ هریک تاکنون به ترتیب ۲۳۸ و ۲۱۳ آرای الکترال را به خود اختصاص داده اند و هیچ یک تا  این لحظه موفق به کسب حد نصاب ۲۷۰ رای الکترال نشده است.

انتخابات آمریکا دیروز سه شنبه به وقت محلی برگزار شد. هنوز تعداد دقیق رای دهندگان اعلام نشده است ولی ۱۰۳ میلیون نفر بصورت پستی رای داده بودند.

منبع: ایرنا

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس