رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی حمله تروریستی کابل را محکوم کرد - کراپ‌شده

رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی طی پیامی ضمن محکومیت حمله تروریستی دانشگاه کابل، تاکید کرد: وقت آن است که امت اسلامی برائت و انزجار خود را از این نوع برادرکشی ابراز دارند.

به گزارش مشرق، سید محمد حسینی رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی حمله تروریستی به دانشگاه کابل که منجر به شهادت تعدادی از اساتید و دانشجویان این دانشگاه شد را محکوم کرد و شهادت دانشجویان و اساتید را به دولت و ملت افغانستان تسلیت گفت.

متن پیام سید محمد حسینی به این شرح است:

باسمه تعالی

"انا لله و انا الیه راجعون"

در هفته وحدت و ایام ولادت با سعادت رسول رأفت و رحمت حضرت محمد مصطفی(ص) که  فعالیت‌های تقریبی در جهان اسلام اوج می‌گیرد و در محافل گوناگون و فضای مجازی بر حکمت، ضرورت و برکات همبستگی و اتحاد مسلمانان به عنوان راهبردی قطعی تاکید می‌شود، به طور غیرمنتظره شاهد رویدادی تلخ و خونین بودیم که موجب تاسف و تأثر شدید شد. 

در  هجمه‌ای ناجوانمردانه و بی‌رحمانه بالغ بر ۲۲ نفر از دانشجویان و اساتید دانشگاه کابل هدف گلوله دژخیمان قسی‌القلب قرار گرفتند و به شهادت رسیدند و جمعی نیز مجروح شدند!

ضمن اظهار همدردی با ملت شریف افغانستان، خانواده و دوستان این عزیزان مظلوم، از مهاجمان جنایتکاری که خود را مسلمان می‌دانند، سوال می‌کنیم مگر شما با الفبای آموزه‌های اسلامی که بر حرمتِ خون، مال و عِرض مسلمان تاکید دارد، آشنا نیستید؟ با استناد به کدام آیه قرانی، روایت نبوی، اجماع و دیگر ادله شرعی به خود اجازه می‌دهید که گوینده شهادتین را به قتل برسانید و چهره‌ای خشن و تروریستی از اسلام و مسلمانان به نمایش بگذارید و بهترین مستمسک را در اختیار دشمنان اسلام همچون مکرون قرار دهید که اسلام را دچار بحران بدانند و مسلمانان را افراطی بنامند؟

وقت آن است که امت اسلامی برائت و انزجار خود را از این نوع برادرکشی ابراز دارند و عالمان و اندیشمندان دلسوز جهان  اسلام با روشنگری و بصیرت افزایی اجازه ندهند پدیده هایی چون داعش مجدد شکل و قدرت بگیرند و نقش مزدوران جاهل و یا با جیره و مواجب اجانب را در بلاد اسلامی ایفا کنند.

در پایان از خدای غفور و رحیم برای آن مسافران آسمانی مغفرت و رحمت واسعه الهی  و برای بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل طلب می کنیم.

والعاقبة لأهل التقوی و الیقین.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس