کد خبر 1138077
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۳
بورس نمایه

افراد حقیقی امروز حدود ۸۶۰میلیارد تومان از بازار سهام خارج کردند که بیشترین خروج پول حقیقی از بورس یا فرابورس مربوط به گروه بانک‌ها و موسسات اعتباری و نماد وشهر بود.

به گزارش سرویس بورس مشرق، حقوقی‌ها امروز حدود ۸۶۰میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند. ارزش کل معاملات خرد چهار هزار و ۹۰۰میلیارد تومان بود، اشخاص حقوقی ۲۹درصد یعنی هزار و ۴۰۰میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان ۱۷درصد از کل معاملات شد.

بیشتر بخوانید:

افشای سود هزار میلیاردی حقوقی‌ها/ شورای بورس دادگاهی شود

بیشترین تزریق پول حقوقی به بورس و فرابورس در سه گروه «بانک‌ها و موسسات اعتباری»، «خودرو و ساخت قطعات» و «فلزات اساسی» رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های «زراعت و خدمات وابسته به آن»، «قند و شکر» و «حمل و نقل، انبارداری و ارتباطات» به نفع حقیقی‌ها تمام شد.

سه نماد «وشهر»، «خساپا» و «خودرو» لقب بیشترین افزایش سهام حقوقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقیقی‌ها نیز بیشتر به «زدشت»، «گکوثر» و «قزوین» معطوف بود.

مالکیت حقوقی در ترکیب سهامداری بانک شهر حدود ۱۴۰میلیارد تومان افزایش یافت و از سوی دیگر سهامداران حقیقی کشت و صنعت دشت خرم‌دره با برتری حدود ۱۴میلیارد تومانی ابتکار عمل را در دست گرفتند.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در ۲۱نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۱۰۵نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول ۹۰میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم حدود ۹۰۰میلیارد تومان بود.

منبع:اقتصادآنلاین

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس