سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی

قاضی‌زاده هاشمی گفت: روز ۱۳ آبان روز حماسه دانش آموزان ایران اسلامی و تحقیر نیروهای آمریکایی به دست مردم ایران است.

به گزارش مشرق، سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (دوشنبه، ۱۲ آبان)قوه مقننه و  در نطق پیش از دستور خود، گفت: روز ۱۳ آبان، تنها روز تسخیر لانه جاسوسی توسط دانشجویان پیرو خط امام نیست، روز ۱۳ آبان روز مقاومت بنیانگذار انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) است که در سال ۱۳۴۳ و در چنین روزی ماموران رژیم منحوس پهلوی حضرت امام را در قم دستگیر و به دستور آمریکا به ترکیه تبعید کردند.

بیشتر بخوانید:

بیانیه سپاه به مناسبت ۱۳ آبان: پیوند زدن حل مشکلات مردم به تحولات خارجی از القائات جریان نفوذ است

وی ادامه داد: روز ۱۳ آبان، روز حماسه دانش آموزان ایران اسلامی و روز تحقیر آمریکا به وسیله نیروهای انقلاب است، روزی که تداعی گر منازعه ۷۰ ساله تاریخی ملت قهرمان و نستوه ملت ایران با خوی استکبار رژیم متجاوز ایالات متحده است.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس بیان کرد: ملت بزرگ ایران و جهانیان می دانند که استکبارستیزی یکی از ارکان و اضلاع مکتب و نهضت امام خمینی (ره) است. مستضعفین عالم و امت اسلامی آن حضرتش را با این خصیصه بیشتر درک کرده زیرا مکتب امام و پرورش یافتگان این مکتب در کنار مظلومان و در مقابل مستکبران قرار گرفته و همواره ثابت کرده اند که نظام سلطه پوسته ای بیش نیست و بسیار شکننده است.

نایب رئیس مجلس عنوان کرد: ۱۳ آبان از یک سو نماد زیاده خواهی و سلطه طلبی آمریکا و دشمنی بی چون و چرا با ملت ایران نزدیک به یک قرن اخیر است و از سوی دیگر نشان شکست هیمنه قدرت پوشالی مستکبران عالم. روزی که مردم سرافراز ایران به همه مستضعفان جهان نشان داد که دیوار ستم شکستنی است و آمریکای جهان خوار نیز بنا به تعبیر امام (ره) هیچ غلطی نمی تواند بکند.

قاضی زاده هاشمی اظهار داشت: امروز به اذعان خود مسئولان آمریکایی دیگر هیچ مسیری برای تحلیل های بیشتر علیه ملت ایران نمانده است با وجود همه سختی ها و سوءمدیریت های موجود و مشکلات اقتصادی ناشی از آن ها شاهد استقلال بیش از پیش جمهوری اسلامی و حرکت در مسیر رشد و کمال ملت بزرگ و ریشه دار ایران هستیم. دل قوی دار که سحر نزدیک است.

بیشتر بخوانید:

سعدالله زارعی:‌ ۱۳ آبان به مخمصه‌ای برای آمریکا تبدیل شد

وی عنوان کرد: مجلس شورای اسلامی این روز تاریخی قدم به قدم را گرامی می دارد و معتقد است امروز استکبارستیزی و مبارزه با استکبار معنا و مفهوم عینی تری دارد. تمرکز بر توان داخلی و قدرتمند شدن در همه حوزه ها، چالش ها و سیاست های زورمدارانه آمریکا در دنیا ضرورت دارد تا موضع گیری منفعلانه و تصمیم در برابر زورگیری و زیاده خواهی های دولت های غربی خصوصا آمریکا که به هیچ اصول انسانی، قانونی و بین المللی که حتی وعده و قول خود پایبند نیستند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی ادامه داد: کیست که نداند نظام سلطه به سردمداری آمریکا همچنان علیه ملت ها و از جمله ملت ایران خباثت، توطئه و خیانت می کند. آن ها در مورد ملت ایران تاکنون از هیچ اقدام خصمانه ای فروگذاری نکرده اند. علاوه بر تحریم های ظالمانه در چهار دهه اخیر، در شرایط همه گیری ویروس منحوس کرونا نیز به آب و آتش می زنند تا از ارسال هر گونه محموله دارویی برای کاهش آثار این بیماری برای ملت ایران جلوگیری کنند، غافل از اینکه این مردم با اتکا به توان داخلی، توان عبور از همه مشکلات و سختی ها را دارند که نمونه بارز آن، تولید و ساخت و تامین اقلام مورد نیاز برای مقابله با کرونا به همت جوانان این مرز و بوم است.

قاضی زاده هاشمی گفت: اکنون در چنین شرایطی که جوانان خلاق و توانمند کشورمان بارها قدرت و توان داخلی را با عزمی راسخ ثابت کرده اند، چشم به بازی سیاسی داخل آمریکا دوختند و منتظر خیمه شب بازی شومن های آمریکا بودند، خطا و اشتباه راهبردی است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ملت فهیم ایران به خوبی می داند که سیاست های راهبردی استکباری ایالات متحده آمریکا علیه استقلال ملت ها علی الخصوص مردم ایران، با انتخاب این جمهوری خواه و آن دموکرات، تفاوت بنیادی و حتی عملکردی نخواهد داشت. ما مگر کم از هردو جریان حاکم در آمریکا آسیب دیده ایم؟! مگر کم از هر دو جریان گستاخی و اهانت شنیده ایم؟ این همه دشمنی و ترور و تحریم های ظالمانه و خرابکاری و توطئه و در آغوش گرفتن رذل ترین دشمنان ملت ایران و قاتلان خون آشام پاک ترین جوانان این مرز و بوم کافی نیست که باز هم به این جماعت سرتا پا خباثت اعتماد کنیم؟!

قاضی زاده هاشمی در ادامه نطق خود تاکید کرد: برادران و خواهران چشم امید داشتن به هر جریانی در آمریکا و وابسته کردن مسائل کشور از جمله در حوزه اقتصاد به موضوعات بیرونی خصوصا انتخابات آمریکا به منظور منحرف کردن افکار عمومی از ناکارآمدی مدیریتی، خیانتی بزرگ و نابخشودنی است.

وی مطرح کرد: سؤال این است با چه عقل و منطق و تدبیری نان و آب مردم را به سیاست بازی آمریکایی ها که دشمن بالفطره ملت ایرانند ربط می دهید دشمن، دشمن است چه جو باشد چه دونالد، مهم عرضه و اعتماد به نفس مدیران کشور است که در این شرایط با برنامه ریزی درست، فشارهای طاقت فرسا را از روی دوش ملت بردارند.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اگر قرار بود با توسل به انتخاب مردم آمریکا ما در اینجا تصمیم بگیریم، پس چه نیازی به انتخاب مردم ایران بود. در حال حاضر مردم بزرگ ایران، من و شما را در مجلس و دولت برگزیده اند تا با علم به همه مشکلات و دشمنی ها، برای عبور از تنگناها چاره جویی کنیم و از سختی روزگار عبورشان دهیم. پس نباید از زیر بار این مسئولیت به بهانه های واهی و گرفتن انگشت اتهام به سوی دیگران شانه خالی کرد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: اصلا مدل غربی ها از جمله آمریکایی ها درست کردن پلیس خوب و پلیس بد برای اجرای راهبردهای خود است. در بازی انتخاباتی آمریکا که رای مردم بازیچه و بیشتر نمایش دوگانه ساختگی قدرت و تاکتیکی بیشتر برای فریب افکار عمومی آمریکا و جهان است.

وی اظهار داشت: نمایندگان محترم اکنون باید براساس تجربه این سال ها، در مواجهه با دولت آمریکا و کشورهای اروپایی، از تاثیر دوگانگی ساختگی قدرت در آمریکا به داخل کشور و شرطی سازی امور به شدت پرهیز کرد و راه را بر سودجویان بست.

قاضی زاده هاشمی ادامه داد: بدانید و بدانیم بر اساس تدابیر رهبر معظم انقلاب آنچه برای ملت ایران حائز اهمیت و ضروری است تامین منافع کشور با رعایت اصول عزت، حکمت، مصلحت و اتخاذ تصمیمات درست مبتنی بر توان داخلی از جمله ثبات اقتصادی برای برون رفت از مشکلات کنونی کشور است.

وی بیان کرد: همه ما بی تردید می دانیم استراتژی دائمی آمریکا ممانعت از تثبیت و رشد انقلاب اسلامی بوده، است و خواهد بود و در راستای این استراتژی از ابتدای انقلاب اسلامی همزمان با بلوکه کردن دارایی های منقول وغیر منقول "نقدی" ایران در آمریکا و دیگر کشورها، آنان را در جهت قطع رابطه و دخالت در امور داخلی ایران و همراهی و تسلیح صدام جهت حمله به ایران تحریک و تشویق کرد.

این نماینده مجلس عنوان کرد: کودتاهای نظامی هم مانند کودتای نوژه جهت براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی طراحی و تا مرحله اجرا عملیاتی شد و در مقابله با انقلاب اسلامی ایران فتنه های متعددی از جمله تحریک اقوام و ایجاد بحران های سیاسی در شهرها و استان های مهم و مرزی، با تسلیح منافقین و گروه های مزدور را به انجام رسانید.

قاضی زاده هاشمی گفت: همین عقرب جرار زمان، همان ابتدای انقلاب، ترور بسیاری از مقامات و شخصیت های بلندپایه و انقلابی ایران را در دستورکار خود قرار داد که تازه ترین داغی که بر دل ملت شهید پرور ایران گذاشت، ترور مفیدترین چهره شاخص نظامی و حامی و مدافع بشریت در مقابل جنایتکارانی تروریست داعش که دست پرورده خود آمریکا و اروپا هستند، سردار بزرگ اسلام حاج قاسم سلیمانی بود.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی ادامه داد: آنچه مسلم است دشمنی ها و فتنه انگیزی های آمریکا نسبت به انقلاب اسلامی از جمله تحریم های کورکورانه دیوانه وارش ادامه دارد و با کمال تاسف ماهیت دولت آمریکا در کینه توزی و دشمنی با ملت بزرگ ایران تغییری نکرده است و آمریکای امروز همان آمریکای جهانخوار و تروریست پرور و مربی ساواک در دوران ستم شاهی خاندان پلید پهلوی در قبل از انقلاب شکوهمند اسلامی ایران است، چرا که ماهیت انقلاب اسلامی ایران تثبیت سبک زندگی نوین ایران با شکوه، مبتنی بر فرهنگ مکتب شکوهمند و غنی و پویای اسلام ناب محمدی (ص) است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان نطق میان دستور خود، گفت: بر پایه این همه جنایات و دشمنی های پی در پی است که در فرهنگ امامین انقلاب، ملت انقلابی و مقاوم ایران دشمن اصلی جمهوری اسلامی ایران، آمریکای جنایتکار شیطان بزرگ است و چنین است که هنوز شعار باشعور تمام ملت ایران و مسئولین انقلابی و نمایندگان پرشور و انقلابی ملت ایران شعار مرگ بر آمریکا است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 3
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • IR ۱۰:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۲
  2 5
  مرگ بر آمریکا طاغوت زمانه//// امام خمینی( ره ): آنچه فریاد دارید بر سر آمریکا بکشید
  • IR ۱۷:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۲
   0 1
   امریکا هیچ غلطی نمی تونه کنه
 • یوسف IR ۱۳:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۲
  0 3
  درود بر تو

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس