به گزارش مشرق، فاطمه قاسم‌پور، نماینده مجلس درباره سیاست‌های دولت و مجلس برای زنان در توییتر نوشت: بی‌توجهی به سیاست‌های کلی خانواده و جمعیت، عدم انجام وظایف دستگاهی مربوط به زنان سرپرست خانوار، بی‌توجهی به تشکیل ستاد ملی ظزن و خانواده، معطل ماندن لایحه صیانت از زنان و... نشان می‌دهد که این دولت در موضوع زنان و خانواده، به مثابه موضوعات دیگر با سیاست گفتار درمانی پیش می‌رود.

الان بیش از یک سال است که لایحه تأمین امنیت زنان از قوه قضاییه به معاونت امور زنان رفته و به مجلس نرسیده است. این در حالیست که اهمیت این لایحه برای تمام کارشناسان و فعالان حوزه زنان محرز بوده و می‌تواند بخشی از مسائل زنان را مرتفع سازد.

چندی پیش جلسه‌ فراکسیون زنان و خانواده با معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری برگزار شده بود که در آن جلسه نمایندگان انتقاداتی را نسبت به عملکرد معاونت امور زنان مطرح و خانم ابتکار هم توضیحاتی را عنوان کرد.

توضیحات معاونت امور زنان قانع‌کننده نبود و ابهامات و انتقادات فراوانی درباره فعالیت‌های این معاونت در عمل به تکالیف خود در سیاست‌های کلی خانواده، سیاست‌های کلی جمعیت وقانون برنامه ششم توسعه وجود دارد، این جلسه را برگزار کردیم تا این مباحث به دولت منتقل شده و دولت پاسخ‌گوباشد

 همچنین برای گوشزد این موارد، در جلسه با معاون پارلمانی رییس جمهور در فراکسیون زنان اعلام کردیم که مجلس با تمام ابزارها و ظرفیت‌های خود پیگیر سیاست‌های کلی نظام و تکالیف برنامه ای در حوزه زنان است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس