چرایی تمرکز رژیم صهیونیستی و امارات بر گردشگری دینی/ تمجید صهیونیست‌ها از خوش‌‌خدمتی جدید ترامپ

یک نویسنده صهیونیست به دلایل تمرکز رژیم اشغالگر و حاکمان امارات بر گردشگری دینی متقابل اشاره کرده و در عین حال از فواید و منافع فراوان اشغالگران از توافق سازش با ابوظبی سخن گفته است.

به گزارش مشرق، «مازال معلم» نویسنده صهیونیست و کارشناسن امور حزبی و پارلمانی در مقاله‌ای در المانیتور نوشته است با وجود گذشت تنها چند هفته از امضای توافقنامه عادی سازی روابط میان اسرائیل و امارات متحده عربی، بازرگانان، ورزشکاران و گردشگران اسرائیلی عملا به سمت این کشور سرازیر شده‌اند که در راس آنها فورا ناحوم شهردار اسرائیلی قدس(اشغالی) قرار دارد که پس از بازگشت از سفر امارات بی نهایت ذوق زده و خوشحال بود.

بیشتر بخوانید:

ردپای روابط اقتصادی اعراب با ترامپ در مناسبات خاورمیانه

وی با بیان اینکه انواع طرحها و برنامه ها برای روابط میان اسرائیل و امارات وجود دارد، افزود : ناحوم(شهردار صهیونیست قدس اشغالی) مسئول امور خارجی و توسعه بازرگانی و گردشگری در شهرداری قدس است و به مدت پنج روز به امارات سفر کرد تا سنگ بنای گردشگری اسلامی را برای اسرائیل(مناطق  اشغالی) قرار دهد و انتظار می رود که این مسئله به شکل گسترده ای در نتیجه توافقات آبراهام(توافقات ننگین سازش عربی صهیونیستی) توسعه یابد و قدس هم  عملا برای صدها هزار گردشگر مسلمان به محض پایان اپیدمی کرونا آماده شود.

در ادامه این مطلب آمده است : ناحوم فاش کرد که اماراتی‌ها از میزبانی ما شور و شعف داشتند، من با دهها بازرگان و مسئولین بلندپایه دولتی در امارات دیدار کردم که استقبال گرمی که از من در امارات به عمل شد در هیچ نقطه دیگر جهان سابقه نداشت و انتظار داریم به زودی فواید و منافع اقتصادی این صلح مشاهده کنیم.

بیشتر بخوانید:

مقام صهیونیست: اگر به اختیار بن سلمان بود تاکنون عادی‌سازی انجام می‌شد

وی افزود : اسرائیل و امارات صاحب دو اقتصاد بسیار پیشرفته در خاورمیانه هستند و این مسئله به گشوده شدن فرصتهای جدید برای ما منجر خواهد شد و گردشگری نیرو محرکه اقتصادی قدرتمندی برای رشد و توسعه خواهد بود، زیرا گردشگری اسلامی برای اسرائیل(مناطق اشغالی) شکوفا خواهد شد همانند گردشگری مسیحی و حج برای اماکن مقدسه و حرم قدسی هم عامل جذب گردشگران مسلمان خواهد بود.

در این مقاله آمده است ناحوم شورای بازرگانی اسرائیلی اماراتی را تاسیس کرده است تا زمینه تماس و ارتباط بازرگانان دو طرف را فراهم کند، ۲۵۰۰ نفر در  این تشکل از طریق  اینترنت با هم همکاری می کنند و در عمل همکاری در زمینه هایی مانند انرژی و فناوری برقرار شده است، همچنانکه یک انجمن زنان به صورت مشترک میان  اسرائیل و کشورهای عربی حاشیه خلیج(فارس) تاسیس شده است.

در این مطلب با ادعای اینکه نامه ای از سوی فلسطینیان ساکن قدس به مسئولین بلندپایه امارات ارائه شده و از آنها خواسته شده تا از صلح برای بهبود وضعیت اقتصادی آنها استفاده کنند، آمده است : ناحوم تنها مقام رسمی اسرائیلی نیست که شبکه ای از روابط گسترده و فعال را با مسئولان بلندپایه امارات برقرار کرده است، هر چند بیش از یک ماه از امضای توافقنامه صلح با امارات در کاخ سفید گذشته است، ولی ما قبلا برای آن آماده بودیم.

در ادامه این مقاله آمده است هیئت‌های  اسرائیلی هر روز با وجود شیوع کرونا به ابوظبی می‌روند و تلاش های همکاری در هر زمینه ای میان ما وجود دارد و اگر کرونا نبود، شاهد حضور گسترده تر (سازشکاران عرب)در  اسرائیل(مناطق  اشغالی)می بودیم، ولی حتی در این شرایط دشوار،  امور به سرعت رخ می دهد. در روز بیست و پنجم  اکتبر، هیئتی اسرائیلی در زمینه ارتباطات و فناوری به امارات رفت که ریاست آن را ارئیل مارگلیت بازرگان و عضو سابق کنست(پارلمان) برعهده داشت، هواپیمای اسرائیلی حامل این هیئت مستقیما به ابوظبی پرواز کرد و از آسمان عربستان  عبور کرد، مسئله  ای که دو ماه پیش غیرممکن بود، قرار است این هیئت با وزیران و مسئولان بلندپایه امارات برای برقراری روابط و همکاری جدید با سرمایه گذاران بخش فناوری دیدار کند.

این تحلیلگر صهیونیست افزود: مارگلیت به خوبی بازارهای کشورهای عربی خلیج(فارس) را می‌شناسد و پیش از سفر از آغاز طرحهای مشترک بزرگ خبر داد و احتمال داد که این شراکت و همکاری در تمام جهان عرب به ویژه در زمینه پزشکی دیجیتال انجام شود.

وی ادامه داد گردشگری یکی از صنایع فعال در امارات است و زیانهای سنگینی به سبب کرونا متحمل شده است، با وجود محدودیتهای اعمال شده به سبب این ویروس، هیئتی از مسئولان بلندیاه اسرائیل در صنعت گردشگری به دعوت هواپیمایی الاتحاد امارات به دبی سفر کرد.

در ادامه این مقاله آمده است رسانه های اسرائیلی پر از تبلیغات و مقالات درباره امکانات گردشگری امارات است و در عمل بلیت های سفر و گردشگری فروخته می شود و صحنه های اماکن گردشگری و هتلهای مجلل و بازارها و مناطق طبیعی صحرایی، برای اسرائیلی ها هیجان انگیز است و شاهد توجه روزافزون به تورهای گردشگری منظمی هستیم که شرکتهای بزرگ برای سفر گردشگری به  امارات به مدت چند روز ارائه می کنند.

این مقاله آورده است توافق اسرائیل و امارات، اجازه راه اندازی ۱۱۲ پرواز هفتگی میان دو طرف را داده است، شرکت هواپیمایی ارکیع اسرائیل از سفر روزانه به ابوظبی یعنی ۱۴ سفر رفت و برگشت هفتگی خبر داده است.

در پایان این مقاله آمده است شاهد تمایل شدید اسرائیل و امارات برای همکاری در طرحهای مختلف هستیم، به طوری که تیم فوتبال مکابی اسرائیل توافقی با باشگاه العین مارات امضا کرد و انتظار می رود که مسابقه دوستانه ای میان دو تیم به زودی در ابوظبی برگزار شود، بدیهی است که صرفا آغاز است و مسائل زیادی در آستانه رخ دادن میان تل آویو و ابوظبی است، آنها منتظر ما هستند، حسن نیت واقعی در قبال ما دارند.

تمجید صهیونیست‌ها از تامین مالی شهرک‌سازی توسط آمریکا

یک رسانه رژیم صهیونیستی با تقدیر از تصمیم دولت آمریکا مبنی بر لغو ممنوعیت تامین مالی شهرک‌های صهیونیست‌نشین در کرانه باختری اشغالی آن را به مثابه الحاق عملی پیش از پایان دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد.

نوعا لنداو نویسنده صهیونیست در مقاله‌ای در روزنامه هاآرتص نوشت بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل و دیوید فریدمن سفیر آمریکا در تل آویو بهتر از دیگران می‌دانند که نباید بر معجزه تکیه کرد که این سخن عادی در یهودیت است.

وی افزود از چهار سال پیش،‌آنها دست به معجزاتی می‌زنند که به لطف کسی که در کاخ سفید ساکن شده است(دونالد ترامپ) برای آنها فراهم شده است به همین سبب یک هفته پیش از یکسره شدن تکلیف انتخابات ریاست جمهوری، آنها به عملیات سریع و چه بسا آخرین عملیات در شهرک‌ها(صهیونیست نشین) به عنوان مقدمه‌ای برای حالتی شتافتند که در آن ریاست جمهوری ترامپ پایان می‌یابد، زیرا نباید بر معجزه برای باقی ماندن ترامپ در ریاست جمهوری تکیه کنند.

این نویسنده صهیونیست اضافه کرد کلید لغو ممنوعیت تامین مالی شهرک‌ها از سوی آمریکا بیش از یک سال پیش زده شد، اعلام این مسئله پس از اظهارات مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا صورت می‌گیرد که گفته بود شهرک‌ها دیگر نقض کننده قوانین بین المللی از نظر ایالات متحده آمریکا نیست.

لنداو گفت هدف از اعلام این مسئله، انکار نظر قانونی مغایر با نظر وزارت خارجه آمریکاست که در سال ۱۹۷۸ میلادی صادر شده بود، مسئله‌ای که پیش از انتشار طرح معامله قرن و دیگر ابتکارها برای مشروعیت بخشی آمریکایی به شهرک‌ها(صهیونیست نشین) صورت می‌گیرد.

این تحلیلگر صهیونیست می‌گوید با روح توافقات آبراهام(عادی سازی روابط با حکام سازشکار عرب حاشیه خلیج فارس) ما بر همکاری آکادمیک به عنوان بهترین راه برای عادی سازی روابط میان اسرائیل و کشورهای همسایه یا میان اسرائیل و فلسطینیان تاکید می‌کنیم.

این تحلیلگر با اشاره به ادامه اقدامات تجاوزکارانه رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان با حمایت همه جانبه آمریکا گفت از نظر قانون بین المللی، شهرک‌ها(صهیونیست نشین) قانونی نشده اند،‌ پامپئو گفته است که صلح میان اسرائیل و فلسطینیان هرگز به سبب تامین مالی شهرک ها رونق نخواهد گرفت. به گفته این تحلیلگر صهیونیست، آنچه رخ داده، آخرین الحاق عملی شهرک‌ها با نظارت و حمایت دولتی(دولت ترامپ) است که می‌ترسد که به زودی از صحنه حذف خواهد شد.

بهره‌برداری اشغالگران و آمریکا از عادی‌سازی روابط سودان و رژیم اسرائیل

از سوی دیگر یک روزنامه مصری در مقاله‌ای از بهره‌برداری رژیم صهیونیستی از عادی‌سازی روابط با کشورهای عربی خبر داده است.

عبدالله السناوی نویسنده مصری در این مقاله که در روزنامه الشروق با عنوان «این سرمایه‌گذاری در بحران‌های سودان» آورده است که عادی سازی روابط سودان و دیگر کشورها با رژیم اسرائیل در چارچوب چیزی است که اشغالگران به دنبال تثبیت و تقویت آن هستند، درباره دوران اسرائیلی که در جهان عرب آغاز شده و ترسیم مجدد خاورمیانه با موازنه های قوای مختلف که اسرائیل بر ارکان اقتصادی و استراتژیک آن سیطره داشته باشد.

وی افزود آنچه در روند عادی سازی روابط رخ می دهد، صلح قدرت و عادی سازی مجانی است. «نه‌»‌های سه‌گانه(نه به صلح، عادی سازی و ...) مُرد و ابتکار صلح عربی هم که عادی سازی روابط را به عقب نشینی فراگیر اسرائیل از اراضی اشغالی ۱۹۶۷ مشروط کرده بود هم به سرنوشت آن گرفتار شد و مُرد.

این تحلیلگر مصری خاطر نشان کرد آنچه رخ داده، سرمایه‌گذاری و بهره‌برداری در بحران کشور فقیر و فرسوده ای مانند سودان است، به کدام منطق قانونی، سیاسی و اخلاقی، حذف نام سودان از فهرست تروریسم(مورد نظر آمریکا) به عادی سازی روابط با اسرائیل آن هم از روی اجبار مرتبط شده است.

وی افزود آمریکا هم از عادی سازی روابط سودان با اسرائیل بهره برداری می کند و این بهره برداری در برهه قبل از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا است.

این تحلیلگر مصری ادامه داد این بهره برداری راهبردی در خلاء منطقه‌ای است که بر نبود نقش مصر پس از امضای معاهده کمپ دیوید(سال ۱۹۷۸) تنظیم شده است، توافقی که برای نوعی صلح(سازش) طراحی شد و امواج آن گسترش یافت تا اینکه ما به صلح مجانی رسیدیم که همه چیز را به اسرائیل می‌دهد و همه چیز را هم از فلسطینیان می‌گیرد. بدتر از همه اینها، سرمایه گذاری و بهره برداری در مرحله متزلزل و ناآرام انتقالی است که پس از انتفاضه مردمی رخ داد که به سرنگونی حکومت عمر البشیر منجر شد.

منبع: تسنیم

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس