آمریکا زنگ خطر را برای اتباع خود در امارات هم به صدا درآورد

پس از سفارت آمریکا در ریاض، این بار نوبت به سفارت واشنگتن در امارات رسید، تا به آمریکاییهایی که در این شیخ نشین به سر می برند، درباره حملات هشدار بدهد.

به گزارش مشرق به نقل از روسیاالیوم، پس از اینکه سفارت آمریکا در ریاض به اتباع خود در این کشور درباره حملات هشدار داد؛ سفارت آمریکا در امارات هم به اتباع این کشور درباره حملات به آنها هشدار داد.

سفارت آمریکا در امارات اعلام کرد که وزارت خارجه این کشور در قبال تهدید جهانی تروریسم همچنان نگران است و از همین رو احتمال وقوع حملات تروریستی ضد شهروندان آمریکایی و منافع آمریکا در کشورهای خلیج فارس و شبه جزیره عربی وجود دارد.

در بیانیه سفارت آمریکا آمده است که گروههای تروریستی به برنامه ریزی برای انجام حملات ضد اهداف غربی ادامه می دهند. بیم آن می‌رود که در این حملات از تاکتیک‌های مختلفی از جمله عملیات‌های انتحاری، ترورها، ربودن و انفجار استفاده شود.

سفارت آمریکا از اتباع آمریکایی خواست که در انظار عمومی قرار نگیرند و متوجه اطراف خود باشند و در مکان‌هایی که گردشگران در آنجا تردد دارند، کاملاً هوشیار و آگاه باشند.

این در حالی است که سفارت آمریکا در عربستان سعودی روز چهارشنبه به اتباع این کشور درباره احتمال حملات موشکی یا پهپادی به ریاض هشدار داد.

سفارت آمریکا در ریاض با اشاره به پیگیری گزارش‌های مربوط به حملات موشکی یا پهپادی به ریاض از آمریکاییها خواسته بود که در حال آماده باش به سر برند و احتیاطات لازم را به عمل آورند.

سفارت واشنگتن در سعودی از اتباع خود در ریاض خواسته بود که به محض شنیدن صدای انفجار قوی یا شنیده شدن صدای آژیر به دنبال جان پناهی بگردند.

همچنین سفارت آمریکا در ریاض به آمریکاییها در پایتخت سعودی توصیه کرده بود که اگر در منزل یا ساختمان به سر می‌برند به پایین‌ترین قسمت بروند و از پنجره‌ها فاصله بگیرند و در نزدیکترین دیوار به دور از پنجره یا دریچه بنشینند و اگر در خارج از منزل هستند سریعاً جان پناه مطمئن را پیدا کنند و اگر جان پناهی نیافتند روی زمین دراز بکشند و سر خود را با دستان خود بپوشانند.

سفارت آمریکا در عربستان اعلام کرد: اگر موشک یا پهپاد رهگیری و منهدم شود هم سقوط قطعات آن بسیار خطرناک است. پس از حمله بسیار مراقب باشند و از قطعات منهدم شده دور شوند و به اخبار رسمی توجه کنند.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس