فرآیند صدور گواهی کسر از حقوق بازنشستگان کشوری الکترونیکی شد

معاون توسعه مدیریت و منابع صندوق بازنشستگی کشوری گفت: فرآیند صدور گواهی کسر از حقوق برای بازنشستگان و وظیفه بگیران تحت پوشش این صندوق از امروز ۸ ابان ماه اینترنتی انجام می‌شود.

به گزارش مشرق، فتح الله شعبانی با اعلام این خبر گفت: برای رفاه حال بازنشستگان عزیز و با توجه به ضرورت ارائه خدمات الکترونیکی به این عزیزان، از چهارشنبه هفتم آبان ماه ۱۳۹۹، درخواست و صدور گواهی کسر از حقوق به صورت اینترنتی و از طریق درگاه خدمات الکترونیکی صندوق به نشانی sabasrm.ir صورت می‌پذیرد.

بیشتر بخوانید:

بازگشت ۱۷ هزار میلیارد تومان به دولت از جیب بازنشستگان

شعبانی اظهار داشت: براین اساس، بازنشستگان و وظیفه بگیران کشوری برای دریافت این خدمت نیاز به مراجعه حضوری به ذی حسابی مدیریت‌های صندوق در تهران و سایر استان‌ها را ندارند و می‌توانند از طریق سایت مذکور اقدام کنند.

او افزود: پس از ثبت درخواست توسط بازنشسته و بررسی آن، کلیه فرایندهای اداری شامل تأیید یا عدم تأیید درخواست، ارسال گواهی برای متقاضی و اصالت‌سنجی گواهی بوسیله بانک از طریق پیامک به شماره همراه متقاضی ارسال خواهد شد و در نهایت، گواهی صادر شده از طریق پست به نشانی درخواست کننده ارسال می‌شود.

ببینید:

فیلم/ همسان سازی حقوق بازنشستگان به کجا رسید؟

شعبانی تصریح کرد: سیستم به صورت هوشمند ارتباطی بین گواهی مورد نظر با سقف تسهیلات درخواستی و سایر گواهی‌های صادر شده در گذشته که در سیستم پرداخت مستقیم حقوق وجود داشته و کسورات آن اعمال شده است، برقرار می‌کند.

شعبانی ادامه داد: مبلغ هر یک از اقساط گواهی کسر از حقوق نمی‌تواند از ۶۰ درصد سقف مجاز باقی‌مانده حقوق بیشتر باشد، به این معنی که مبلغ گواهی کسر از حقوق حداکثر برابر است با ۶۰ درصد مبلغ مندرج در حکم حقوقی که مبلغ اقساط تسهیلات دریافتی از صندوق نیز از آن کسر شده است.

او با تأکید بر اینکه برای گواهی ضمانت کسر از حقوق باید تمام اطلاعات وام گیرنده درج شود، گفت: مبلغ خالص دریافتی مشترک طبق فیش ارائه شده از سوی صندوق بازنشستگی کشوری، باید حداقل ۵۰۰ هزار تومان باشد.

شعبانی با بیان یک مثال توضیح داد: در صورتی که حقوق دریافتی بازنشسته‌ای، شش میلیون تومان باشد، ۶۰ درصد این مبلغ یعنی سه میلیون و ۶۰۰ هزار تومان به عنوان سقف صدور گواهی برای گواهی‌های صادر شده قبلی و بعدی برای وی در نظر گرفته می‌شود و اگر مجموع مبالغ کسر از حقوق از ۶۰ درصد حقوق فرد بیشتر باشد، صدور گواهی امکان پذیر نخواهد بود.

وی همچنین گفت: در صورت موافقت با درخواست بازنشسته، گواهی در قالب برگه‌ای با مهر برجسته اداره کل مالی صندوق بازنشستگی کشوری صادر و برای متقاضی ارسال می‌شود. در صورتی که به هر دلیل با درخواست فرد موافقت نشود، از طریق پیامک دلیل صادر نشدن گواهی به بازنشسته اطلاع داده خواهد.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 0
  • ننگ به مسئول امريكايي IR ۰۲:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
    0 0
    اقايان در كشورهايشان از مردم خودشان وام صفر درصد مي دهند بما كه رسيد بايد 24 درصد سود بدهيم؟ تازه گواهي كسر حقوق هم بايد داد؟ چرا خود مال خريداري شده توسط وام را بانكها بعنوان ضمانت توقيف نمي كنند؟ هرچه بدبختيه بايد برسر مردم جهان سوم ببارد؟ مرگ بر مسئول امريكايي!!

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس