طرحی به ضرر بازنشستگان/ بازگشت ۱۷ هزار میلیارد تومان به دولت

رئیس کانون عالی بازنشستگان و مستمری‌بگیر تأمین اجتماعی از طرح مجلس برای بازگرداندن ۱۷ هزار میلیارد از ۳۲ هزار میلیارد تومانی که دولت بابت بدهی خود به تامین اجتماعی پرداخت کرده بود، خبر داد.

به گزارش مشرق، علی اصغر بیات، رئیس کانون عالی بازنشستگان و مستمری‌بگیر تأمین اجتماعی اظهار داشت: طبق بند الحاقی به تبصره ۲ لایحه بودجه سنوات، دولت مکلف شده است تا سقف ۵۰ هزار میلیارد تومان در مقاطع سه ماهه جهت پرداخت بخشی از بدهی‌های انباشته شده خود به سازمان تأمین اجتماعی تا پایان سال ۱۳۹۹ پرداخت کند. در همین راستا مبلغ ۳۲ هزار میلیارد تومان به سازمان تأمین اجتماعی پرداخت شد که بخشی از این اعتبار برای متناسب سازی حقوق بازنشستگان هزینه شد.

بیشتر بخوانید:

دولت به جای تضییع حق مستمری بگیران فکر دیگری برای طرح معیشتی کند

وی افزود: اختصاص این اعتبار پس از سال‌های طولانی توانست اجرای همسان سازی حقوق بازنشستگان را که یکی از مهمترین و دیرینه‌ترین مطالبات و حقوق حقه بازنشستگان و مستمری بگیران بود، میسر کند.

وی تاکید کرد: متأسفانه در روزهای اخیر اخباری نا امید کننده به گوش رسید که کام بازنشستگان و مستمری بگیران را در بحبوحه افزایش هزینه‌های اقلام ضروری زندگی تلخ کرده است.

بیشتر بخوانید:

مجلس دولت را به پرداخت یارانه تامین کالاهای اساسی ملزم کرد

رئیس کانون عالی کارگران بازنشسته و مستمری بگیر تأمین اجتماعی سراسر کشور گفت: در حالی که انتظار می‌رفت با پرداخت بخش‌های دیگری از مبالغ بدهی دولت اندکی از شکاف درآمدی مستمری بگیران رفع شود، طرحی در مجلس شورای اسلامی در دستور کار قرار گرفته است تا ۵۰ درصد معادل ۱۷ هزار میلیارد تومان باقی مانده از ۳۲ هزار میلیارد تومان مصوب شده از سوی سازمان تأمین اجتماعی بازگردانده شود که بی تردید در این شرایط دشوار معیشتی اقدامی ناصواب و به دور از انتظار بازنشستگان و مستمری بگیران است که وعده‌های بسیاری برای بهبود شرایط زندگی خود شنیده‌اند.

بیشتر بخوانید:

وزیر کار از افزایش ۷۷ درصدی حقوق بازنشستگان خبر داد

بیات افزود: به منظور جلوگیری از تصویب برگشت مبلغ ۱۷ هزار میلیارد تومان از مبالغ بدهی دولت به سازمان تأمین اجتماعی، رایزنی و پیگیری‌هایی با نمایندگان مجلس انجام شد و در نهایت از سوی حسینعلی حاجی دلیگانی، نماینده شاهین شهر اصلاحیه‌ای آمده است مبنی بر اینکه ۱۵ هزار میلیارد تومان به ۵۰ هزار میلیارد تومان مصوب سازمان تأمین اجتماعی اضافه شود که در مجموع این اعتبار به ۶۵ هزار میلیارد تومان برسد.

وی اظهار امیدواری کرد که این اصلاحیه به تصویب برسد و مشکلی برای سازمان تأمین اجتماعی و بیمه شدگان و بازنشستگان و مستمری بگیران ایجاد نشود.

وی اظهار داشت: اگر این اتفاق رخ دهد کل تشکیلات سازمان تأمین اجتماعی بهم می‌ریزد و بازنشستگان با مشکل مواجه می‌شوند. بعد از این همه سال که سرانجام دولت امسال ۳۲ هزار میلیارد تومان از بدهی خود را پرداخت کرده که بخشی از آن نیز برای همسان سازی حقوق بازنشستگان هزینه شده درست نیست که ۱۷ هزار میلیارد تومان آن مجدداً پس گرفته شود.

بیات با اشاره به اینکه دولت ۳۰۰ هزار میلیارد تومان به تأمین اجتماعی بدهکار است، گفت: اگر این اعتبار و یا بخشی از آن در سال‌های قبل به تأمین اجتماعی پرداخت می‌شد می‌توانستیم در بخش‌های مختلف آن را سرمایه گذاری و از سود آن در جهت رفاه حال و ارائه خدمات بهتر به بازنشستگان هزینه کنیم.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 13
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 4
 • IR ۱۳:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
  12 2
  بیچاره بازنشسته ها که آش نخورده باید سوزش دهان را هم تحمل کنند . معلوم است که با این دولت و تا جایی که صادر کننده ها و وارد کننده های دانه درشت و قاچاقچیان ارز و کالا هستند . بار کج همسان سازی حقوق بازنشسته ها به مقصد نخواهد رسید . بی جهت بر آتش دل این بیچاره ها بنزین نپاشید .
 • زهراحداقل بگیر IR ۱۴:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
  4 4
  مجلس تصمیم در ستی گر فته است به نام هم سان سازی به نفع باز نشستههای حد اکثر بگیر این بودجه را مصادره شده بود با شراکت روعسای کانون های باز نشسته گی .منی که باز مانده وحداقل بگیر وسر پرست دو فرزندهستم فقط ۲۰۰ هزار تومان اصافه شده بود در حالی که برای عده ای ۴ میلیون اصافه کرده بودند !!.ایا این هم سازی بود ؟؟یا ظلم به ما بیچارها که دستمان به جایی بند نبود؟؟
 • ایرج قلطه ابو حیدر IR ۱۵:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
  2 2
  سلام علیکم، والله از بس خبر خوش شنیدیم که اب خوش از گل نون پایین نمی یاد دیگه این همه خوشی معقول نیست . به سایر مردم برسید .ما خیلی خوشیم دیگه بسمونه.
 • IR ۱۸:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
  5 3
  اروپا و آمریکا در برجام سر دولت را کلاه گذاشتند دولت هم یاد کرفته است سر ملت خود کلاه بگذارد دولت برای تسویه نکردن 300هزار میلیارد بدهی خود قصد دارد باب چانه زنی را روی بازگشت 17هزار میلیارد باز کند تا توجه از الباقی بدهی خود را منحرف کند
  • ای اس IR ۲۰:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
   1 0
   طرحی در مجلس در دستور کار قرار گرفته است تا ۵۰ درصد معادل ۱۷ هزار میلیارد تومان باقی مانده از ۳۲ هزار میلیارد تومان مصوب شده از سوی سازمان تأمین اجتماعی بازگردانده شود
 • IR ۱۸:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
  0 2
  لطفا بگید ۱۰ ساله هم رو اضافه میکنید ؟؟؟
 • افشار DE ۲۰:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
  2 0
  با سلام خدمتتان عرض کنم که افزایش ۷۷درصدی درست نیست افزایش حقوق من ۱۰ درصد اضافه شده وباز بنظر می آید با تعیین سقف برای گروهها سنوات محاسبه نشده امید دارم در جلسه دوشنبه رسیدگی شود
 • میربهلول قریش IR ۲۰:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
  2 0
  دولت اشتباه می کنه
 • احمد IR ۰۰:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۴
  0 0
  سلام اگر راست میگین همسانسازی انجام بدین مگر ما انسان نیستیم
 • IR ۰۰:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۴
  0 0
  اخر تا کی همش دوروغ با ابروی ما بازی میکنید باعث درگیری خانواده هستید
 • IR ۰۱:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۴
  0 0
  ی ماه حقوقی که تامین احتماعی خور و ی لیوان آبم روش چی میشه؟حقوق من ۱۱ هر ماه بود شد ۳۱ ماه.حقوق اون ۱۹ روز چیشد
 • یک بازنشسته IR ۲۱:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۴
  0 0
  منو این همه خوشبختی محاله !!!!!!! اجرای متناسب سازی حقوق بازنشستگان ومستمری بگیران تامین اجتماعی طرح ناقصی بود که نتوانست عدالت را درمورد حقوق بازنشستگان برقرارکند وبیشتر به نفع حداکثر بگیرها تمام شد تاحداقل بگیرها ولازم است این طرح ازسوی نمایندگان محترم مجلس بازنگری واصلاح گردد.
 • IR ۱۵:۴۲ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۱
  0 0
  انتظاری از دولت و مجلس کلامی نداریم مگر مقام معظم رهبری به فریادمان برسند بازنشستگان تامین اجتماعی

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس