کد خبر 1135935
تاریخ انتشار: ۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۰
خطر ورشکستگی حدود ۲۰۰ فرودگاه در اروپا و بیکاری ۲۸۰ هزار نفر

مجمع فرودگاه‌های اروپا هشدار داد ۱۹۳ فرودگاه این منطقه به خاطر کاهش تعداد مسافران تحت تأثیر همه‌گیری ویروس کرونا طی ماه های آینده در خطر ورشکستگی و ۲۷۷ هزار شغل در خطر نابودی قرار دارند.

 به گزارش مشرق به نقل از راشا تودی، مجمع فرودگاه‌های اروپا هشدار داد اگر رفت و آمد مسافران از شوک همه‌گیری ویروس کرونا خارج نشده و رو به بهبود نرود، ۱۹۳ فرودگاه این منطقه طی ماه های آینده در خطر ورشکستگی قرار خواهند داشت.

بیشتر بخوانید:

۴۳ ایرلاین آمریکایی بیکار شدند

این سازمان طی بیانیه‌ای در روز سه‌شنبه اعلام کرد این قطب های هوانوردی ۲۷۷ هزار شغل را شامل شده و ۱۲.۴ میلیارد یورو (۱۴.۷ میلیارد دلار) تولید ناخالص داخلی اروپا را تشکیل می‌دهند.

طبق اطلاعیه شورای بین المللی فرودگاه های اروپا (ACI)، در حالی که این فرودگاه های در معرض ورشکستگی بیشتر قطب‌های کوچکتر منطقه‌ای هستند، ولی بسته شدن آنها تأثیر فلج‌کننده‌ای بر اقتصاد خواهد گذاشت و باعث نابودی بخش قابل توجهی از سیستم حمل و نقل هوایی در اروپا می‌شود.

 فرودگاه‌های بزرگتر هم در برابر تأثیرات همه‌گیری ویروس کرونا ایمن نیستند. این ویروس حمل و نقل مسافران را ۷۳ درصد در سپتامبر کاهش داده است. فرودگاههای اروپا در ماه گذشته میلادی ۱۷۲.۵ میلیون مسافر کمتری داشتند. به این ترتیب، کاهش سالانه مسافران به ۱.۲۹ میلیارد نفر می‌رسد.

 ۱۶ میلیارد یورو (۱۸.۹۱ میلیارد دلار) طی بحران کرونا بر بدهی ۲۰ فرودگاه برتر اروپا اضافه شده است که معادل ۶۰ درصد درآمد آنها طی یک سال معمولی است.

 شورای بین المللی فرودگاه های اروپا از دولت ها خواست حمایت بیشتری از این بخش آسیب‌دیده انجام دهند و هشدار داد وضع موقت قرنطینه ها به جای انجام تست کرونا تصمیم خوبی نخواهد بود و تنها باعث ورشکستگی تعداد بیشتری از فرودگاه‌های منطقه می‌شود.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس