کد خبر 1135722
تاریخ انتشار: ۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۶
طرح دو فوریتی مجلس برای افزایش قیمت‌ خرید تضمینی گندم/ مجلس یازدهم به دنبال شکستن واردات نهاده‌های دامی

رئیس مرکز روابط عمومی و امور بین الملل وزارت جهاد کشاورزی گفت: ۲۹۰ هزار تن نهاده دامی در سامانه بازارگاه بارگذاری شد.

به گزارش مشرق، علیمراد سرافرازی، رئیس مرکز روابط عمومی و امور بین الملل وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به نشست هم اندیشی روسای سازمان های جهاد کشاورزی استان ها در خصوص آخرین وضعیت سامانه بازارگاه و تولید نهاده های دامی، گفت: 290 هزار تن در سامانه بازارگاه بارگذاری شده و این نهاده ها برای 40 روز پرورش جوجه گوشتی در نظر گرفته شده است. نهاده اضافی برای بیش از 40 روز اختصاص داده نخواهد شد و پس از این مدت، جوجه باید به کشتارگاه فرستاده شود.

وی به دغدغه های ایجاد شده برای مردم و مسئولین در خصوص صید فانوس ماهیان اشاره کرد و افزود: با توجه به مشکلات زیست محیطی که در پی صید این گونه از ماهیان ایجاد می شود، یک کارگروه علمی و فنی تشکیل شد و توافق شد ممنوعیت دو ساله ای برای صید این گونه از ماهیان برقرار شود.

رئیس مرکز روابط عمومی و امور بین الملل وزارت جهاد کشاورزی از نتایج چهارمین سرشماری رسمی عشایر کوچنده و نخستین سرشماری ثبتی مبنایی این عزیزان خبر داد و بیان کرد: از این اقدام همزمان با روز ملی آمار و برنامه ریزی رونمایی شد. بر اساس سرشماری صورت گرفته، جمعیت عشایر کشور یک میلیون و 108 هزار و 640 نفر در قالب 246 هزار و 45 خانوار است که 1.4 درصد جمعیت کشور را تشکیل می دهند. این عزیزان 29 درصد دام سبک کشور را در اختیار دارند.

وی به پنبه اشاره کرد و گفت: سطح زیر کشت پنبه در کشور به 98 هزار و 800 هکتار رسیده است که نسبت به سال گذشته رشد 10 درصدی داشته است. پیش بینی می شود امسال 270 هزار تن وش از مزارع پنبه برداشت شود که پس از تصفیه و فرآوری در کارخانجات، این میزان در کشور مصرف خواهد شد و این آمار نشان از خوداتکایی 68 درصدی پنبه در کشور در سال جاری است.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس