کد خبر 1132440
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۹
«ارز 4200 تومانی» عامل قاچاق دارو به خارج از کشور

مشاور وزیر بهداشت در مورد خبر منتشر شده از سوی او در برخی از رسانه‌ها در مورد خبر ارجاع پرونده ۱۹ کامیون دارویی به قوه قضائیه توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش مشرق، خبر قاچاق ۱۹ کامیون دارو به کشور عراق انعکاس خبری بسیار زیادی در رسانه‌ها داشت و سروصدای بسیاری در فضای مجازی به پا کرد.

در همین خصوص یک مصاحبه از سوی علیرضا وهاب‌زاده مشاور وزیر بهداشت و نقل قولی که از وی در خصوص ارجاع پرونده این تخلف به قوه قضائیه منتشر شده بود بر شدت واکنش‌ها نسبت به موضوع قاچاق دارو به کشور عراق افزود اما در گفتگویی با مشاور رسانه‌ای وزیر بهداشت انجام داد، چنین موضوعی از سوی وی مورد تکذیب قرار گرفت.

بیشتر بخوانید:

فیلم/ ماجرای داروهای کشف شده در عراق

علیرضا وهاب‌زاده در واکنش  به خبر منتشر شده منتسب به او در مورد «ارسال پرونده تخلف ۱۹ کامیون داروی قاچاق از ایران به عراق  و ارجاع آن به قوه قضائیه» گفت: در تاریخ ۲۵ مهر ماه در مورد این اتفاق توضیحات مختصری به خبرنگار یک رسانه ارائه دادم اما به او اعلام کردم که این خبر موثق نیست؛ بنابراین هیچ مصاحبه‌ای در زمینه کامیون‌های قاچاق دارو از ایران به عراق با هیچ رسانه‌ای از سوی بنده صورت نگرفته و تمام صحبت‌های منتشر شده به نقل از بنده نادرست است.

وی افزود:همان موقع نیز در ادامه توضیحاتم اعلام کردم که در داخل کشور ازپرونده قاچاق ۱۹ کامیون دارو به کشور عراق هیچ اطلاعی نداریم و باید این موضوع از منابع عراقی پیگیری شود.

مشاور وزیر بهداشت بیان کرد: پیش از مطرح شدن این موضوع نیز  مسئولان گمرک ایران اظهاراتی داشتند که توضیحات کامل در همان اظهارات بوده است؛ همچنین اگر این پرونده به داخل کشور وارد شود در درجه اول به مراجع قضائی ارجاع داده می‌شود و سپس وزارت بهداشت به این موضوع ورود می‌کند.

وهاب‌زاده در مورد قاچاق دارو گفت: به دلیل اختلاف ارز ممکن است قیمت یک ورق دارو در کشورهای همسایه چند برابر باشد  که این موضوع برای دلالان توجیه اقتصادی دارد؛ بنابر این امکان دارد قاچاق دارو به صورت «چمدانی» انجام شود که البته وزارت بهداشت و دستگاه‌های دیگر با همکاری مستقیم قاچاق دارو را به حداقل رساندند.

منبع: آنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس