کد خبر 1130939
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۱
اعتراضات مردم یمن نمایه

شورای نجات ملی جنوب یمن، در بیانیه‌ای به مناسبت سالروز انقلاب علیه استعمار انگلیس، خواستار خیزش مردم جنوب یمن علیه دولت سعودی و امارات شد.

به گزارش مشرق، شورای نجات ملی جنوب یمن، در بیانیه‌ای به مناسبت انقلاب ۱۴ اکتبر ۱۹۶۳ علیه استعمار انگلیس، از مردم این منطقه خواست تا علیه دولت سعودی و امارات انقلاب کنند.

بیشتر بخوانید:

صنعاء: سازمان ملل به تعهدات خود در بازگرداندن شهروندان یمن عمل نکرد

به نوشته وبگاه الخبر الیمنی، در این بیانیه آمده است که مردم جنوب یمن باید با الهام از انقلاب ۱۹۶۳، برای بیرون راندن نیروهای سعودی و امارات از استان‌های جنوبی به پا خیزند و پایگاههای آنان را برچیده و مانع تجزیه کشور شوند.

این گروه یمنی که در اکتبر سال گذشته در استان «المَهَرِه» با حضور بخش وسیعی از تشکل‌های مستقل یمنی اعلام موجودیت کرد، حضور عربستان سعودی و امارات را اشغالگری دانست و دو کشور را به نقض گسترده حقوق مردم یمن در طول پنج سال گذشته متهم کرد.

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است که استان‌های جنوبی در شرایطی قرار دارند که در دوران اشغال انگلیس قرار داشتند و این استان‌ها در عمل در قیمومیت و تحت سرکوب و نقض گسترده حقوق عامه به سر می‌برند.

شورای نجات ملی جنوب یمن در ادامه به توافقات میان امارات و رژیم صهیونیستی در جنوب یمن نیز اشاره کرد و آن را یک خطر جدی برای یمن دانست.

امروز نیز مرکز حقوق بشری «کرامه» یمن در نشستی در صنعاء اعلام کرد، ائتلاف سعودی و مزدوران آن از ژانویه ۲۰۱۹ تا سپتامبر ۲۰۲۰،  ۶۷۹ عملیات ترور انجام داده‌اند که منجر به کشته شدن ۳۰۷ تن و زخمی شدن ۳۷۲ نفر شده است؛ همچنین در این مدت ۱۶ علمیات اعدام و سر بریدن ثبت شده است.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس