فقر کرونا نمایه

صندوق بین‌المللی پول پیش‌بینی خود را درباره رشد جهانی برای سال ۲۰۲۰ اصلاح کرده است و هشدار داد که تا بهبودی راهی طولانی نامساعد و نامعلوم در پیش است.

به گزارش مشرق به نقل از راشاتودی، صندوق بین‌المللی پول پیش‌بینی خود را درباره رشد جهانی برای سال ۲۰۲۰ اصلاح کرده است و هشدار داد که تا بهبودی راهی طولانی نامساعد و نامعلوم در پیش است.

این گزارش می‌گوید، چشم‌انداز در برخی از بازارهای در حال ظهور و اقتصادهای در حال توسعه به طور قابل توجهی بدتر شده است.

بیشتر بخوانید:

لندن لعنتی!

توبین اسمیت که مدیر عامل مؤسسه تحقیقاتی تحلیلی «ترنسفورمیتی ریسرچ» می‌باشد، در مصاحبه با راشاتودی گفت: در زمان کوتاهی اگر کاملاً هماهنگ تلاش کنیم می‌توانیم ۱ تا ۲ تریلیون دلار از آنچه که «اوراق قرضه سبز» می‌نامیم و توسط پروژه‌های انرژی پشتیبانی می‌شوند و پایدار و ماندگار هستند، سرمایه جمع‌آوری کنیم.

بیشتر بخوانید:

افزایش فقر در شرق آسیا به دلیل کرونا

اسمیت اشاره کرد: آی‌ام‌اف به ما می‌گوید که اقدامات جداگانه جوابگو نیست، پاندمی همه را تحت تأثیر قرار داده نه یک کشور واحد.

او اضافه کرد: متأسفانه در شرایطی اینچنینی فقیران فقیرتر شده و ثروتمندان ثروتمندتر می‌شوند.

اسمیت در مورد برنامه‌های ایالات متحده صحبت کرد که قبلاً آفریقایی‌ها را برای تحصیل به ایالات متحده می‌آوردند، اما اکنون قانونی وضع شده است که جلوی این امر را گرفته است. اسمیت اضافه کرد همه کشورهای جهان باید به افراد فقیر کمک کنند تا از این بحران خارج شوند، تنها در این صورت ما اقتصاد بهتری برای همه خواهیم داشت.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس