کدام خودروها حق تردد بین شهرها را ندارند؟/ تردد بین کرج و تهران آزاد است

معاون وزیر بهداشت با اشاره به جزئیات تردد خودروها در ۵ شهر کشور، گفت: تردد بین تهران و کرج هیچ محدودیتی ندارد.

به گزارش مشرق، علیرضا رئیسی معاون بهداشت وزیر بهداشت امشب در برنامه خبر ۲۱ با اشاره به جزئیات اعمال محدودیت‌های سفرها به شهرهای تهران، کرج، اصفهان، مشهد و ارومیه، اظهار داشت: حدود ۸ ماه است که به مردم توصیه می‌کنیم تا از سفرهای غیرضروری خودداری کنند؛ چراکه ویروس ویروس ضعیف نشده و ممکن است قوی‌تر هم شود.

بیشتر بخوانید:

جزئیات محدودیت سفر به ۵ استان اعلام شد

وی ادامه داد: خودروهای شخصی که پلاک بومی دارند، نمی‌توانند از استان‌ خود بیرون بروند و پلاک‌های عمومی بومی می‌توانند به شهرهای خود برگردند، اما پلاک‌های غیر بومی نمی‌توانند به این مناطق وارد شوند.

معاون بهداشت وزیر بهداشت یادآورشد: بین شهرهای کرج و تهران هیچ محدودیتی وجود ندارد و ما این دو شهر را یکی در نظر گرفته‌ایم؛ ضمن اینکه خودروهای اورژانس، خودروهای امدادی و حمل کننده‌های مواد غذایی هیچ محدودیتی در تردد ندارند.

رئیسی با بیان اینکه سیستم حمل و نقل عمومی آزاد است، خاطرنشان کرد: فقط موضوع تردد خودروهای شخصی مطرح است و اگر نیاز باشد این طرح در سایر شهرها نیز اجرا خواهد شد.

 وی با بیان اینکه بر اساس آمار اکثر سفرهای غیر ضروری توسط خودروهای شخصی صورت می‌گیرد، ابراز داشت: به همین دلیل تصمیم گرفته شد خودروهای شخصی شامل این محدودیت‌ها قرار گیرد.

معاون بهداشت وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه این محدودیت‌ها اعمال قرنطینه نیست، بیان داشت: فقط قصد داریم از سفرهای غیرضروری جلوگیری کنیم؛ چرا که بیش از نیمی از مردم دقیقاً پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می کنند و مطالبه اصلی این افراد این است که عده‌ای که رعایت نمی‌کنند و در رفت و آمد هستند، محدود شوند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس