کد خبر 1127146
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۱
بورس نمایه

خان پایه، مدرس و کارشناس ارشد بازار سرمایه گفت: اولین و مهم ترین گام برای ورود به بورس آموزش و کسب دانش و اطلاعات است.

به گزارش سرویس بورس مشرق، علی خان پایه ضمن پاسخ به سئوالی که پرسیده شد «ضرر وزیان افزون بر پنج میلیون نفر از مردمی که سرمایه های خرد ۱۰، ۵ و ۱۵ میلیون تومانی خود را وارد بازار بورس کرده و دچار خسران شدند چگونه می توان جبران کرد»، افزود: نکته ای که در این زمینه وجود دارد اینکه زیرساخت های لازم برای ورود این افراد به بازار سرمایه وجود نداشت.

وی همچنین اظهارداشت: مهمترین زیر ساخت مورد نیاز این افراد بحث آموزش و کسب اطلاعات لازم برای ورود به بازار بورس بود.

بیشتر بخوانید:

ثبت رکورد جدید دارندگان کد بورسی

این کارشناس بازار سرمایه گفت: خیلی از شرکت های بازار بورس کشور به قیمت های تعادلی قبل از دوران افزایش سهام خود رسیده اند.

وی ضمن اشاره به اینکه منظور از قیمت تعادلی معادل دلاری شرکت هاست، افزود: برای مثال در گروه های سیمانی شرکت های که یک میلیون تن در سال تولید داشته باشند ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیون دلار ارزش جایگزینی این بنگاه هاست.

خان پایه بیان داشت: در حال حاضر شرکت های در بازار سرمایه داریم که دسترسی به مرزهای صادراتی دارند اما ارزش جایگزینی آن ها حدود ۳۰ میلیون دلار است.

وی ادامه داد: اگر دوستان در بخش های مولد تر و صادرات محور هدایت می شدند بازگزینه های بسیار بهتری بودهرچند آن ها هم مشکلاتی دارند.

این مدرس و کارشناس بازار سرمایه گفت: این بازار به لحاظ ارزش جایگزینی و ارزش بازار در شرایط خوبی قرار دارد یعنی بازار نه تنها توان جبران بلکه توان سود سازی به شرط انجام حرکات منطقی تر در بازا را هم دارد.

وی افزود: بروز ریسک از عدم آگاهی است پس هرچه عدم آگاهی مردم نسبت به موضوعی بیشتر باشد به تبع میزان ریسک پذیری آن هم بیشتر است.

خان پایه بیان داشت: نخستین و مهمترین گام برای ورود به بازار بورس آموزش و کسب اطلاعات است.

وی ادامه داد: برای شروع هر کاری باید راجع به آن اطلاعات کسب کرد و به خوبی آگاه بود که چه پیش نیازهایی لازم دارد حال اگر این کار موردنظر مرتبط با پول، بورس و سرمایه‌گذاری باشد اهمیت تحقیق و مطالعه مضاعف می‌شود.

این کارشناس بازار سرمایه در پاسخ به سئوال دیگری مبنی بر اینکه حضرتعالی وضعیت بورس را تا پایان سال جاری چگونه پیش بینی می کنید، گفت: نخست برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در پیشروست بنابر این نه تنها بازار بورس ایران بلکه خیلی از بازارها در دنیا منتظر این هستند که نتیجه انتخابات آمریکا و اتفاقات پس از آن چه خواهد شد و بعد از انتخابات آمریکا به سمت انتخابات ریاست جمهوری در ایران حرکت خواهیم کرد.

وی افزود: تجربه تاریخی نشان داده که در این فاصله شرایط بازار بورس متعادل و مثبت است به عبارتی دولت سعی می کند با یک خاطره خوش شاخص را به دولت بعدی تحویل دهد و رضایتی نسبت به بازار وجود داشته باشد.

خان پایه بیان داشت: نکته بعدی اینکه سیکل های سه ماهه سه ماهه در بازار سرمایه وجودداشت.

وی تصریح کرد: برگزاری انتخابات آمریکا که در آبان ماه سال جاری برگزار می شود تا اردیبهشت ماه سال آینده یعنی قبل از انتخابات ریاست جمهوری در ایران می توانیم در یک سیکل صعود و نزول جدیدی قرار گیرم که شش ماه طول می کشد.

این کارشناس بازار سرمایه یادآورشد: اگر دلار در این بازه زمانی در دامنه ۲۵ هزار تومان تثبیت شود قیمت سهام ها بسیار جذاب و شاخص آمادگی دارد به همان محدوده یک میلیون و ۸۰۰ تا دو میلیون و ۲۰۰ هزار واحد برسد.

منبع: سایت خبری بازار

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس