اخبار ویژه روزنامه ها

اصلاح‌طلبان همواره حضور در قدرت را با دست پس زده و با پا پیش کشیده‌اند. همواره سهم گرفته اما هنگام ناکامی‌هایی که در آن مسئولیت داشته‌اند، در موضع اعتراض نشسته‌اند.

سرویس سیاست مشرق- روزنامه‌ها در لابه‌لای گزارش‌ها و سرمقاله‌ها، قسمتی از صفحات خود را به اخبار روزهای گذشته یا اخبار ویژه اختصاص می دهند که مشرق در ادامه به آنها اشاره می‌کند.

**********

کیهان

 رای‌الیوم: ترامپ نمیر تا آمریکا زودتر نابود شود!

یک تحلیلگر ارشد منطقه‌ای در روزنامه رای‌الیوم از ترامپ خواست نمیرد و زودتر خوب شود تا نابودی آمریکا به دست او زودتر اتفاق بیفتد!

عبدالباری عطوان سردبیر رای‌الیوم در یادداشتی با اشاره به ابتلای ترامپ به کرونا نوشت: عده‌ای معتقدند این اتفاق از جهت کاهش شانس ترامپ برای پیروزی در انتخابات می‌تواند یک فاجعه برای او باشد؛ چرا که رئیس جمهور آمریکا پیش از این کسانی را که از ماسک استفاده کرده و به اقدامات پیشگیرانه در مقابل کرونا پایبند بودند به تمسخر می‌گرفت و می‌گفت این ویروس به زودی از بین می‌رود. در مقابل برخی معتقدند که شاید ابتلای ترامپ به کرونا احساس همدردی با وی را در میان رای‌دهندگان افزایش داده و فرصتی برای پیروزی او در انتخابات باشد.

در این میان عده‌ای می‌گویند ترامپ یک دروغگوی حرفه‌ای است و شاید این نمایش را برای جلب توجه رای‌دهندگان و نیز فرار از مناظره با رقیب انتخاباتیش «جو بایدن» که در مناظره قبلی برتری چشمگیری نسبت به ترامپ داشت،‌ به راه انداخته است. در این زمینه روزنامه واشنگتن پست، 3 هزار دروغ به دونالد ترامپ نسبت داده که 1000 دروغ آن در زمینه کرونا است. ترامپ 34 بار در توئیت‌ها و سخنرانی‌ها و مناظره‌های خود گفته بود که کرونا در ماه آوریل 2020 خود به خود نابود می‌شود؛ اما اکنون بعد از گذشت چندین ماه از این تاریخ شمار مبتلایان به کرونا در ایالات متحده به 7 میلیون نفر و جان‌ باختگان به بیش از 200 هزار تن رسیده و آمریکا در صدر تلفات و آمار این ویروس در جهان قرار دارد.

رای‌دهندگان آمریکایی در انتخابات پیش رو به خوبی می‌دانند که نوع تعامل دونالد ترامپ با ویروس کرونا واقعا شرم‌آور بود. آنها هرگز فراموش نمی‌کنند ترامپ چگونه از مبتلایان به این ویروس می‌خواست تا مواد ضدعفونی‌کننده مانند «دتول» را بنوشند تا خوب شوند. امیدوارم ترامپ خوب شود. این آرزو به دلیل عشق ما به ترامپ نیست؛ بلکه می‌خواهیم او بهبود یابد تا بتواند مسیر نابودی آمریکا و به پایین کشیدن جایگاه این کشور را کامل کند البته در صورت شکست ترامپ در انتخابات هم احتمالا آتش جنگ داخلی در این کشور برافروخته خواهد شد!

تقلید حزب اشرافی از خوارج همه باید عذرخواهی کنیم(!)

عضو مرکزیت حزب اشرافی کارگزاران می‌گوید: همه باید از مردم عذرخواهی کنیم.

جهانبخش خانجانی به نامه‌نیوز گفت: اگر تحلیلگر منصفی باشیم باید بپذیریم که اصلاح‌طلبان در دوره‌هایی که مسئولیت داشته‌اند از تراز بالایی از عملکرد مطلوب برخوردار بودند. در دولت میرحسین موسوی، مرحوم هاشمی و محمد خاتمی عملکرد اصلاح‌طلبان مناسب و معقول و در عین حال در حد متوسط به بالا بوده است و عملکرد دولت روحانی را نباید صرفا به حساب اصلاح‌طلبان نوشت. روحانی در شرایطی ریاست‌جمهوری را در اختیار گرفت که تعداد زیادی از اصلاح‌طلبان تاثیرگذار با ممنوعیت و محدودیت مواجه بودند.

وی افزود: صرف‌نظر از انتقادات جدی به دولت روحانی، مشکلات کشور مربوط به شخص روحانی، دولت او و اصلاح‌طلبان نیست، بلکه ساختار رفتار حاکمیت به‌گونه‌ای است که برای حفظ ارزش‌های نظام، اقداماتی انجام می‌شود که برای ما محدودیت‌هایی ایجاد می‌کند.

وی مدعی شد: هر دانش‌آموخته‌ سطح نازل سیاسی می‌داند که مشکلات ربطی به دولت روحانی ندارد بلکه مربوط به موانع داخلی و خارجی دولت است.

وی با بیان اینکه نباید مشکلات کشور را بر دوش یک جناح بیندازیم، گفت: همه ما و کل حاکمیت باید از مردم عذرخواهی کنیم که نتوانسته‌ایم وعده‌های نظام و انقلاب را محقق کنیم.

درباره این اظهارات شایان ذکر است؛ اولاً بالاترین رکوردهای تورمی به میزان 49/5 درصد و بالای 50 درصد، مربوط به دولت‌های سازندگی(هاشمی) و اعتدال(روحانی) است.

دولت خاتمی هم آنقدر منزجرکننده بود که مردم در سال‌های 84 و 88 حاضر نشدند به نامزدهای آنها (هاشمی، کروبی، معین و موسوی) رای بدهند.

ثانیاً ادعای اینکه «روحانی در شرایطی رئیس‌جمهور شد که تعداد زیادی از اصلاح‌طلبان تاثیرگذار با ممنوعیت و محدودیت مواجه بودند»، خلاف واقع است. طیف مذکور هم در سال 92 و هم سال 96، عارف و جهانگیری را در میان نامزدها داشتند اما در نظرسنجی‌ها یقین کردند که نامزد آنها بیش از 8 تا 10 درصد رای ندارد. ضمن اینکه همین طیف سال 96 گفتند ما تضمین وعده‌های روحانی هستیم. آیا بعد از 4 سال نمی‌دانستند که نباید وعده جدید بدهند؟! آن روز امثال آقای خانجانی کجا بودند؟! چرا آن روز نگفتند مشکلات مربوط به روحانی نیست و موانع داخلی و خارجی نمی‌گذارد دولت کار کند؟ چرا برجام خلاف منافع ملی تنظیم کردند و خسارت‌بارتر، اجرا کردند به نحوی که نه بتوانند حق ایران را بگیرند و نه از اجرای تعهدات یکطرفه سر باز بزنند!

ثالثاً خوارج نیز وقتی آدرس مذاکره و صلح با اردوگاه استکبار معاویه را می‌دهند، گوش‌شان به هشدارها و نصیحت‌های امیر مومنان علیه‌السلام بدهکار نبود اما وقتی نتایج خیانت سران این گروه آشکار شد و معلوم گردید معاویه و عمرو عاص کلاهبرداری کرده و کلاه بر سر مذاکره‌کننده تحمیلی خوارج (ابوموسی اشعری) گذاشته، گفتند یا علی ما اشتباه و توبه کردیم، تو هم باید توبه بکنی، چرا که همگی با هم اشتباه کردیم.

حالا حکایت خبط‌ برخی مدعیان اصلاح‌طلبی و خیانت برخی دیگر از آنها در دادن آدرس اعتماد به آمریکاست که پس از آشکار شدن خسارت‌ها می‌گویند همه ما و کل حاکمیت باید عذرخواهی کنیم.

کنایه بنیاد امید به اصلاح‌طلبان؛ باید پاسخگوی‌اشتباه سال 92 باشید

سایت رسمی بنیاد «امید ایرانیان» وابسته به محمدرضا عارف تصریح کرد اصلاح‌طلبان باید پاسخگوی ناکامی‌های دولت روحانی و هدر دادن فرصت‌ها توسط این دولت باشند.

در حالی که محمدرضا عارف چند ماه قبل به خاطر فشارهای اصلاح‌طلبان و به نشانه اعتراض، از ریاست شورای سیاستگذاری این طیف استعفا کرد، سایت امید نامه در یادداشتی نوشت: در کمتر از 9 ماه مانده به انتخابات ریاست‌جمهوری گمانه‌زنی درباره کاندیداهای احتمالی این انتخابات از سوی رسانه‌ها و فعالان رسانه‌ای و سیاسی مطرح می‌شود.

درخصوص کاندیداهای جریان اصلاحات برای حضور در انتخابات 1400 تاکنون درهیچ نهاد رسمی اجماع ساز این جریان بحث و تصمیم‌گیری صورت نگرفته است و اسامی مطرح شده صرفاً گمانه‌زنی رسانه‌ای و یا تمایلات شخصی و حزبی می‌باشد.

سایت بنیاد امید می‌افزاید: آنچه که قطعی است این است که جریان اصلاح‌طلب به هیچ وجه از کاندیدای نیابتی و غیراصلاح‌طلب حمایت نخواهد کرد. دولت آقای روحانی اگر چه دستاوردهای قابل اعتنایی در بخشی از حوزه‌ها داشته، اما به دلیل سوء عملکرد و استفاده نکردن از ظرفیت نخبگان، سرمایه اجتماعی اصلاح‌طلبان را که در حمایت از این دولت خرج شده متاسفانه به هدر داده و جریان اصلاح‌طلب اکنون باید پاسخگوی حمایت خود از دولتی باشد که نسبتی با گفتمان اصلاح‌طلبی از حیث عملکرد نداشته است. از همین رو حضور در عرصه انتخابات 1400 بدون در نظر گرفتن برخی ملاحظات از جمله عملکرد دولت فعلی تا حدودی غیرمنطقی به نظر می‌رسد. این سایت با دفاع تلویحی از نامزدی عارف نوشت: هر چند گمانه‌زنی‌هایی که از سوی رسانه‌ها و فعالان سیاسی درخصوص کاندیدای احتمالی انتخابات 1400 مطرح می‌شود محترم است اما باید این نکته را در نظر داشت که برای کاندیداسازی حداقل کارنامه مدیریتی و عملکردی افراد در دهه‌های مختلف می‌بایست با یکدیگر مقایسه شود. بی‌تردید فردی می‌تواند در انتخابات 1400 به عنوان کاندیدا جریان اصلاحات معرفی شود که سابقه و تجربه مدیریتی کلان، پاک دستی و موفق بودن در بحران‌های متعدد و تعامل با ارکان مختلف حاکمیت را در کارنامه عملکردی خود داشته باشد. تجربه انتخابات سال 92 نشان داد که جریان اصلاح‌طلب نباید تسلیم برخی نظرسنجی‌ها (بخوانیم نظرسازی‌ها شود) از این رو با درس گرفتن از این تجربه افق انتخابات 1400 از این حیث تا حدودی مشخص و روشن است به همین دلیل اظهارنظرهایی که درخصوص احتمال حمایت از کاندیدای نیابتی و غیراصلاح‌طلب می‌شود صرفاً اظهارنظر شخصی افراد می‌باشد و قابلیت اعتنا ندارد.

بند آخر این یادداشت، ناظر به نظرسنجی شورای منتخب اصلاح‌طلبان سه روز مانده به انتخابات سال 92 است که طی آن اعلام شد روحانی 11 درصد و عارف 8 درصد رأی دارد و بنابراین اصلاح‌طلبان، عارف را مجبور کردند از نامزدی انصراف دهد.

شانتاژ سیاسی برای فرار از وعده‌هایی که وارونه از آب درآمد

اصلاح‌طلبان همواره حضور در قدرت را با دست پس زده و با پا پیش کشیده‌اند. همواره سهم گرفته اما هنگام ناکامی‌هایی که در آن مسئولیت داشته‌اند، در موضع اعتراض نشسته‌اند.

روزنامه جوان با اشاره به رفتار دوگانه و ریاکارانه مدعیان اصلاح‌طلبی با روحانی نوشت: اصلاح‌طلبان از ایستادن پای یک دولت ناکارآمد خسته شده‌اند، می‌خواهند بروند و دیواری جدید برای یادگاری نوشتن بسازند، اما با دیواری که ۹۲ و ۹۶ دور خود کشیده‌اند و راه‌شان را از همه سو بسته‌اند، چه کنند؟ استعفا، عبور از رئیس جمهور، سخن از توهمی به نام دولت پنهان، موج‌سازی با بهانه‌ای به نام «نمی‌گذارند کار کنیم»، اردوکشی خیابانی، تحصن، جنجال‌های رسانه‌ای و .... اصلاح‌طلبان نشان داده‌اند راه‌های مختلفی برای زدن زیر میز بازی بلد هستند تا بی‌هزینه برای خود، از بار مسئولیت فرار کنند.

این جماعت دست حضور در حاکمیت را پس می‌زنند و با پا ستادهای انتخاباتی جدید می‌زنند و با همه وجود برای حضور در حاکمیت تلاش می‌کنند.

آنها بیش از 7 سال در قدرت بودند و اجازه مذاکره گرفته و وعده‌های پر و پیمان دادند و برای برجام هورا کشیدند اما نتیجه چه شد؟ ضمناً دلار و طلا و مسکن و خودرو کجاست؟

اصلی‌ترین ایده دولتی که آنان با حمایتی صددرصدی بر سر کار آوردند، شکست خورد؛ حال چگونه می‌توان از این جماعت، نسخه‌پیچی مجدد را پذیرفت؟ خصوصاً که مشکلات به وجود آمده از نسخه‌پیچی قبلی‌شان با شدت تمام در جریان و پابرجاست.

آنها گفتند ما تضمین وعده‌های روحانی هستیم اما حالا از او می‌خواهند استعفا دهد. این رسم همیشه اصلاح‌طلبان است؛ در پیروزی‌ها سهم می‌خواهند و در شکست‌ها، خود مدعی اعتراض می‌شوند، گویی نمی‌دانند مخاطب اعتراض آنهایند. در مثل مناقشه نیست، همچون دزدی می‌مانند که وقتی مردم فریاد آی دزد سر می‌دهند، خود او هم می‌دود و فریاد می‌زند دزد را بگیرید که کسی شک نکند مسبب همه اعتراض و فریادها و آی دزد گفتن‌ها خود اوست!

‌اصلاح‌طلبان برای زنده ماندن نیاز به قربانی دارند؛ اگر روحانی استعفا دهد و مقصر قلمداد شود که قربانی خوبی است و اصلاح‌طلبان در سنگر افتخار ناشی از اینکه «ما گفتیم روحانی برود» برای نفس کشیدن دوباره قدرت می‌گیرند و یا روحانی استعفا می‌دهد و قهرمانانه کنار می‌کشد و تقصیرها گردن دیگرانی می‌افتد که مثلاً نگذاشتند روحانی کار کند. رسم اصلاح‌طلبان زنده ماندن به کمک غوغاسالاری است. آن‌ها در هیاهو و جنجال زیست می‌کنند و سابقه سیاسی و رسانه‌ای‌شان هم آن را تأیید می‌کند.

بهزادیان: دولت سوءمدیریت خود را گردن تحریم‌ها نیندازد

نایب‌رئیس اسبق اتاق بازرگانی معتقد است دولت فاقد تیم اقتصادی منسجم است اما ناکارآمدی خود را با تحریم‌ها توجیه می‌کند.

محمدرضا بهزادیان که خود از حامیان دولت به شمار می‌رود، به روزنامه اقتصادی تعادل گفت: دولت آقای حسن روحانی، از یک تیم اقتصادی هماهنگ و منسجم برخوردار نیست. به ویژه از ابتدای دوره دوم دولت روحانی شاهد هیچ‌گونه طرح یا راهبردی در سطح کلان نبودیم که بتواند گره از مشکلات اقتصادی بگشاید. دوره نخست دولت هم تمامی امیدها به توافق برجام گره خورد. در پرتو آن تصویر از اقتصادی ترسیم شد، که همه چیز سروسامان خواهد گرفت. اما متاسفانه هیچ پیش‌بینی برای وضعیتی غیر از آن در دستور کار قرار نگرفت.

وی افزود: الان هم شاهد نظرات متضاد و بعضا متناقض در کابینه دولت هستیم. ضمن اینکه عموم مردم و نخبگان جامعه نیز بر این نکته تاکید دارند که هیچ راهبرد مشخصی در دولت آقای روحانی در بخش اقتصادی وجود ندارد. حتی در همین مدت باقی‌مانده هم نمی‌توان گفت که دولت قرار است چه راهی را پیش ببرد.

بهزادیان خاطرنشان کرد: مسئله تحریم‌ها، یک توجیه بیشتر نیست که مدام از سوی دولتمردان ناکارآمد شنیده می‌شود. اینکه تصور شود تنها تحریم‌ها موجب شده که اقتصاد به این روز بیفتد، این‌گونه نیست. خیلی از تحلیلگران نیز بارها گفته‌اند، باید از سد خود تحریمی‌ها عبور کرد و تحریم‌های بیرونی چالش اصلی کشور نیست. عمدتا عدم مدیریت نتیجه‌اش را در اقتصاد می‌بینیم. نفس اقتصاد به صادرات بستگی دارد؛ به کسانی نیاز داریم که بتوانند کالاهای تولید داخل را در بازارهای خارجی بفروشند و ارزآوری داشته باشند، اما شما می‌بینید که بخش تجارت و بازرگانی تحت سخت‌ترین حملات و فشارها از سوی مسئولین است و در نتیجه در آمار سه ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال 98 آمار صادرات کشور 45 درصد سقوط کرده است.

این فعال اقتصادی با انتقاد از برخی سخت‌گیری‌های نامعقول بر بخش خصوصی می‌گوید: تصمیم‌گیران و سیاست‌گذاران باید بررسی کنند ببینند اشکال کارشان کجاست و چرا درست عمل نکردند. من بیشتر بی‌تدبیری و عدم دلسوزی مدیران را عامل اصلی می‌بینم. ما امضای مسئولیت‌دار در مقابل آن امضاهای طلایی را شاهد نیستیم. امروز مسئولی را پیدا نمی‌کنید که با جسارت به صحنه بیاید و مسئولیت بپذیرد و تصمیمات بزرگ در چهارچوب اختیاراتش بگیرد و آن را عملیاتی کند! رئیس دولت، وزیر، یا حتی مدیرکل و معاون وزیر طرحی ارائه و پای آن را امضا کند و در اجرای آن تلاش کند که باعث تقویت در آن بخش و بهبود وضعیت مردم بشود، حتما موفق خواهد شد. اما کدام مدیری را پیدا می‌کنید که مسئولیت بپذیرد و پای طرحش را امضا کند و مجری و پاسخگو باشد؟

وی معتقد است: هیچ همگرایی بین دولت و بخش خصوصی وجود ندارد؛ چرا که وقتی دولت‌ها نمی‌توانند ناکارآمدی‌های خودشان را توجیه کنند، گناه را گردن بخش خصوصی می‌اندازند.

دولت است که بخش خصوصی را مسبب همه ناکامی‌های سیاست‌های اقتصادی معرفی کرده و افکار عمومی را به این سمت سوق داده که بخش خصوصی فاسد و متخلف است. بهزادیان همچنین گفت: از سیاست‌های غلط ارزی، همین تخصیص ارز 4200 تومانی بود که به عده‌ای خاص داده شد تا کالای اساسی وارد کنند. باید مشخص شود که این‌ ارزها به چه کسانی داده شده است؟ البته آن‌قدر حلقه تخصیص را تنگ کردند و شرط گذاشتند که تنها عده‌ای خاص بتوانند از این فیلتر عبور کنند و ارز ارزان را دریافت کنند. بقیه تجاری که سال‌ها در کار کالای اساسی فعالیت داشتند هم در این فضای رانتی عملا یا بیکار شدند یا نتوانستند از موقعیت‌ها به درستی بهره ببرند. حال ببینید در شرایطی قرار گرفتیم که باید نگران صنعت مرغ و تخم‌مرغ کشور باشیم؛ چرا که ممکن است حتی به‌دلیل کمبود نهاده‌های دامی، شاهد تعطیلی مرغداری‌هایمان باشیم و برویم دنبال واردات «مرغ و تخم‌مرغ» آیا این سیاست‌گذاری درستی است که در سال جهش تولید با تاکید مقام معظم رهبری، یکی‌یکی واحدهای تولیدیمان تعطیل شود؟

ایران

اکبر طبری درخواست فرجام‌خواهی داد

 خبر اول اینکه،  اکبر طبری معاون اجرایی سابق حوزه ریاست قوه قضائیه درخواست فرجام‌خواهی داد. محکومیت معاون اجرایی سابق حوزه ریاست قوه قضائیه به ۵۸ سال و ۹ ماه و ۲۰ روز حبس و هزار میلیارد ریال جزای نقدی، 22 شهریور ماه از سوی غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضائیه اعلام شده بود.  این حکم که پس از رسیدگی به پرونده‌ او در دادگاه کیفری یک با حضور 21 متهم دیگر که در میان آنان 4 متواری، یک فوتی، یک بازپرس و تعدادی وکیل و کارشناس رسمی دادگستری و سردفتر اسناد رسمی هم حضور داشتند، صادر شد، در صورت قطعی شدن، براساس قانون اشد مجازات است که ۳۱ سال حبس و ضبط اموال ناشی از ارتشا و جزای نقدی و انفصال ابد از خدمات دولتی را به همراه  دارد و قابل اجراست. حال با گذشت 20 روز از صدور حکم برای اکبر طبری، او درخواست فرجام‌خواهی داده است. محمدعلی داداشی وکیل اکبر طبری در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان با اعلام این خبر گفت: روز شنبه فرجام‌خواهی موکل من در دیوان عالی کشور به ثبت رسید.  او ادامه داد: خلاصه‌ای از دلایل خود را پیرامون اینکه حکم با قوانین و اصول دادرسی در تعارض بوده است، در فرجام‌خواهی نوشته‌ایم. داداشی ادامه داد: فرجام‌خواهی خود را در ۳۱ صفحه و با ۲۷ صفحه ضمائم به ثبت رسانده‌ایم، زیرا هر چهار مورد اتهامات موکل بنده با ایرادات جدی روبه‌رو بوده است. او گفت: موکل بنده در افکار عمومی مجازات شده و آینده او به دست قضات دیوان عالی کشور مشخص می‌شود.

علی عسگری از صداو سیما نمی‌رود

  خبر دیگر اینکه، مدیرکل روابط عمومی صداوسیما در واکنش به برخی شایعه‌ها مبنی بر استعفای رئیس سازمان صداو سیما در توئیتی اعلام کرد که عبدالعلی علی عسگری، رئیس این سازمان تا سال بعد از انتخابات ۱۴۰۰ در سمت خود باقی خواهد ماند. به گزارش «ایران» محمدحسین رنجبران نوشت: مرداد پارسال هم در پاسخ به شایعه‌سازی یکی از توئیت‌بازان اصلاح‌طلب عرض کردم خیالتان راحت آقای علی عسگری تا بعد از انتخابات۱۴۰۰ هست؛ الان هم همین را می‌گویم و اضافه می‌کنم برای بعد از ۱۴۰۰ نیز برنامه‌های رئیس رسانه ملی و گروهشان تنظیم شده است. معاونت حقوقی سازمان هم به زودی در دادگاه در خدمت برادری که برای چندمین بار با نشر اکاذیب اذهان همکاران سازمانی و مخاطبان بیرونی را مشوش می‌کند، خواهد بود.»

مخاطب سخنگوی فراکسیون اکثریت مجلس کیست

  دست آخر اینکه،   سخنگوی فراکسیون اکثریت مجلس تأکید کرد که کاربرد ادبیات نامناسب نسبت به مسئولان اجرایی باعث می‌شود تا مردم ناامید شده و از سوی دیگر زمینه سوء‌استفاده دشمنان نظام اسلامی را فراهم می‌کند. به گزارش ایسنا، مجتبی یوسفی با اشاره به کاربرد ادبیات نامناسب از سوی برخی از نمایندگان نسبت به مسئولان اجرایی بیان کرد: یکی از نکاتی که باید مورد توجه همه افراد قرار گیرد جایگاه حقیقی و حقوقی دیگران است.  باید زمان مطرح کردن انتقادات نسبت به مسئولان اجرایی و کارگزاران نظام نظیر وزیر یا رئیس جمهوری، شخصیت حقیقی و حقوقی افراد را مدنظر قرار داده و انتقادهای خود را در جهت سازندگی و اصلاح امور با ادبیات مناسب مطرح کنیم. به نظر می‌رسد مخاطب این سخنان، برخی اعضای فراکسیون اکثریت مجلس باشد که در چند ماه گذشته تذکرات و مواضع خود را به دور از رعایت چارچوب‌های اخلاقی و عرفی علیه برخی مسئولان بیان کرده‌اند. از حاشیه‌های جلسه حضور وزیر خارجه در بهارستان که بگذریم، اردشیر مطهری نماینده گرمسار و همشهری محمود احمدی‌نژاد در روزهای اخیر گوی سبقت را از برخی همکاران خود در توهین به رئیس جمهوری ربوده است. او دیروز هم در واکنش به انتقاد حسام‌الدین آشنا از سفرهای استانی رئیس مجلس، مشاور رئیس جمهوری را بی‌نصیب از ادبیات فاخر! خود نگذاشت.

 

آرمان

الزام استفاده از ماسک

استاندار تهران در خصوص اعمال نظارت‌ها بر اجرای پروتکل‌ها گفت: گزارش معاونت علوم پزشکی در مورد نظارت‌ها و برخوردها مثبت بوده و در این زمینه پلمب‌هایی نیز انجام شده اما مترویی که یک میلیون مسافر روزانه جابه‌جا می‌کند فاصله‌گذاری اجتماعی و تداوم استفاده از ماسک باید در آن مورد نظارت قرار گیرد که در این راستا به شهرداری تکلیف شده است که این کار را انجام دهد. انوشیروان محسنی‌بندپی افزود: از هفته آینده استفاده از ماسک از در منازل انجام خواهد شد و روی این روند نظارت صورت می‌گیرد.

اختلال در سایت ثبت ‌نام وام اجاره

در حالی از ساعت 12 دیروز مرحله دوم طرح کمک ودیعه مسکن برای متقاضیانی که موفق به ثبت نام نشده‌اند آغاز شده است که هنوز سایت دچار اختلال است. آن دسته از متقاضیان طرح کمک ودیعه اجاره مسکن که موفق به ثبت‌نام نشده‌اند می‌توانند از ساعت 12 روز یکشنبه 13 مهرماه 1399 تا ساعت 24 روز 30 مهرماه 1399 برای ثبت‌نام به سامانه طرح اقدام ملی مسکن به نشانی Tem.mrud.ir قسمت تکمیل ثبت‌نام تسهیلات کمک ودیعه مراجعه کرده و ثبت‌نام کنند.

گل ‌محمدی بهترین لیگ قهرمانان

شبکه «الکاس» قطر دیروز ویژه برنامه «تکتیک» را برای بررسی مسابقات لیگ قهرمانان آسیا 2020 در منطقه غرب پخش کرده است. در این برنامه بهترین بازیکن و مربی در این تورنمنت از سوی کارشناسان قطری انتخاب شده است. سه کارشناس این برنامه قطری یحیی گل‌محمدی را به عنوان بهترین مربی لیگ قهرمانان آسیا 2020 در منطقه غرب انتخاب کرده‌اند. در انتخاب بهترین بازیکن اتفاق نظر در میان کارشناسان قطری وجود نداشته است. بشار رسن، عیسی آل کثیر و عبدالرزاق حمدا... از سوی کارشناسان قطری به عنوان بهترین بازیکنان لیگ قهرمانان آسیا انتخاب شدند.

بازداشت مسئول اطلاعات داعش و معاونش

مسئول اطلاعات داعش و معاونش از فلوجه وارد منطقه الدوره بغداد شدند. بعد از بازجویی‌های اولیه دو طرف به عضویت در داعش و شرکت در عملیات تروریستی علیه نیروهای امنیتی و شهروندان اذعان کردند. گفتنی است دستگاه اطلاعات عراق، مسئول واحد اطلاعات داعش و معاونش را در بغداد بازداشت کرده است. شعبه اطلاعات بغداد وابسته به وزارت کشور عراق مسئول اطلاعات داعش در فلوجه به نام ابوسالم المولی و برادرش را که معاون وی بوده است در عملیات مشترکی با دستگاه اطلاعات پلیس فدرال بازداشت کرده است. در بیانیه وزارت کشور عراق آمده است: این دو فرد از فلوجه وارد منطقه الدوره بغداد شدند.

آل کثیف می‌خواهد زهرش را بریزد

سرپرست باشگاه پرسپولیس در خصوص محرومیت بازیکن این تیم گفت: این «آل کثیف» می‌خواهد زهرش را به پرسپولیس بریزد. کاری که در قبال آل‌کثیر صورت گرفته است، مظلومیت او و پرسپولیس را نشان داده است. ما جواب محکم و خوبی به آن‌ها دادیم، چون خدا با پرسپولیس بود. رسول‌پناه خاطرنشان کرد: پاداش کنفدراسیون فوتبال الان به دست ما نمی‌رسد. فدراسیون هم از فیفا پول می‌خواهد، اما پولش بلوکه شده است.

برای تحویل اس400 مشکلی نداریم

لوران جاگاریان، سفیر روسیه در ایران در گفت‌وگو با رسالت اعلام کرده که مشکلی برای تحویل اس 400 به ایران ندارند. جاگاریان گفت: همانطور که می‌دانید اس 300 تحویل داده شد. روسیه برای تحویل اس400 هم مشکلی ندارد و از ابتدا هم مشکلی نبود.

سفر نمایندگان مجلس به مرز قره‌باغ

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از بازدید و حضور برخی اعضای کمیسیون متبوعش در مرز قره‌باغ خبر داد و اظهار داشت: به همراه تعدادی از اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، به مرز قره‌باغ سفر کردیم. ابوالفضل عمویی افزود: این سفر به منظور بازدید از مرز و بررسی مباحث مرتبط با تحولات قره‌باغ و مواردی که بین ارمنستان و آذربایجان اتفاق افتاده صورت گرفته است. وی ادامه داد: قرار است در این بازدید که در حال حاضر در حال انجام است، آثار مباحث مرتبط با تحولات قره‌باغ و آثار آن در مناطق مرزی کشورمان مورد بررسی قرار بگیرد.

پیامبر قلابی در مصر آدم کشت

پیامبر قلابی در مصر آدم کشتیک شهروند مصری با فریادهای من مهدی منتظر هستم وارد مسجدی در مصر شد و با چاقو یک پیرمرد را به قتل رساند. به گزارش اعتمادآنلاین، رسانه‌های مصری خبر دادند این مرد که از اختلالات روانی رنج می‌برد همزمان با نماز صبح وارد مسجدی در روستای الاسدیه در استان الشرقیه مصر شد و در حالی که فریاد می‌زد «من مهدی منتظر هستم من پیامبر خدایم» به اولین فردی که در مقابلش ظاهر شد حمله کرد و با ضربات چاقو او را از پای درآورد. بعد از آن بود که دیگر نمازگزاران موفق شدند او را خلع سلاح کنند و تا زمان رسیدن نیروهای امنیتی دست‌وپابسته نگه دارند.

ایده قدیمی «رئیس‌جمهور ـ معاون اول»

علی صوفی در واکنش به خبر استراتژی اصلاح‌طلبان برای معرفی «رئیس جمهور-معاون اول» در انتخابات 1400 به نامه‌نیوز گفت: این مساله قطعا تصمیم تشکیلاتی نیست چون اساسا الان تشکیلاتی در جریان اصلاحات وجود ندارد که بخواهد چنین تصمیمی بگیرد. وی افزود: شورای عالی سیاستگذاری می‌توانست چنین تصمیمی بگیرد اما در حال حاضر تعطیل است و جلساتش برگزار نمی‌شود؛ بنابراین صحبت آقای خباز نظر شخصی بوده است. البته ناگفته نماند که در ادوار گذشته بین اصلاح‌طلبان چنین ایده‌ای مطرح بود که نامزد اصلاحات معاون اول خودش را هم معرفی کند تا دو نفری با هم مباحث انتخاباتی را پیش ببرند اما در نهایت این ایده به جمع‌بندی و تصمیم‌گیری منتهی نشد.

کشف موتورسیکلت 7 میلیاردی

با تلاش ماموران مرکز عملیات پلیس امنیت عمومی تهران یک دستگاه موتورسیکلت سنگین قاچاق به ارزش 7میلیارد ریال کشف شد. روز شنبه خبری در خصوص دپوی یک دستگاه موتورسیکلت سنگین قاچاق در حیاط خانه‌ای در یکی از محله‌های شمال تهران دریافت شد. ماموران پس از انجام بررسی‌های لازم و تایید صحت و سقم خبر، نتیجه تحقیقات انجام شده را به مرجع قضائی منعکس کردند و دستور بازرسی از محل و دستگیری متهم دریافت شد.

دستگیری قاچاقچی اینستاگرامی

فرمانده انتظامی اسفراین گفت: یک قاچاقچی مواد مخدر صنعتی، که از طریق شبکه اینستاگرام اقدام به فروش مواد می‌کرد در این شهرستان دستگیر شد. سرهنگ مجید یگانه‌پور اظهار داشت: این قاچاقچی که بیش از 478 نفر دنبال‌کننده داشت از طریق صفحه خود در شبکه اینستاگرام اقدام به فروش مواد مخدر صنعتی به صورت مجازی می‌کرد. وی افزود: ماموران پلیس در اقدامی غافلگیرانه متهم را در مخفیگاهش دستگیر کرده و در بازرسی از منزل متهم مقادیری مواد مخدر و ابزار و آلات جرم کشف و ضبط کردند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 5
  • امیر IR ۲۲:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۴
    0 0
    این اصلاح‌طلبان پرمدعا وبعضا کارنشناس در بیشترمواردپشت هم هستند نان به هم قرض می دهند می کوبند حمایت می کنند البته سر محتوایی که آنها می پردازند اشکال زیاده بعضا دیدیم باز نشر سخنان ومواضع جبهه صهیونیست را عهدار باشند بنظرم خوب بود اگر مسئولان وسایر اقشار اصولگرا بر سر مواضع تصمیم گیری ورسانه ها اگر موضوعی را به حق دیدند ودرچهار چوب انقلاب اسلامی و مد نظر مقام معظم رهبری باشد مانند ید واحده و مثل کوه پشت همدیگر باشند و فرصت تفکر را از دشمنان نظام بگیرند تا انشاالله با کمک خدا وزیر پرچم رهبری معظم به اهداف متعالی انقلاب اسلامی برسیم

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس