کد خبر 1125908
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۵
عکس/ جلسه هیات دولت و مقاومت روحانی در برابر آمریکا و ماسک!

معاون اول رئیس جمهور عصر امروز با مراجع عظام تقلید و همچنین نماینده آیت الله سیستانی در ایران به‌صورت تلفنی گفت‌وگو کرد.

به گزارش مشرق، اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور عصر امروز با مراجع عظام تقلید و همچنین نماینده آیت الله سیستانی در ایران به‌صورت تلفنی گفت‌وگو کرد.

در تماس با آیت الله علوی گرگانی ضمن تسلیت ایام اربعین حسینی گفت: سخنان و رهنمودهای مراجع عظام تقلید همواره در مسایل مختلف به خصوص در زمان شیوع کرونا و تحریم های ظالمانه آمریکا، برای دولت راهگشا بوده است.

معاون اول رییس جمهور اظهار امیدواری کرد با تلاش های دولت، دعای علما و مراجع تقلید و مشارکت مردم بتوانیم در مدیریت بیماری کرونا و مقابله با تحریم ها موفق شویم.

آیت الله علوی گرکانی نیز در این تماس تلفنی با قدردانی از اقدامات و تلاش های دولت گفت: همواره دعاگوی دولت و مسئولین هستم تا بتوانند به وظایف خود در مسیر خدمت رسانی به جامعه عمل کنند.

وی از جهانگیری خواست سلام ایشان را به رییس جمهور ابلاغ کند و برای دولت و خدمتگزاران مردم آرزوی توفیق و سلامتی کرد.

* جهانگیری: دولت در تلاش است فشارها بر مردم را کاهش دهد

همچنین جهانگیری در گفت و گو با  آیت الله العظمی جعفر سبحانی ضمن تسلیت ایام اربعین حسینی، اظهار داشت: امسال به دلیل شرایط کرونایی مردم مجبور هستند مراسم اربعین را به شکلی متفاوت از سال های گذشته برگزار کنند.

جهانگیری همچنین گزارشی از عملکرد دولت در مقابله با تحریم ها و مدیریت بیماری کرونا ارائه و خاطرنشان کرد: دولت همواره از سخنان راهگشای مراجع تقلید در مقابله با کرونا استفاده کرده است.

آیت الله العظمی سبحانی نیز در این تماس تلفنی با قدردانی از تلاش های دولت، بر ضرورت رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی مردم تأکید کرد و گفت: وظیفه همگان است که به دستورالعمل های بهداشتی و درمانی به صورت جدی توجه کنند.

این مرجع تقلید افزود: در شرایط فعلی مرجع اصلی تصمیم گیری ها، جامعه پزشکی و ستاد ملی مقابله با کرونا است و لازم است با تشدید مراقبت ها و محدودیت ها از افزایش ابتلا به بیماری کرونا جلوگیری شود.

آیت الله سبحانی ادامه داد: ‌در شرایط فعلی و به دلیل شیوع کرونا حضور در پیاده روی اربعین جایز نیست و در این خصوص اطلاعیه ای در روزهای آینده صادر خواهم کرد.

* حضرت آیت الله العظمی سیستانی نماد عقلانیت و درایت مرجعیت هستند

معاون اول رئیس جمهور همچنین در تماس تلفنی با آیت الله شهرستانی نماینده حضرت آیت الله العظمی سیستانی ضمن تسلیت ایام اربعین حسینی، اظهار داشت: حضرت آیت الله العظمی سیستانی نماد عقلانیت و درایت مرجعیت هستند که امیدواریم با رهنمودهای ایشان و سایر مراجع عظام تقلید بتوانیم بر مشکلات غلبه کنیم.

معاون اول رییس جمهور همچنین با اشاره به فشارها و مشکلات ناشی از تحریم ها تصریح کرد: تحریم های ظالمانه و ناجوانمردانه آمریکا فشارهای سنگینی را بر معیشت مردم وارد کرده که امیدواریم بتوانیم با تلاش های مضاعف، مشارکت مردم و دعای مراجع عظام تقلید این مشکلات را از پیش روی کشور برداریم.

آیت الله شهرستانی نیز در این تماس تلفنی ضمن قدردانی از تلاش های دولت برای مقابله با تحریم ها و مدیریت بیماری کرونا اظهار امیدواری کرد: هر چه زودتر شاهد از بین رفتن بیماری کرونا باشیم و بتوانیم توفیق زیارت حرم امام حسین(ع) را پیدا کنیم.

* دولت تمام تلاش خود را به کار گرفته تا مشکلات کشور را برطرف کند 

معاون اول رئیس جمهور عصر امروز(شنبه) در تماس تلفنی با آیت الله العظمی جوادی آملی از مراجع عظام تقلید، پیشاپیش ایام اربعین حسینی را تسلیت گفت و افزود: متأسفانه امسال مانند سال های گذشته امکان حضور در راهپیمایی اربعین وجود ندارد و باید به شکلی دیگر این مراسم را برپا کنیم.

معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه علما و مراجع تقلید همواره پشتوانه ای برای عبور از مشکلات کشور بوده اند، از سخنان و رهنمودهای راهگشای آیت الله جوادی آملی قدردانی کرد و گفت: در طول تاریخ مراجع تقلید همواره پناهگاهی برای مردم بوده اند و رهنمودهای آنها در مسایل و مشکلات مختلف راهگشا بوده است.

جهانگیری با بیان اینکه در شرایط فعلی از یک سو تحریم‌های ظالمانه و از سوی دیگر بیماری کرونا کشور را با مشکل مواجه کرده است، گفت: نتیجه این مشکلات فشار جدی بر مردم کشور است، اما دولت تمام تلاش خود را به کار گرفته است تا بتواند این مشکلات را مرتفع کند.

آیت الله العظمی جوادی آملی نیز در این تماس تلفنی با اشاره به برخی آیات قرآن، گفت: وعده خداوند در قرآن این است که همواره پس از سختی ها و مشکلات، آسانی خواهد بود که البته عبور از مشکلات نیازمند برنامه ریزی و مدیریت صحیح است.
وی با انتقاد از برخی غفلت ها در سال های گذشته که منجر به سوء استفاده و اختلاس از بیت المال شده بود، تصریح کرد: باید نسبت به حقوق مردم و بیت المال سخت گیری داشته باشیم و در عین حال مسیر را برای فعالیت اقتصادی و کسب و کارهای مردم تسهیل کنیم.

آیت الله جوادی آملی بر ضرورت حمایت و تقویت دانشمندان و نخبگان کشور تأکید کرد و افزود: باید مشکلات پیش روی دانشمندان و صاحبان علم و دانش در کشور را برطرف کنیم چرا که با حمایت از آنها بسترهای لازم برای توسعه علمی و دستیابی به اهداف و موفقیت هایی نظیر واکسن کرونا فراهم خواهد شد.

* جهانگیری: هدف آمریکا فروپاشی اقتصاد ایران بود/ اقتصاد کشور همچنان سرپا ایستاده است

معاون اول رئیس جمهور عصر امروز(شنبه) در تماس تلفنی با آیت الله العظمی صافی گلپایگانی ایام اربعین سرور و سالار شهیدان امام حسین(ع) را تسلیت گفت و از عدم امکان حضور در راهپیمایی اربعین به دلیل شیوع بیماری کرونا ابراز تأسف کرد.

معاون اول رییس جمهور همچنین با اشاره به اینکه در حال حاضر تحریم های ظالمانه آمریکا و مشکلات ناشی از شیوع بیماری کرونا دو مشکل اصلی در کشور هستند گفت: امیدواریم با همراهی دولت و ملت و دعای خیر علما و مراجع تقلید بتوانیم از مشکلات و فشارهای بی سابقه با سربلندی عبور کنیم.

جهانگیری از رهنمودهای مراجع عظام تقلید به خصوص در ایام شیوع کرونا قدردانی کرد و گفت: دولت همواره توجه ویژه ای به رهنمودهای راهگشای مراجع عظام تقلید در امور مختلف داشته است.

معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه آمریکایی‌ها فشارها و تحریم‌های بی سابقه‌ای را علیه ملت ایران اعمال کرده اند، گفت: هدف آن‌ها فروپاشی اقتصاد ایران بود، اما دولت با برنامه ریزی اجازه نداد که آن‌ها به اهداف خود دست پیدا کنند و خوشبختانه به فضل الهی اقتصاد کشور همچنان سرپا ایستاده است.

آیت الله العظمی صافی گلپایگانی نیز در این تماس تلفنی با اشاره به گلایه های مردم نسبت به وضعیت معیشتی گفت: گرانی و فشارهای اقتصادی مردم را رنج می دهد که لازم است برای کاهش این فشارها برنامه ریزی و اقدامات لازم انجام شود.

وی با تأکید بر اینکه باید راهکارهایی اجرایی نسبت به حل مشکلات کشور اقدام شود گفت: حل مشکلات پیش رو نیازمند به کارگیری درایت و راهکارهای عقلانی است که امیدوارم با تلاش ها و پیگیری مسئولین شاهد حل این مشکلات باشیم.

آیت الله العظمی صافی گلپایگانی همچنین بر ضرورت توجه مسئولین به گسترش تعامل با دنیا تاکید و خاطرنشان کرد: افزایش تعاملات بین المللی و استفاده از ظرفیت های کشورهای خارجی نیز می تواند در حل مشکلات کشور موثر باشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 13
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 5
 • IR ۲۰:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۲
  1 0
  اونو که خیلی وقته میخواد ولی کی بهش اجازه داد اینقد ب هدفش نزدیک بشه
 • رضا IR ۲۱:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۲
  2 0
  بارالها خیانتکاران به این ملت و نظام رسوا بگردان
 • IR ۲۱:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۲
  1 0
  خوب است تعریف جهانگیری از فروپاشی اقتصادی رو بدونیم
 • IR ۲۱:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۲
  3 0
  جهانگیری : هدف آمریکا فروپاشی اقتصاد ایران بود اینو ما هم میدونیم اما نمیدونیم هدف شما از حراج ارز و طلای مملکت برای چی بود؟؟؟
 • IE ۲۱:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۲
  1 0
  که شما عملی کردید
 • IR ۲۱:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۲
  0 0
  حالا موفق شد یا نه؟
 • IR ۲۲:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۲
  2 0
  تا شما هستید احتیاجی به آمریکا و اروپا نیست.
 • IR ۲۲:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۲
  2 0
  دلار و دلال بازی اتومبیل و سکه و احتکار و گرانی همش کار آمریکاست کاش مردم ما واسه انتخابات امریکا شرکت میکردن چون ظاهرا مملکت ما دست آمریکاست نه بعضی مسئولان دزد ...
 • احمد IR ۲۲:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۲
  0 0
  آقای جهانگیری از آمریکا و سایر دشمنان ایران انتظاری نداریم اما از شما انتظار داشتیم اما آلان از شما هم دیگر انتظار نداریم!!
 • madman IR ۰۱:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۳
  0 0
  اسحاق جون اونی که واسه شما آرزوه واسه ما خاطره ست ما که پاشیدیم.
 • IR ۱۲:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۳
  0 0
  مثلى ناقص بدرخاطرم مانده كه كودكى دراغوش كنيزى بى تابى ميكرد وتلاش براى ارام كردنش بى فايده بود عابرى به وى كفت بچه را زمين بگذار خاموش ميشود همينطورهم شد
 • DE ۲۰:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۳
  0 0
  جهانگیری: هدف آمریکا فروپاشی اقتصاد ایران بود که به اصلاحطلبان محول کرد.
 • IR ۰۰:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۴
  0 0
  ببهب هبهبه شیخ مارا ببین معجزه فرموده از کرامات شیخ ما همین بس که شیره را خورد و گفت شیرین است

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس